20 Temmuz 2016 Çarşamba

DARBE GİRİŞİMİ SONRASI TÜRKİYE/ ASTROLOJİ

Türkiye Cumhuriyeti 2015 Ekim’den 2016 Ekim’e dek konu başlığı olarak, uluslar arası ilişkileri düzenlemek, yasalar, gazeteler, gazeteciler, hukukçular, havalimanları ile ilgili düzenlemeler ve gelişmeler, eğitim sistemi ile ilgili yeni kararlar, hem iç hem de dış düşmanlara karşı yeni stratejiler belirlemek, gizli eylemler ve terör olayları ile mücadele etmek, kendi sınırlarını her zamankine göre daha fazla korumak ve geleceğe dair yeni ve daha farklı bir sistemli bakış açısı oluşturma zamanında. Ekim’e dek anayasa ile ilgili gelişmeler de gündeme gelecektir.

8 Haziran 2015’te bloğuma girdiğim Seçim Sonrası Türkiye başlıklı yazımdan: Ülke yönetiminde yabancı güçlerin ciddi rol oynayacağı, yasaların, eğitim ve hukuksal sistemlerin değiştirileceği, dini faktörlerin ve dini temaların ülke yönetiminde etkin rol oynayabileceği bir süreçte olacağız.

Ayrıca 2015 Aralık'taki "askeri darbe ve Akp başkan değişikliği" öngörüm, 2016 Ocak ayında Onedio'da yayınlanmıştı. 
 

2016 Ekim-2017 Ekim aralığındaki bir yıl ise son yılların en önemli periyodu olarak karşımızda durmakta. Türkiye haritası bu süreçte ana konu başlıkları olarak “İktidar ve gücü yönetenlerle ilgili alışık olunanın dışında çarpıcı ve yeni gelişmeler, Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı, Başbakan, en üst rütbede olanlar, açık ve net olarak toplumsal liderler, devletin yönetim şekli, ani gelişen krizlerle başa çıkabilme, devrimsel hareketler, Türkiye’nin bilinen yüzünün değişimi, ordu ve polisin etkin kullanımı anlamında gelişmeler yaşarken, süregelen son yıllardaki iç tehditlerin dışında, dış tehditlerle de çok açık bir şekilde yüzleşmek zorunda kalacak. 

(Şu anda Tsk’nın içine sızan paralel yapı ve diğer problem geliştirebilecek yapılardan kişiler tutuklanıp, gözaltına alınsa, ordu kısa sürede tamamen iktidarın ve ülkenin hedeflediği pozisyona getirilip, temizlense ve böylece bir daha darbe girişimi olasılığının ortadan kaldırılması hedeflense de, bu kez içerideki terör olaylarının artışı dışında, dış müdahalelere de açık hale geleceğiz..)

31 Temmuz-30 Ağustos aralığı: Özellikle devlet kurumları ve polisi hedef alan terör eylemlerinin artış gösterebileceği zaman.  Bu süreçte ayrıca paralel yapı ile ilgili yeni ve gizli bilgilere de erişilebilir ve bazı planlar su yüzüne çıkabilir. Bu süreçte resmi ve hukuksal koşullara uygun olmayan gözaltları, tutuklamalar ve hapsedilme konuları gözlemleyebiliriz. Ayrıca güçlü bir müttefik görünen devletle ilişkilerimizde zorlanabiliriz.

Özellikle 10 Ağustos 2016’ya yaklaşan ve uzaklaşan günler son derece önemli ve zorlayıcı olabilir.

Diğer önemli ve ülke açısından zorlayıcı tarihler: 15 Kasım'a yaklaşan ve uzaklaşan günler. 
Ocak sonu ve Şubat ayı 2017. Nisan 2017.

Bu periyodun içine giren ve 25 Ağustos 2016’da yaşanacak olan Kova Burcu’ndaki Ay Tutulması, (Ağustos’ta ve Eylül’ün ilk 10 gününde etkili) Türkiye haritasının yurtdışı bağlantılı konular, yasalar, uçaklar, havalimanları, uluslar arası ilişkiler, üniversiteler, dini kurumlar, eğitimle ilgili alanlar, hukukçular, üniversiteler, eğitmenler alanına düşerek, Tutulma’nın yönetici gezegeni Satürn, Türkiye’nin 3-9 eksenindeki Ay Düğümleri’ne kare açı yapıyor. Uluslar arası anlaşmaların bozulabileceği, yeni kararların alınacağı, yasalarla ilgili değişikliklerin gündeme getirileceği, komşu ülkelerle ilgili meselelerin öne çıkacağı zamanı göstermekte. Burada yukarıdaki alanlarla ilgili oldukça temkinli olunması gereken zaman. Özellikle uluslar arası anlamda beklenmedik bir gelişme, karşımıza çıkabilir.

1 Eylül 2016’da gerçekleşecek olan Başak Burcu’ndaki Güneş Tutulması (1 Ağustos’tan başlayarak, etkisi Eylül’de en güçlü hissedilecek şekilde, öncelikli olarak Aralık’a dek etkili) Türkiye haritasının 3.evinde ve Kuzey Ay Düğümü’nün üzerinde gerçekleşen bu Tutulma, “Yeni bir düzen getirilmesi, yeni bir sisteme geçilmesi” hakkında ülkeye güçlü bir etki sağlayacak. Ancak bu hemen Eylül ayında gerçekleşecek bir durum değil; zira Neptün’den karşıt açı alan Tutulma, bu konularla ilgili yoğun kafa karışıklıkları ve belirsizlikler, yanlış kararlar ve uygulamalar, uluslar arası anlaşmalarda alınacak hatalı kararlara, yasalarla ilgili sorgulanacak değişiklik taleplerine ve bu süreçte gelişen konuların gerçeklik payının sorgulanması gerektiğine işaret etmekte. Örneğin Ağustos sonu, Eylül ayında yabancı bir devlete yersiz sert açıklamalarda bulunabilir, önemli bir konuda halk oyuna gidilip gidilmemesini, mecliste yeni kararlar çıkmasını ve oylamaları da tartışabiliriz. Tutulmanın yönetici gezegeni Merkür’ün Retro harekette olacak olması da tüm bu süreçte etkili olduğu kadar, Jüpiter ile kavuşumda olması, bu süreçte gelişen tüm olayların “Büyüyeceği ve artacağı” yönünde enerji sağlamakta. 

Tutulma zamanı, devlette çalışanlar, sağlıkçılar, hastaneler, gazeteciler, polisler, resmi kurumları zorlayacak gelişmeler görünmekte. Örneğin; özel harekata yönelik problemler ya da bir hastanenin, karakolun önemli zarara uğratılması gibi. Ayrıca süreç, paralel yapı, gizli örgütler hakkında da önemli ve geçmişten beri süregelen meselelerin daha da göz önüne geleceği, bu konuya çözüm bulmakla ilgili yeni kararların tartışılacağı zamanı göstermekte.

Yine 29 Ağustos 2016-29 Eylül 2016 aralığında Türkiye aylık profeksiyonda 7.ev yaşıyor. Açık düşmanlıklar ve strateji alanını anlatan bu evin yönetici gezegeni, aynı zamanda terör olayları ve ülkede devam eden iç huzursuzlukların, çatışmaların da habercisi.

27 Kasım-27 Aralık 2016 periyodu, dikkat edilmesi gereken bir diğer zaman aralığı. Bu süreçte parklar, bahçeler, oyun alanları, halka açık yerler, eğlence yerleri, gösteriler, çocuklar, sanatçılar ve sanat ortamlarını hedef alan terör eylemleri gözlemlenebilir. Burası ayrıca yüksek rütbeli askerler, siyasi liderler ve devletin üst kademelerinde yer alanlar için de tehdit oluşturan bir zaman aralığı olacak.

27 Aralık-18 Şubat 2016 periyodu, mecliste önemli kararların alınıp uygulanacağı, yasalar, eğitim ve uluslararası konuların öne çıktığı bir zaman olarak görünürken, bu kararlarda yabancı devletlere karşı yaptırımlar ve uzlaşmayan, kendi çıkarlarımızı korumak için uluslararası barış ortamını bozan hareketlerde bulunabileceğimiz yeni durumlar sözkonusu olabilir. Ülkenin geleceği ile ilgili önemli kararlar bu periyotta alınacaktır.

Bizim için en önemli zaman aralıklarından biri 18 Şubat 2017-23 Mart 2017 olacak. Bu zaman aralığı, ülkenin yönetimi ile ilgili önemli değişikliklere, askerin, polisin ve ordunun yönetimde etkin rol oynamasına, dış güçlerle daha fazla mücadele ve net kararlar alınması gereken zamana işaret etmekte. Güçlü bir devletin, bizim yönetimimize daha güçlü şekilde karışma ya da müdahale etme isteğini burada görebiliriz.  Bundan hemen önce Ocak ve Şubat 2017 aylarında siyasi liderlere, ülkenin önemli bir pozisyonunda olan kişisine suikast düzenlenmek istenebilir, suikast dışında gelişen koşullarla bir kayıp verilebilir ve böylece yukarıdaki konular hemen ardından harekete geçebilir.

11 Şubat 2017 Ay Tutulması ve 26 Şubat 2017 Güneş Tutulması, (Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında etkili) Türkiye haritasında Neptün ve Güney Ay Düğümü’nü tetikleyerek, Özellikle Ocak, Şubat ve Mart aylarının belirsizliklerin, yanlış bilgilerin, net olmayan konuların artacağı, bizim gözlemlediğimizden çok daha başka gelişmelerin de işin içinde olabileceği süreci gösterirken, burası ülkemizde önemli bir depremi de( Ocak, Şubat, Mart) tetikleyecek olarak görünmekte. Şu ana dek görülmemiş yasa önerileri ve yönetim şekli bu süreçte hayata geçirilmeye başlanabilir.

İyi bir şey yok mu diyenlere.. Ülkenin durumu halihazırda zaten ortadadır.. Gelişen her şey bir sebeple olur ve şu an olmakta olan her şey kendine göre yeterince iyidir..Bir şeylerin daha da iyi olabilmesi için, bazen kangren olan noktayı kesip atmak gerekir.. Bu da acılı, sancılı bir süreç olsa da, iyileşme alametidir.. Bireysel olarak psikolojinizi sağlam tutmanız, acı, nefret, ayrımcılık ve kinden beslenmemeniz yapabileceğiniz en iyi şeydir..
 

20 TEMMUZ 2016
Didem Şarman

4 yorum:

 1. Anlaşılan Türkiye intihar edecek. Hayırlısı

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler.. güzelliklerle dolu bir yıl geçirmenizi dilerim.

  YanıtlaSil
 3. Umudumu yitirmek istemiyorum ama artık korkuyorum

  YanıtlaSil
 4. Sizi kısa Zaman önce tanıdım.Süpersiniz.Daha da iyi olacak herşey!Sevgiler.

  YanıtlaSil