18 Ocak 2016 Pazartesi

JÜPİTER Başak Burcu'nda Retro Süreci Size Ne Getiriyor ?


Jüpiter

Popüler Astroloji’de şans ve para gezegeni olarak yer bulmuş olan Jüpiter, ilk ve asıl anlamlarıyla büyümek, genişlemek, yayılmak ve çoğalmayı anlatır. Bazen bir hastalığın yayılmasını anlatabileceği gibi, bazen bir düşmanın belirli bir yerde artıp, çoğalmasını da gösterebilir. Bazı zamanlarda kilo almanıza sebep iken, bazı zamanlarda ruhsal olarak genişlemeyi gösterir. Paranın çoğalıp artmasını anlattığı kadar, yeri gelince büyük finansal kayıpları da temsil edebilir. Tüm bunlar kişisel haritalarınızın aldıkları açılar ve Jüpiter’in haritanızda nasıl yerleştiği ile ilgilidir. 

Yay ve Balık Burcu’nu yöneten Jüpiter, Yengeç Burcu’nda teknik olarak yücelir. Bu üç burçta yani Yengeç, Yay ve Balık Burçlarında Jüpiter rahattır ve özelliklerini en rahat şekilde harita sahibine sunar. Bu bir nevi güç ve şansın işareti olsa da, haritanızda Jüpiter’in olumlu açılar alması ve iyi bir evde bulunması tercihtir. (1,3,5,7,9 ve11.evlerdeki yerleşimler daha rahattır) Ayrıca her Jüpiter Balık yerleşimi maddi gücü temsil etmeyebilir; bu bazen büyük paraların veya inançların kaybını da pek ala gösterebilmektedir. (Tüm bunlar için haritanızdaki yerleşim ve açılar oldukça önemli ve tek soruda cevap verilemeyecek kadar detaylıdır)

Rahatsız olduğu alanlar Jüpiter'in İkizler, Başak ve Oğlak'taki yerleşimleridir; İkizler'de bilginin yüzeysel kalması, Oğlak'ın soğuk ve mesafeli dünyası, Başak'ın sürekli sorgulayan ve araştıran mantığı, inançlar konusunda derinleşememeye sebep olur. Ancak bu, kötü değildir; her burç yerleşiminde kendine göre fırsatlar ve inançlar kendine göre şekillenme eğilimi gösterirler. Örneğin Jüpiter'i Oğlak'ta yerleşen biri için kariyer basamaklarını çıkmak çok daha kolay ve hızlı gelecektir. Dolayısıyla "Jüpiter benim haritamda İkizler'de olduğu için ben hiç mi para kazanamayacağım ?" gibi bir soru yanlıştır. İkizler Jüpiter, belki de bu ülkenin en iyi sunucularından biri olacak kişidir ya da ticarette şansı iyi giden birini anlatabilir vb.

İnançlar, yasalar, üniversiteler, hukukçular, profesörler, din adamları, uçaklar, medya ve uluslar arası ticaret Jüpiter ile ilişkilidir.

Jüpiter bu yıl 8 Ocak-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında gökyüzünde Retro pozisyonda ilerlemeye devam ediyor. Bu enerji, önceden kaçırılmış fırsatların tekrar karşınıza gelmesine sebep olabileceği gibi, basın yayını ilgilendiren işlerde derinleşmeye ve detaylı araştırmalara da sebep olacaktır. Bu süreçte gazeteler, gazeteciler, üniversiteler, yasalar, din adamları, profesörler, medya ve uluslar arası ticaret alanlarında durağan ve karışık bir enerji hakim. (Rusya ile ticaret, diyanetin tartışmalı fetvası iddiası gibi örnekler verilebilir) 

Bireysel hayatınızda inançlarınıza göre bu süreci dualar, meditasyonlar ve sakinleştirici ortamlardan faydalanarak geçirmeyi tercih edin. Psikolog ve danışmanlardan destek almak, ruhsal gelişime ağırlık vermek, inançlara yönelmek, yaşamınızda kaçtığını düşündüğünüz fırsatları yeniden değerlendirmek ve hayatı sorgulamak, yaşamınız üzerine fikirler üretmek süreci daha verimli geçirmenizi sağlayacaktır. 

Şeker, hormonal rahatsızlıklar, panik atak, yüksek kaygı seviyesi, bağırsaklar ve sinir sistemi ile ilgili rahatsızlıklarınız varsa, şifalanma sürecinde doktor kontrollerinize ağırlık vermekle birlikte, hastalıkların ruhsal problemlerin dışa vurumu olduğunu hatırlayarak, ruhunuza da zaman ayırmayı ihmal etmeyin. 
Jüpiter Başak süreci, 9 Eylül’e dek, ailevi ve toplumsal değerleri öne çıkarırken, her alanda kusursuzlaşma ve mükemmeli arama ihtiyacınızı arttırmaya devam ediyor olacak.

Koç: İş hayatınızda geçmişten gelen tekliflerle karşılaşabilir, sağlık alanında önemsemediğiniz konuların şimdi üzerine giderek, iyileşme yaşayabilir, geçmişten gelen eğitim ve yurtdışı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızdaki bereket ve bolluk, 9 Mayıs 2016 sonrasında giderek artacak.

Boğa: 9 Mayıs'a dek aşk hayatınızda geçmişten gelen konular gündeme gelebilir. İlişkilerde inanç ve güveninizi korumanız bu süreçte önemlidir. Uzun süredir hamile kalmak isteyenlerin bebek haberi alabileceği bir dönem olduğu gibi, bu süreçte (Merkür Rx'ler hariç) tüp bebek vb. tedavi yöntemleri denemek de 9 Mayıs sonrasında hamile kalmanızı kolaylaştıracaktır. 9 Mayıs sonrasında kariyer gelirleriniz ve miras, toplu paralar konusunda şanslarınız artıyor.

İkizler: Uzun süredir beklediğiniz ev ve yerleşimle ilgili konulara çözüm bulabilir, memleketinize geri dönebilir, eski yerleşim alanınıza veya şehrinize geri taşınabilirsiniz. İlişkilerinizde ve iş hayatınızda geçmişten kişiler sizinle bağlantıya geçebilir. 9 Mayıs sonrasında ev almak, evlenmek gibi adımlarınız çok daha fazla destekleniyor (Merkür Retrolar hariç)

Yengeç: Uzun süredir görüşmediğiniz akrabalar, arkadaşlar ve tanıdıklarla iletişime geçebilir, eski mail, mesaj, mektup gibi şeylere ulaşabilirsiniz. 6 Mayıs sonrasında iş hayatınızda, davalar alanında, yurtdışı seyahatler ve yerleşim alanında fırsatlarınız artarken, evlilik planı yapabilirsiniz.
(Merkür Retrolar hariç)

Aslan: Uzun süredir beklediğiniz bir alım satım işini gerçekleştirebilir, kaybettiğiniz eşyaları bulabilir, yarım bıraktığınız danışmanlık, eğitim işlerine geri dönebilirsiniz. 9 Mayıs sonrasında çocuk haberi alabilir, aşk hayatınızda birden fazla fırsatla karşılaşabilir, miraslar yoluyla gelir elde edebilir ve para konularındaki sıkıntıları büyük ölçüde aşabilirsiniz.

Başak: Kendinize, kişisel gelişiminize, ruhsal ve fiziksel sağlığınıza yeniden bakıp, gözden geçireceğiniz bu süreçte, eski yerleşim alanınıza dönebilir, eski ilişkilerinizle haberleşebilirsiniz. İnanç ve umudunuzu korumalısınız. 9 Mayıs sonrasında yaşamın her alanında giderek artan bir büyüme, genişleme ve bolluk enerjisinde olacaksınız. 2016'da sağlığınızı koruyacak aktivitelere katılın.

Terazi: 9 Mayıs'a dek yakın çevre, akrabalarınızla ilişkileriniz ve iş hayatınızdaki problemleri yeniden görerek gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekecek. Eylül ayının ortasına kadar kişisel gelişiminize ağırlık verin ve ruhsal çalışmalardan faydalanın, para kontrolünüzü iyi yapın. Eylül sonrasında sizin zamanınız başlıyor.

Akrep: 9 Mayıs'a dek eski arkadaşlarınızla görüşebilir, gelecek hedeflerinizi yeniden değerlendirebilir ve size borçlanan kişilerden paranızı alabilirsiniz. 9 Mayıs sonrasında aşk hayatınızda evlilik, nişan gibi adımlarınızı destekleyen, kariyer gelirlerinizde artış görebileceğiniz, giderek sosyal çevrenizden maddi manevi daha çok yarar sağlayacağınız bir süreç sözkonusu olacak.

Yay: 9 Mayıs'a dek kariyer alanınızda derinleşerek, gerekli düzenleme ve planları yapabilir, eski patronlarınız ve kurumlardan teklifler alabilir, yerleşimle ilgili eski yaşadığınız yere dönme kararı alabilirsiniz. 9 Mayıs sonrasında toplum içinde parlayan, kariyerinizde destek ve çıkış göreceğiniz, ikili ilişkilerinizde umudunuzun artacağı, kaliteli bir zamanda olacaksınız.

Oğlak: 9 Mayıs'a dek öğrenci iseniz, öğretmenler, sınavlar ve okulla ilgili konularda problemlerle karşılaşarak, bu sorunları çözümlemeyi öğrenecek, yurtdışı başlantılı işler, davalar konusunda durağan bir enerji yaşasanız da, çok uzun yıllardır beklediğiniz bu alandaki işleri tamamlayabileceksiniz. 9 Mayıs sonrası, evlilik, davalar, seyahatler, eğitim hayatı alanlarında şans ve genişleme sizinle olacak.

Kova: 9 Mayıs'a dek eskiye ait vergi, sigorta, trafik cezası, burs giderleri gibi parasal konularla karşılaşabilir, bunları ödemek zorunda kalabilirsiniz. 9 Mayıs sonrasında eşinizin ve yaşamınızdaki kişilerin maddi durumu düzelirken, prim, nafaka, burs, miras, çekiliş gibi yerlerden para elde edebilir, arkadaş çevrenizden işle ilgili destek görebilirsiniz. Gerekirse bir ameliyat olabilirsiniz. Hayati tehlikelere karşı korunduğunuz zamandasınız.

Balık: 9 Mayıs'a dek ikili ilişkiler ve evlilik alanında eskiye ait olaylarla karşılaşabilirsiniz. Yakın dostlar, ortaklar, avukatlar, menajer ve danışmanlarla olan problemlerinizi görüp, iyileştirme zamanındasınız. 9 Mayıs sonrasında ortaklı iş yapmak, kariyerinizde yükselmek, evlenmek ve ilişki geliştirmek üzere yoğun şanslarınız olacak (merkür retrolar hariç)

Didem Şarman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder