16 Şubat 2015 Pazartesi

BALIK BURCUNDA KOVA ETKİLİ YENİAY
19 Şubat 2015 saat 01:47’de Balık Burcu’nun sıfır derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Bu Yeniay ile ilgili birçok astrolog fikir ayrılığına düşebilir, zira 29 drc Kova’nın son derecelerinde olduğunu iddia edenlerle, benim gibi Balık burcu’nun sıfır derecesinde olduğunu iddia edenler arasında sanırım bu defa bir fikir ayrılığı yaşanacak. Bu fikir ayrılığını olağan karşıladığımı belirtmek isterim. Astrolog arkadaşlarımla birkaç kez haritayı inceledikten sonra, kendilerinin Kova burcunun son derecesinde Yeniay olduğunu yazacaklarını bilmeme rağmen, ben Yeniay’ı sıfır derece Balık’ta alıyorum. Tabi ki güvendiğiniz astrologların bu belki de ilk kez fikir ayrılığı yaşayacağı noktayı, ayrı ayrı yazılarda okuyup değerlendirmenizi ve iki fikri de değerlendirmenizi, okumanızı önermekteyim. Bu karışıklık kimsenin teknik bilgisindeki eksiklik sebebi ile gerçekleşmiyor zira, bu bir astrolog gözünün değerlendirmesi, böyle nitelendirmekteyim. Çünkü arada saniyeler var ve benim kullandığım sistem bunu Balık Yeniay olarak görmekte.

Bir burcun sıfır derecesinde meydana gelen Yeniay, bir önceki burçtan etkilendiği gibi, bir burcun 29 derecesinde yer alan Yeniay da bir sonraki burcun özelliklerinden etki almaktadır. Dolayısıyla, 29 drc Kova yazanlar için de Balık etkisi olacak, sıfır derece Balık yazanlar için de Kova etkisi geçerli olacaktır. Bu açıdan bakıldığında meydana gelen Yeniay’ı Kova ve Balık karışımı bir enerjiye sahip olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır.

İki burcun da etkisini taşıyan bu Yeniay zamanında, toplumsal konular, hastaneler, hapishaneler, huzurevleri, denizler, okyanuslar, dalgıçlar, özgür düşünceyi benimseyenler ön plana çıkarken, Yeni ay anında Mars’ın 29 drc Balık burcunda yer alması ve Scheat sabit yıldızı ile birleşmesi, 19 Şubat’ın artı eksi üç gününde özellikle deniz kazaları, hapishaneler, cinayetler, kurban gidenlerle ilgili gelişmelerin ön plana çıkabileceğini ve bunlardan haberdar olabileceğimizi işaret etmekte. Buradaki Kova etkisi ile, toplum cinayetlere ve “kurban gidenlere” daha fazla hassasiyet göstererek belirli bir hareketin başlamasına öncülük edebilir. Bu vesile ile tecavüze uğramış ve cesedi yakılarak bir orman yoluna atılmış halde bulunan Özgecan Aslan’ın ailesine başsağlığı diliyor, Özgecan’ın Türkiye için önemli bir sembol olacağına ve bu Yeniay etkisi ile, bu konuların daha fazla toplumun gözü önünde yaşanacağına inanıyorum.

Mars’ın yer aldığı sınır derece olan 29 drc Balık burcu, bize bu hafta çok ama çok önemli mesajlar veriyor olacak, zira Mart ayında Balık burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması da tam olarak 29 drc Balık burcunda gerçekleşerek, aslında bu haftadan itibaren belirli bir konuya dikkat çekiyor olacak. Bu konu başlıklarını yukarıda belirtmiş olsam da, Yeniay Türkiye’nin 29 drc İkizler burcunda yer alan Ay’ı ile 120 drc uyumlu görünümde olacağı için, buna kadın hakları, gazeteciler, halkın endişe duyduğu konular, gizli kalmış belgelerin ortaya çıkması, gizli diyaloglara vakıf olma gibi konuları da dahil etmek isterim.

Durağan günleri ile birlikte 14 Şubat 17.30 itibariyle geri hareketini sonlandıran Merkür, artık Kova burcunda ileri hareketine tüm hızıyla devam ederken, hafta geneli bireysel olarak sizleri ruhsal konuların ağırlık kazanması, görüşmelerin hızlanması, yeni başlayan ilişkilerde ruhsal bağların kuvvetli olması ve aşkta egosuz davranışlarla, karşınızdaki kişiye tam teslim olma anlamında olumlu etkiliyor olacak. 

Yeniay anında gökyüzünde etkin olan Merkür Satürn uyumlu görünümü, yapacağınız görüşmelerde özellikle fırsatlara açık olunan zamanı gösterirken, ticari anlamda yeni anlaşmalar yapmak, eğitimlere başlamak, seyahat etmek için de keyifli bir zaman olacak.

Yeniay’ların daima iyi etkili olduğu söylense de, Yeniay anında Ay, Güneş tarafından yakıldığı için, aslında girişimleriniz için en etkili zamanlar Yeniay’dan bir gün sonrasıdır. Bu Yeniay zamanın bir gün sonrasında girişimlerinizi yapmanız daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Yeniay haftasında alkol, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılık yaratan maddelerden esasen yılın her günü uzak durmanız gerektiği gibi, bu haftada özellikle uzak durmanızı önermekteyim. Neptün ile kavuşum halinde olan Yeniay etkisi, dalgınlıklar, bağımlılıklar, bilinç kaybı vb. gibi konularda sizi doğrudan uyarmakta.

Koç Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında yaşamınızda ruhsal aydınlanma dönemi yaşarken, ruhsal olarak çok daha iyi hissedecek, yaşamınızda olması gereken insanları daha net görecek ve gizli düşmanlarınızı fark ederek yaşamınızdan uzaklaştıracaksınız. Rüyalar yolu ile alacağınız mesajların son derece önemli olacağı bu süreçte organizasyonlarda, kalabalık ortamlarda yer alarak, hem iş hayatı ilişkilerinizi hem de arkadaşlık ilişkilerinizi geliştirecek, geleceğe yönelik atacağınız adımların bu hafta desteklendiğini fark edeceksiniz. Sadece 19 Şubat günü özellikle ilişkilerinizde belirli konuların üzerine gitmemenizi ve motivasyonunuzu düşürmemenizi önermekteyim. Geri kalan günler sizin için yeni başlangıçları ve kazanımları destekliyor olacak.

Boğa Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında geleceğe yönelik proje ve hedeflerinizde son derece desteklenirken, toplumsal olaylarda, vakıf, dernek ve etkinliklerde yer alabilir, enerjinizi kalabalık ortamlarda paylaşabilirsiniz. Özellikle iş hayatınız açısından olumlu etkiler sunan bu hafta, üstleriniz ve iş yaptığınız kişilerle etkili diyaloglar geliştirebilirsiniz. İlişkilerinizde kendinizden çok fazla vererek devam ettiğiniz bu zaman diliminde gerçek aşkı bulmak için hala daha zamanınız var. Eğer zaten birlikteliğiniz varsa, bu süreçte alma verme dengesine dikkat ederek, dengeli paylaşımlarla ilişkinizi sürdürmeyi tercih edin ve evrenin size bu hafta sunacağı sürpriz hediyelere odaklanın.

İkizler Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında kariyeriniz açısından muazzam olumlu etkiler alırken, aile büyükleriniz, patronlarınız ve sizden yaşça büyük kişilerin desteğini bu hafta daha fazla alma imkanınız olacak. Yolculuklar, yeni görüşmeler, eğitimler ve kişisel gelişimin size katkı sunacağı bu hafta moral olarak son derece iyi hissedecek, yaşamınızda sizi motive eden yeni kararlar alacak ve eğer bekarsanız yaşamınızda uzun vadeyi etkileyecek bir ilişki kurma fırsatına sahip olacaksınız. 19 Şubat günü hariç hafta genelinde iş hayatı ve özel yaşamınızdaki girişimlerinizi yapabilir, Merkür Retro’nun verdiği karışıklıklardan sonra bu hafta rahat bir nefes alabilirsiniz.

Yengeç Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında yaşamınızda umutlarınızın artacağı, öğrenme sürecinizin desteklendiği, eğitim ve hukuksal konular, uzak seyahatler, davalar, iletişim alanlarının destek bulacağı bir süreç yaşıyor olacaksınız. Yeniay haftasında iş hayatınızda ilgi çekici bir teklifle karşılaşabilir, beklediğiniz finansal konularla ilgili gelişmelerin karşılığını alabilir, günlük yaşamınızda giderek artan kalitede kuracağınız iletişim ile hem özel hayatınız hem de iş yaşamınızda nihayet ayakları yere basan sağlam görüşmeler yapabilirsiniz. 19 Şubat günü hariç haftanın tamamını girişimleriniz için kullanabileceğiniz bu süreçte, özel hayatınızda yapıcı diyaloglar, yeni başlangıçlar ve tanışmalar için fırsatınız olurken, ticari anlaşmalar ve iş hayatınızda da destekleniyor olacaksınız.

Aslan Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında yaşamınızda merak ettiğiniz ve sonucunun nereye varacağını düşündüğünüz konularla ilgili bilgiler size bir bir gelmeye başlarken, hafta genelinde finansal konularda şansınız son derece açık olacak. Toplu paralar, beklenen bir iş görüşmesi ve olası ameliyatlarınızda başarı veren bu enerji, özel yaşamınızda size uzun vadeyi etkileyecek diyaloglar ve etkili iletişim kurma fırsatı da sunuyor olacak. 19 Şubat günü hariç, ilgili alanlarda yeni girişimleriniz desteklenirken, bu Yeniay size ruhsal olarak büyüme, yaşamındaki her şeyi anlama, farkına varma ve hayatına yeni bir yön verme etkisi sunuyor olacak.

Başak Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında ortaklıklar, özel yaşamınızdaki ilişkiler, partnerlik, evlilik ve yakın dostluklar alanınız keyifli bir şekilde vurgulanırken, yaşamınızın orta yerinde aşk duygusunu en yoğun hali ile deneyimleyeceksiniz diyebilirim. Bu hafta karşınıza çıkan kişileri iyi değerlendirmeniz ve onlara mutlaka bir şans vermeniz önemlidir. Diğer yandan yaşamınızdaki olası sorunlarda iş yaptığınız insanlar ve dostlarınızdan muazzam destek görecek, çalışma hayatınızdaki diyaloglarınızı iyileştirecek ve etkili görüşmeler sayesinde hafta genelinde hem özel yaşamınız hem de iş hayatınızda nihayet aradığınızı bulacaksınız. 19 Şubat günü hariç hafta genelinde yeni girişimleriniz desteklenirken, yaşamınıza sizi çok mutlu edecek yeni gelişmeler giriyor olacak.

Terazi Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında günlük yaşamınızdaki olağan standartlarınızda büyük bir rahatlama ve kolaylık enerjisi sizinle iken, nihayet konfor, huzur ve mutluluğu gündelik yaşamınızın içinde daha çok bulacak, iş görüşmelerinde fırsatlar elde edecek ve genel sağlık durumunuzun bu moralli halinizle giderek daha da iyi olup, etrafa her zamankinden daha fazla pozitif ve iyi enerji saçmanıza sebep olacağını göreceksiniz. Akrabalar, yakın çevre ve kardeşlerinizden destek göreceğiniz bu süreçte, seyahat edebilir, görüşmeler yapabilir ve yapacağınız görüşmelerden olumlu neticeler alabilirsiniz. Flörtler anlamında size yeni fırsatlar da sunacak olan bu süreci 19 Şubat hariç bir fırsat olarak değerlendirmenizi ve keyfini çıkarmanızı önermekteyim.

Akrep Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında aşk hayatı, eğlence, risk, tatiller, spekülasyonlar, çocuklar ve sportif faaliyetler alanınız öncelikli olarak etki alırken, yeni ay haftası size muazzam bir aşk getirecek gibi görünüyor. Halihazırda devam eden ilişkilerinizde romantizmi daha yoğun yaşayacağınız bu süreçte yaşamınızda cinsellik, tutku, aşk ve sevgi paylaşımı artıyor olacak. Yeni tanışmaları, flörtleri öncelikli olarak destekleyen bu süreçte, yaptığınız işlerle kendinizi daha iyi tanıtabilir, reklam verebilir, sahne sanat işlerinde daha fazla önplanda olabilir ve yaratıcı, sportif faaliyetlerden fayda elde edebilirsiniz. Tatile çıkmak, sevdiklerinizle huzurlu yerlere gitmek için ideal olan bu zamanda, evinizle ilgili düzenlemeleriniz ve alım satım işlerinizde de başarı görünmekte. Dolayısıyla 19 Şubat hariç haftanın diğer günlerinde finansal durumunuz ve işlerinizde de keyifli gelişmeler yaşamaya açık bir enerjiden geçmektesiniz.

Yay Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında ruhsal olarak son derece iyi hissedeceğiniz etkiler alırken, ev, aile, yerleşim ve ruhsal alanınız öncelikli olarak vurgulanıyor. 19 Şubat hariç herhangi bir gün evinizle ilgili düzenlemeler, aile içi görüşmeler, yeni bir yerleşim planı oluşturma ve hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak adına fırsatlarınız olacak. Bu noktada yaşamınıza giren insanlara hafta genelinde dikkat etmenizi önermekteyim, zira aranızda bir karma olan, geçmişten tanıdığınız insanlar bir şekilde yaşamınıza gelebilir ve onlarla aranızda derin bir ruhsal bağ hissedebilirsiniz. Hafta boyunca basın, yayın, yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, davalar ve eğitimlerden yana şansınız devam ederken, aşk hayatınızda belirli yeni gelişmeler sizi bekliyor olacak.

Oğlak Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında yaşamınızdaki olaylarda yakın çevreniz, kardeşleriniz ve hatta akrabalarınızdan daha fazla destek görme şansınız varken, yapacağınız yeni görüşmeler yaşamınızda yeni bir sayfa açılmasını sağlıyor olacak. Bu süreçte iş hayatınız ve özel yaşamınızda yeni bağlantılar dikkat çekerken, 19 Şubat hariç herhangi bir günü önemli görüşmelerinize ayırabilir, olası teklifleri değerlendirebilirsiniz. İletişim alanınızdaki güçlü vurgu, insanlarla aranızdaki bağları güçlendirmenize yardımcı olurken, hafta genelinde ev ve yerleşimle ilgili isteklerinizi de rahatça gerçekleştirecek, küçük de olsa finansal olarak bir rahatlama yaşayacaksınız. Bu hafta sizin için imza atmak, yeni insanlarla tanışmak, internet ve sosyal medya ile ilgili işlerinizi tamamlamak ve görüşmeler için ideal görünmekte.

Kova Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında kendinize olan güveniniz sahip olduğunuz somut şeylerden değil, manevi hazlar, mutluluk ve sevildiğini fark etmekten kaynaklanıyor olacak. Bu süreçte gelirlerinizle ilgili olumlu bir gelişme yaşayabilir, alım satım ve finansal işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Sürpriz gelişen görüşmeler ve yeni diyalogların ortaya çıkacağı hafta genelinde, 19 şubat hariç herhangi bir güne girişimlerinizi koyabilirsiniz. Beklemediğiniz bir şekilde yeni projeler ve kalabalık ortamlarda kendinizi bulabileceğiniz bu süreçte, yaşamınıza yardımcı olacak ve geleceğinizi olumlu etkileyecek yeni gelişmeler yaşayacaksınız.

Balık Burcu, Yeni ay haftasında, 16-23 Şubat aralığında ruhsal ve bedensel olarak çok daha güçlü hissedeceğiniz bir sürece giriş yapıyorsunuz. Hafta genelinde enerjiniz, yetenekleriniz, ortaya koyacağınız fikirler ve davranışlarla bulunduğunuz her ortamda ilgiyi kendine çeken ve etrafa olumlu enerji gönderen biri olacaksınız. Genel sağlık ve moral durumunuzda hızlı yaşayacağınız bu olumlu gelişmeler tabi ki iş hayatı ve özel yaşamınıza da olumlu katkı sağlayacak. Özellikle finansal olarak elinize bir miktar para geçebilir ve 19 Şubat hariç herhangi bir gün iş konusunda sürpriz gelişmeler yaşayarak yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İlişkilerinizde akılıcı yaklaşımlar, yeni kararlar ve tanışmaları destekleyen pozitif bir süreçtesiniz.

Didem ŞARMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder