21 Şubat 2016 Pazar

22 Şubat 2016 Başak Burcu'nda Dolunay Didem Şarman

Keyifli ve rahat geçen 14 Şubat enerjisinin ardından, önümüzde 22 Şubat 2016 saat 20.21’de Başak Burcu’nda gerçekleşecek olan Dolunay enerjisi var. Dolunay’ın enerjisi 22 Şubat’a yaklaşan ve uzaklaşan bir haftada geçerli kalacak. Başak, kusursuzlaşmanın, mükemmeliyetçiliğin ve bunları gerçekleştirme yolunda, fiziksel ve ruhsal olarak yıpranmanın alanıdır. Elinizden gelenin fazlasını yapsanız da, başkalarından takdir beklemek yerine, kendi yetenek ve değerlerinizi takdir etmeniz gereken bu zamanda, çalışma hayatınızda verimlilik, yoğun çaba ve bir şeyin en iyisini yapmak üzere hareket etme psikolojisi gözlemlenecek. 
Özellikle ikili ilişkilerinizde sizden bir şey doğrudan talep edilmedikçe, “Senin için saçımı süpürge ediyorum” mantığı ile hareket etmeyin ve dengeli bir alma verme enerjisinde kalarak, verdiğiniz kadar karşılığında ilgi ve sevgi almayı tercih edin. Bu ilişkiler açısından iyi bir adım olacaktır. Dolunay gününde iş hayatınız ve tamamlanmasını istediğiniz konularda muhakkak bir niyet uygulayın. Bunu kendi içinizden gelen cümlelerle oluşturun ve sadece bir dakika zaman ayırarak, bu cümleleri içinizden geçirin. Dolunay’ların tamamlayıcı enerjileri, niyetlerin oluşması açısından oldukça destekleyicidir. 

Bu süreçte;
-İş hayatınızda hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İş görüşmeleri açısından elverişli zamandasınız.
-Sinir sistemi ve bağırsaklar hassaslaşır. Bu konularda problemleriniz varsa önleminizi alarak, dengeli beslenme ve huzurlu ortamlarda yer alma enerjisinde kalın. Panik atak rahatsızlıkları tetiklenebileceği için, zamanınızı pozitif insanlar ve ortamlarda değerlendirin.

-Fazla emek vermek, kendinden çok şey vermek yerine olanı olduğu gibi görün ve ilişkilerinizde daha hoşgörülü yaklaşımları hem kendiniz hem de karşınızdaki kişinin benimsemesini bekleyin.

-Kaygı üretmek yerine, kaderinize ve kendinize güvenin.
-Dolunay’ın yöneticisi Merkür, gökyüzünde Kova Burcu’nda Venüs ile uyumlu görünümde olacağı için, bu süreçte takım ve grup çalışmaları, organizasyonlar, etkinlikler, arkadaş çevresi davetleri, düğünler ve sanatsal etkinliklerden faydalanmak, kursa yazılmak, yetenek geliştirmek için ideal zamandasınız.

-Yaşamınızda hızlı çözümler ve ani gelişmeler zamanında olduğunuz için, iyiye doğru bir ani hareketi planlayarak, sizi üzen, yoran ve tıkayan her şeyden uzaklaşmayı tercih edin.

-Venüs’ün pozisyonundan dolayı ilişkilerde baskı kurmak, sıkmak, kıskançlık yapmak yerine, daha arkadaşça tavırları benimseyin ve kendinize özgürlük alanı oluşturmayı tercih edin. Örneğin bir çift olarak haftanın bir gününde ayrı ayrı aktiviteler planlamak gibi.

-Bir konuyu detayları ile değerlendirmek, araştırmak ve incelemek bu süreçte iş hayatınızda avantaj olsa da, ilişkilerinizde dezavantaj olacağı için, büyük resme odaklanarak, ilişkilerde küçük ayrıntıların üzerinde fazla durmamaya çalışın.

-İnternet bağlantılarınızı gözden geçirmek, bilimsel ve teknik konularla ilgilenmek, teknolojik alet satın almak, kısa seyahatler yapmak ve arkadaş çevrenizin desteği ile hareket etmek bu zaman diliminde enerjinizi yükseltiyor olacak.

-Eğer ilk kez birileri ile görüşmeye başlayacaksanız, bu enerjide imla kurallarına ve üsluba dikkat etmeniz, temizliğe, dakikliğe ve zarif olmaya özen göstermeniz ilişkiler açısından önemli olacaktır. 

Dolunay enerjisinin dışında 9 Mart 2016’da yaklaşan Balık Burcu’ndaki Güneş Tutulması’nın etkisine Şubat ayının ilk haftasından itibaren girmiş bulunuyoruz. Şifalanmanın, iyileşmenin, yorucu olan tüm enerjileri serbest bırakmanın ve ruhsal alana ağırlık vermenin zamanındayız. Bu tutulma Satürn’den kare açı alarak, sınırları zorlamanıza, yaşamınızda bazı kuralları yıkmanıza, kendinizi ve yaşamınızı iyileştirmek için fazladan verilen mücadeleye ve karma zamanına işaret ediyor. Bu etki ile Şubat, Mart ve Nisan aylarında yoğun olarak yaşamınızda size engel olan, yolunuzu tıkayan konu ve kişileri daha rahat gözlemleyecek, bazılarının tamamen yaşamınızdan uzaklaştıklarını göreceksiniz. Yapmanız gereken en iyi adımlardan biri ruhsal destek almak, şifacılar, psikologlardan yardım talebinde bulunmak ve ruhunuza yatırım yapmak olacak. Süreç boyunca hiçbir sorun ile yüzleşmekten kaçmayın ve olanları olduğu gibi görmeye özen gösterin.  Bu aydan itibaren tansiyon, şeker ve hormonal rahatsızlıklarla ilgili test ve kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Tutulma alım satım işleriniz ve finansal konularda olumlu etkiler sağlasa da, özellikle depresyona belirli bir alt yapısı olan kişilerde tetikleyici faktör olarak rol oynayabileceği için, ruhsal alanınızı sağlam tutmanızda yarar olacak. Tutulma ile ilgili detayları bir sonraki yazımda okuyabilirsiniz.

Astroloji ile İlgili Bilinmeyenler:

-Astroloji fal değildir, zamanın kalitesini yorumlamaktır ve size “Ayrılacaksın” gibi cümleler kurmak yerine, “Bu tarihler arasında ayrılma ihtimalin olduğu için daha hoşgörülü davranman ilişkine iyi gelecek..” şeklinde yorumlar yapar.

-Her Yeniay iyi enerjili değildir ve Yeniay anında Ay, Güneş tarafından yanık pozisyonda olduğu için, Yeniay zamanları niyet yapmak için uygun zamanlar değildir. Niyetler için en elverişli süreç Dolunay zamanlarıdır.

-Her Merkür Retro, herkese eşit anlamda iletişim problemleri vermez; çünkü bazı insanlar haritalarında Merkür Retro enerjisi ile doğmuşlardır.

-Dolunay gününe yaklaşan bir iki gün ve uzaklaşan bir iki günde tüm dünyada insanların ve hayvanların daha sinirli ve agresif davranışlar gösterdikleri gözlemlenmiştir.

-Haritasında Yengeç Burcu ağırlığı olan ya da Güneş’i, Yükselen’i, Ay Burcu Yengeç olanlar Dolunay zamanlarından daha fazla etkilenme eğilimindedirler.

-Satürn her zaman kötü değildir. Satürn transitleri hayatınızdaki verimsiz iş ve yararsız kişilerden kurtulup, ruhsal olarak olgunlaşmanıza sebep olan yararlı dönemlerdir. Sadece bunları deneyimlerken size zorlayıcı hissettirebilir. Astroloji’de Satürn’den daha zorlayıcı olan gezegen savaş ve hırs gezegeni olan Mars’tır.

-Yorumların hiçbiri Ay Burcunuza göre yapılmaz. Yükselen ve kendi burcunuzu okumanız size yardımcı olur. Ay Burcu, kişinin duygularını yaşama şeklini ve nasıl rahat hissettiğini anlatırken, yükselen burç dışarıya gösterdiği yüzü yani sosyal maskesi, burcu ise kendi içinde ve özelinde nasıl davrandığını anlatan alanlardır.

-Takip ettiğiniz yorumlar her zaman genel etkileri anlatmakta olup, herkesin doğum anına göre çıkarılan haritası, sizin hangi süreçte olduğunuzu en doğru şekilde anlamanıza yardımcı olan asıl faktördür.

Güneş Tutulması ve Dolunay'ın burcunuzu nasıl etkilediğini öğrenmek için;  https://www.youtube.com/channel/UC42HUs9EFa9oydjyzocUVOw

Youtube Adresimde Güncel Videolar: Youtube veya Google aramaya Didem Şarman yazmanız yeterli..


Didem Şarman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder