31 Ocak 2016 Pazar

1-7 Şubat Haftalık Burç Yorumları / Gökyüzündeki Enerjiler Size Ne Getiriyor ?
Burada yazılanlar, burç ayrımı olmaksızın, gökyüzündeki etkileri anlatmakla birlikte, hepinizin dikkat etmesi veya şanslı zamanları kullanması gereken günleri ve o günlerin anlamlarını içermektedir. 

Merkür Retro sürecini geride bıraktığımız Ocak ayının ardından, şimdi yepyeni ve içinde yeni bir Retro’nun olmadığı bir aydayız. Ocak ayı içinde ticari konular, ilişkilerdeki iletişim, iş hayatı, resmi kurumlar, aile büyükleri ve patronlarla ilişkiler oldukça zorlayıcı testlerden geçmişti. En önemlisi “Sağlam kararların burcu olan Oğlak (yöneticisi Satürn’den dolayı) “ evinde geri harekette olan Merkür’ü ağırlarken, kesinlikle yoğun kararsızlıklar ve alınan kararlardan çabuk vazgeçebilme veya uygulama konusunda sıkıntılara sebep olmuştu. Böyle durumlarda bazen “Hayırlısı” der geçeriz ama, her şeye kaderci yaklaşmak, insanın kendi sorumluluklarından ve olayları değerlendirebilme kabiliyetinden uzaklaşmasına, zamanla pasif bir kişilik oluşturmasına sebep olabilir. Bu anlamda kişisel gelişim cümlelerinin dışına çıkarak, biraz da gerçekçi bir bakış açısı ile değerlendirme yapmak kişiler açısından her zaman yararlıdır. Gücünüzün farkına varın ve sonucu ne olursa olsun bir karar almayı tercih edin. Bu sizi güçlü ve insiyatif alabilen yetişkin bir birey yapar. 

1-7 Şubat haftasında, gökyüzünde Kova Burcu’nda ilerleyen Güneş, Yay Burcu’ndaki Satürn ile uyumlu açı oluşturarak, yaşamınızdaki değişim ve yenilik yapma enerjisini desteklerken, alacağınız kararların da sağlam ve uzun vadeli olmasını sağlıyor. Bu süreçte özellikle iş hayatınızla ilgili kalıcı adımlar atabilir, yaşamınızda gerekli yeni eylem planlarını uzun vadeli olarak çok daha kolayca oluşturabilirsiniz. Topluluklarla çalışmak, yaşamınızda yeniye yer açmak, orijinal fikirler üretmek için harika zamandasınız.

Şu anda 8 Şubat’ta gerçekleşecek olan Kova Burcu’ndaki Yeniay’a doğru ilerlerken, bu haftayı Yeniay’ın getireceği önemli değişikliklerden önce bir hazırlık haftası olarak değerlendirebilirsiniz. Örneğin iş görüşmeleri yapabilir ve 8 Şubat’tan sonra uygulamaya koyabilir, nişanlanma, evlenme kararı veya yeni bir ilişkiye başlama kararı alabilir ve bunları yine 8 Şubat sonrasında daha iyi bir zamanlama ile uygulayabilirsiniz.

Bu haftanın başlangıcı olan 1-2-3 Şubat Pazartesi, Salı ve Çarşamba günlerinde gökyüzünde etkin olan Uranüs Merkür karesi, iletişimde ani çıkışlara, parlamalara, gereksiz tartışmalara ve özellikle aldığınız kararların ani değişime uğramasına sebep olurken, olumlu anlamda yaratıcı fikirler ve orijinal düşüncelerle sizi destekliyor olacak. Bu görünümle, sırt, kas ve iskelet sistemi ağrıları, dişle ilgili problemler ve trafikte yaşayacağınız ufak aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. İlişkilerinizde sakin ve ılımlı iletişim kurmanız gereken, iş hayatınızda ve akrabalık, kardeşlik gibi yakın çevre ilişkilerinde ani gelişen problemli tavırlarla ilgilenmenizi gerektirecek üç günlük bir zamandan geçmektesiniz. 

5-6-7 Şubat, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde gökyüzünde Jüpiter’in, Oğlak Burcu’nda ilerleyen Merkür’e oluşturacağı uyumlu görünüm, seyahat planları, eğitim başlangıçları, sınavlar, öğretmenler, doktorlar ve kişisel gelişimcilerle ilişkiler, yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması, iş hayatınızda teklif ve fırsatlarla karşılaşmak, alacağınız kararların desteklenmesi ve yakın çevreden gelebilecek destekler anlamında oldukça iyicil ve pozitif etkili bir yardım sağlıyor olacak.

Aynı günlerde Mars’ın Pluton ve Venüs ile oluşturacağı ılımlı görünümler, sosyal ilişkilerin hareketlenmesine, etkinlik, davetler gibi eğlenceli ve pozitif ortamların keyif vermesine, cinsel bölgeleri ilgilendiren sağlık problemlerine karşı dikkatli olmaya ve atacağınız adımları hırs, intikam veya öfke ile değil, yumuşak, sade ve güçlü şekilde uygulamanız konusunda size yardımcı oluyor. Bu etkiler ile estetik operasyonlar ve çeşitli sağlık problemlerindeki ameliyatlar için de destekleyici enerjiler ortaya çıkmakta.

 8 Şubat Pazartesi gerçekleşecek olan Kova Burcu’ndaki Yeniay, Uranüs ile uyumlu ve Mars ile kare açıda olacak. Bu etkiler ile birilikte Yeniay’ın dört gün öncesi ve dört gün sonrası en birinci sırada dahil olmak üzere, tansiyon, baş dönmesi, vertigo, damarlarla ilgili problemler, elektrik çarpması gibi konulara karşı dikkatli davranın. Ani fırsatlarla karşılaşacağınız ve yaşamınızda değişim, yenilik enerjisi yaratan bu süreç, adımlarınızı planlı bir şekilde eyleme dökebileceğiniz ve yaşamınızı düzenlemek için ciddi mücadeleler vererek, gerekli motivasyon ve enerjiye sahip olacağınız süreci gösteriyor. Yeniay’a gelen Mars karesi, arkadaş çevresi, topluluklar, internet bağlantıları, teknolojik aletler ile ilgili problemleri gösterebileceği için, bu etkide iken ilgili alanlara dikkat etmekte yarar var.

Yapılabilecek en iyi adımların başında; yeni kitaplar okumak, kendinizi geliştirecek kurslara gitmek, seyahatlere çıkmak, kan sayımı yaptırmak, yenilikten korkmamak ve cesaretinizi kıracak herkesden uzaklaşmak, iş projelerinizle ilgili eyleme geçmek ve gerekli bağlantıları kurmak için sorumluluk alarak harekete geçmek yer alıyor olacak. Bu zaman diliminde ilişkilerinizde yeni başlangıçlar için fırsatlarınız da olacak. Özellikle 8-14 Şubat haftasında gökyüzünde etkin olan Jüpiter Venüs üçgeni, evlenmek, nişanlanmak, yeni ilişkiye başlamak, ilişkilerdeki problemleri gidermek anlamında son derece iyicil ve olumlu etkiler sunarken, aynı zamanda küçük de olsa parasal gelirlerin artmasına ve beklenen paraların gelmesine, alım satım işlerindeki kolaylıklara da dikkat çekiyor olacak. 
 
Didem Şarman 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder