28 Şubat 2015 Cumartesi

5 MART 2015 BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
 5 Mart 2015 Saat 20.04’te Başak burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Başak burcu zodyakta “hasat zamanı” nı anlatan, ektiğiniz ürünleri toplama zamanının geldiğini anlatan ve aslında “karma” ile tıpkı zıt burcu olan Balık gibi doğrudan ilgili olan bir burçtur; ancak buradaki durum Balık burcunun aksine yaptıklarınızın, düşündüklerinizin ve uyguladıklarınızın somut olarak önünüze gelmesi durumudur. Başak’ta psikolojik veya ruhsal değil, somut anlamda tatmin ve karmanın somut sonuçları görülebilir. Bu haliyle şimdi toplayacağınız ürünler oldukça kötü de olabilir, yılın en güzel ürünleri de.. Bu tamamen sizin şimdiye dek kendi tarlanıza ne ektiğiniz, neleri düşündüğünüz, neleri uygulamaya koyduğunuz ile ilgilidir.

Yeniayların aksine Dolunaylar daha yoğun bir enerji ve tamamlanma sunarlar. Bir Dolunay’ın iyi veya kötü etki sunmasını bulunduğu burç değil, dolunay an haritası belirlemektir. Bu Dolunay anına Pluton 120 drc açı kurarak, muazzam bir dönüştürme gücü ve enerjisi sunarken, manevi olarak bir yeniden yapılanma sürecinde olduğumuzu söyleyebilirim. Ne var ki bu süreç kaygı geliştirme, panik, evham ve korkuları da tetikleyebileceği için, duygularınızı dengede tutmanız ve en temel korkularınızla yüzleşerek, sıfır noktasından bir şeyleri yeniden yapmaya başlamanız oldukça iyi adımlamalar olacak. 

Dolunay anının hiç şüphesiz en güzel açılarından biri Jüpiter Uranüs üçgen açısı olacak. Bu görünümle birlikte kişisel olarak para konusunda ve finansal konuların tamamında son derece destekleyici ve arttırıcı etkiler sözkonusu iken, aynı zamanda astroloji, kişisel gelişim, eğitim ve yurtdışı bağlantılı işler açısından muazzam fırsatlara açık bir zaman olacak.

Dolunay anında gökyüzünde Güney Ay Düğümü, Venüs, Mars ve Uranüs kavuşum halindeler ve bu dörtlüye Pluton’un keskin bir uyumsuz görünümü var. Özellikle Mart ayının ilk haftası yeni başlangıçlar, daha önceden cesaret edemediğiniz konulara cesaret etmek, girişimlerde bulunmak, yenilenmek, problem ve çözümsüz gibi görülen konulara çözüm getirmek açısından fırsatlar taşıyor, ancak genel duruma bakarsak bu zaman diliminde korkuya kapılanlar ve cesareti kırılanlar için fazladan bir getiri görmemekteyim. Şartlar ne olursa olsun, bir konuda daha önceden on kere bile kesintiye uğramış olsanız, yine ve yeniden denemek size hem güç katacak hem de bu kez şartların oluşması için daha rahat bir zemin hazırlayacaktır. Yani konu dış şartların size sürpriz gelişmeler sunması değil, şimdi sizin kendi istekleriniz için savaş verecek olmanızdır. Diğer yandan bu görünüm kazalara, baş bölgesi ile ilgili travmalara, kesici delici aletlerle ilgili problemlere karşı sizi uyarıyor.

Dolunay anında Achernar sabit yıldızı ile kavuşum yapan Güneş, doğa olayları, su baskınları, yangınlar ve gemiler ile ilgili olayların vurgulanacağını gösteriyor. 

Dolunay zamanındaki diğer sabit yıldız etkileşimleri özgürlük ve özgürlük istemek temalarının daha fazla vurgulanacağını gösterirken, Mart’ın ilk on günü hapishaneler, hastaneler, şifaevleri, huzurevleri, sağlık alanında çalışanlar, memurlar, doktorlar, hemşireler ve haklarını arayan kişilerin özellikle göz önünde olacağını göstermekte. Ayrıca gemiler ve uçaklarla ilgili konular da yine gündem maddesi oluşturacaktır. 

Mart ayının ilk 10 günü boyunca bireysel olarak;

-Finansal konularda pozitif fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
-Sağlıklı beslenme ve diyet oluşturmak için ideal zamandasınız.
-Ruhsal olarak size kaygı ve endişe veren herkesden uzak durmayı tercih edin ve gerekirse bir psikoloğa danışın.
-Planlama yapmak, organize olmak, mantıklı eylemler oluşturmak için harika zamanlama
-İş hayatınızla ilgili değişiklikleri destekleyen bir süreçtesiniz.
-Özel yaşamınızda ayrıntılara takılmak ve eleştiriyi arttırmak yerine, tablonun bütününü görmeye gayret etmelisiniz.
-İlişkilerinizde baskı, kıskançlık ve manipulasyon oldukça keskin tavırlara ve ilişkinin sonlanmasına sebep olabilecektir.
-Bugüne dek neler yaptığınızı düşünün ve bu Dolunay’ın yaptıklarınızla doğru orantılı olarak size sunacağı hediyeler olduğunu gözlemleyin.
-Kendinize “kötü karma” yaratmamak için kalbinizde, aklınız ve ruhunuzda daima iyi niyet, iyi düşünce ve sevgiye yer vermeyi prensip edinin.
-Sağlığınız için endişelenmek yerine doktora danışın.
-Başkalarının hayatları hakkında endişe etmeyi durdurdun ve şu cümleyi tekrar edin.
“Ben kurtarıcı değilim. Bu, O’nun kaderi…”

Sağlık Anlamında,

Obsesyon, panik atak, sindirim sistemi ve sinir sistemi, bağırsak bölgesi ile ilgili rahatszlıkları olanların özellikle daha dikkatli olması gereken bir süreç.
 

Koç Burcu
Sizi engelleyen, baskı altında tutan her şeyden uzaklaşacağınız Mart ayının ilk 10 gününde kimsenin sizin cesaretinizi kırmasına izin vermeyecek ve adeta zincirlerinizi kırıyor olacaksınız. İş hayatınızda muazzam yeni değişiklikler ve tekliflerle karşılaşabileceğiniz bu süreç, genel sağlık durumunuzla ilgili endişe etmemenizi, ancak baş bölgesi ile ilgili sorunlarınızın ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Bu da sizin stres seviyenizin artmasına bağlı olarak gelişebilir. İlişkilerinizde yeni başlangıçlara açıksınız, ancak devam eden ilişkilerde sizi baskı altında tutan herkesi geride bırakmak isteyeceksiniz. İlişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, eğitimler ve partnerle geliştirilen diyaloglar açısından şanslı bir hafta olacak.

Boğa Burcu
Bu Dolunay Mart ayının ilk on gününde kendinizi her alanda tanıtmanız, ortaya koymanız ve sahnede olmanız açısından sizi destekliyor olacak. Eğer hala bekarsanız, hayatınıza yeni tanışmalar, flörtler ve aşk gelebilir, ancak bir şekilde geçmiş alışanlıklarınız ve düşüncelerinizi bu on günde kırmanız ve yeniye yer açmanız elzem. Diğer yandan hayatınızda size katkısı kalmayan, hizmeti durdurmuş olan her şeye veda etmek için hazırlık yapmanız gerekiyor. Bu çoğu insan için kayıp görünen durum, aslında sizin için büyük kazanımları destekleyecek. Ev taşıma, yerleşimle ilgili değişimler, özel hayatınızla ilgili kutlamalar, reklam, tanıtım işleri için ideal zamandasınız. 

İkizler Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde ruhsal olarak her şeyi yapabilecek gücü kendinizde hissedecek ve hayatınızdaki problemlere akıl ve mantık yolu ile hızlı çözümler üreteceksiniz. Özellikle aile konularının vurgulandığı bu süreçte evinize, yaşam alanınıza ve aile bireylerinize zaman ayırarak onların problemleri ile ilgilenebilir, onlardan destek görebilirsiniz.  Dolunayın iyi haberleri ise sizin iletişim alanınızda gelişen görünümlerle, beklemediğiniz kadar iyi bir teklif alabilecek, görüşmeler, iletişim ve anlaşmalar yolu ile kendinizi iyi hissedeceksiniz. İş hayatınız ve özel yaşamınızda ani gelişen görüşmeleri destekleyen Dolunay zamanı, kitap yazmak, internet ile ilgili işlerinizi tamamlamak, seyahatler ve imzalar açısından destekleniyorsunuz. Bu süreç özel yaşamınızda mutluluk veren gelişmeleri gösterirken, finansal olarak dengeli gitmeniz gerekebilir ve Mart ayının ilk on gününde özelikle eşinizin giderleri ve parasal durumu ile ilgili problemler size yansıyabilir. Arkadaş çevrenizle ilgili değişiklikleri de anlatan bu zaman diliminde, arkadaşınız olarak gördüğünüz biri yaşamınızdan çıkabilir.

Yengeç Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde yakın çevre ve kardeşlerinizle ilişkilerinizi geliştirmek adına fırsatlarınız olacak. Kısa yolculuklar, eğitim süreçlerinizle ilgili yenilikler, görüşme, buluşma ve iş toplantıları ile daha aktif bir hale geleceğiniz dolunay haftasının en iyi haberi, bekar olanlarınız için ani bir ilişki fırsatı doğuracak olmasıdır, üstelik bu ilişki kalıcı bir gönül ilişkisi olabilir ve size kendinizi çok iyi hissettirebilir. İlişkisi devam edenler için sürpriz gelişen kararlar, evlilik teklifleri ve mutlu bir dönem görünmekte. Bu süreçte ayrıca hayalini kurduğunuz bir iş teklifi de kapınızı çalabilir ve kariyer alanınızdaki bazı sorunlara rağmen, işle ilgili pozitif bir gelişme de yakalayabilirsiniz. Dolunay haftası sizin için sürprizler ve olumlu gelişmelerle geliyor, özellikle de finansal gelirlerinizi arttıracak teklifler ve alacağınız hediyeler açısından.

Aslan Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde maddi açıdan şanslı bir zamanda bulunmaktasınız. Yeni bir ev veya araba almak, alım satım işleri, beklediğiniz para akşının size gelmesi için ideal zamanda bulunuyorsunuz. Ayrıca hafta boyunca yeteneklerinizi geliştirebilir, sahip olduğunuz değerlere daha fazla odaklanarak elinizdekilerin kıymetini daha çok bilebilirsiniz. İlişkiler açısından olumlu konuşmaların yapılabileceği, bir şeyleri iyileştirmek için fırsatınızın olduğu bir dönemdesiniz ancak bunu acele ile yapmak yerine sakin davranmanız, olgunlukla yaklaşmanız önemlidir. Bekar olanlar için dolunay haftası yeni bir ilişkiyi hayatınıza katabilir ve bu ilişki ani şekilde gelişebilir. Bu süreçte faydalı iş görüşmeleri yapabilir bunları pozitif anlamda değerlendirebilirsiniz. Dolunay haftası boyunca ikili ilişkilerinizde yeni teklif ve görüşmelere açık bir enerjide olacaksınız. Özellikle yurtdışı bağlantılı işler, eğitimler, seyahatler, iletişim ve yeni başlangıçlarınız destekleniyor olacak.

Başak Burcu
Burcunuzdaki Dolunay, Mart ayının ilk on gününde kendinizi, enerjinizi ve yeteneklerinizi en iyi şekilde sergileyebilecek, ilişkiler konusunda şanslar elde edecek ve bulunduğunuz topluluklarda parlayan, fark edilen kişi olacağınızı gösteriyor. Bu dolunay sizin için sürpriz bir iş teklifi veya işle ilgili olumlu ilerleme anlamı da taşırken, yeni ve güçlü bağlantılar kurabilmenize sebep olacak. İş hayatınız ve ikili ilişkilerinizde sağlam diyaloglar geliştirebilecek, güçlü paylaşımlarda bulunabileceksiniz. Önemli bir anlaşma yapabileceğiniz veya ilişkilere ilgili olumlu anlamda önemli kararlar alabileceğiniz bir zaman diliminde bulunmaktasınız. Henüz yeni başlayan ilişkilerinizde birtakım kesintiler oluşabilecek olsa da, uzun vadeli ilişkileri ve işleri destekleyen, daha önceden sorun olmuş konuların şimdi çözüm bulabileceği, size önemli bir gelişim vaad eden bir zamandasınız.

Terazi Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde ruhsal olarak şifalanma dönemine giriyorsunuz. Yalnız kalma, içe dönme, inzivaya çekilerek, meditatif, sakin, pozitif enerjili ortamlarda bulunma, meditasyon, enerji çalışmaları, rüyalar ve ruhsal iyileşmeye yönelik konu başlıkları size çok iyi gelecek. Eğer bir rahatsızlığınız varsa bu dolunay size ameliyat yoluyla veya kendi başınıza kalarak olayları değerlendirme suretiyle iyileşme fırsatı vermekte. Çalışma hayatınızda yapmak istediğiniz değişimler varsa bu dolunay haftasında gerçekleştirebilir, sorunlu olan iş ilişkilerinizin sona erdiğini görebilirsiniz. Hafta boyunca eğitimler, yurtdışı bağlantılı işler ve beklediğiniz olası davalarla ilgili olumlu sonuçlar elde edebilecek, Dolunay haftasında partneriniz ve çocuklarınızla etkili iletişim geliştirebilecek ve bekar olanlarınız yeni bir ilişki fırsatı ile karşılaşabileceksiniz. Geleceğe yönelik projeler ve hayallerinizin gerçekleşmesi açısından önemli fırsatlar elde edebileceğiniz bir zamandasınız.

Akrep Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde sosyal yaşamınız hareketlenirken, çalışma hayatınızla ilgili önemli görüşmeler, toplantılar ve yeni iş ilişkileri geliştirme durumunuz vurgulanıyor. Burada kariyer gelirlerinizle ilgili gelişmelere açık olacaksınız. Arkadaş çevrenizle ilgili konuların da ön plana çıktığı Mart ayının ilk on gününde özellikle iş hayatınızda muazzam olumlu gelişmeler bekleyebilir, harika bir iş değişikliğine gidebilirsiniz. Günlük yaşamınızda fırsatlar ve iyi şansın artacağı  bu zaman diliminde özel yaşamınızda kıskançlık, kin, nefret veya manipulasyon gibi eylemler ve hali hazırda bir ilişkiniz varken başka bir kişi ile görüşme deneyimi size oldukça ters yansımalar yapacak ve ilişkilerin sonlanmasına sebep olacaktır.  Dolayısıyla ayın ilk on gününü özellikle çalışma yaşamınızdaki sürprizlere odaklanarak geçirmeniz harika olacak.

Yay Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde kariyerinizle ilgili olumlu gelişmelere açık olacak, yeni maddi fırsatlarla karşılaşabilecek ve sizden güçlü durumda olan kişilerden, patronlar ve ailenizden destek görebileceksiniz. Çalışma hayatınızda başarının vurgulandığı hafta boyunca işle ilgili istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilir, daha pozitif bir süreç başlatabilirsiniz. Sosyal yaşamınızın aktif olduğu, seyahatlerinizin sözkonusu olabileceği ve özel hayatınızda uyum, mutluluk görünen bu süreçte, eğer ilişkiniz yoksa katıldığınız etkinlikler ve yakın çevreniz aracılığı ile yeni birisi ile tanışabileceksiniz. Henüz yeterince tanımadığınız ve ilişkilerinizin kısa süredir devam ettiği insanlarla yollarınızı bir şekilde ayırabileceğiniz bu süreç, size kayıplarınızın yanında artılar getirecek. Eğitimler, iletişim, anlaşmalar ve görüşmeler ile umutlarınız artıyor olacak.

Oğlak Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde işle ilgili seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler, eğitim öğretim faaliyetleriniz, okulla ilgili konular, üniversiteyi ilgilendiren alanlar ve iletişim konusunda fırsatlara sahip olacaksınız. Dolunay haftasında hayatınızda değer verdiğiniz kişilerle önemli görüşmeler yapabilir, etkili sonuç alabilirsiniz.  Bu süreç size sürpriz bir maddi imkan konusunda gelişme de sağlıyor. Beklediğinizin dışında bir finansal gelişme yaşayabilir, ev ve aileye ait konularda olumlu bir süreç yaşayabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak, hayatınızda bilge olarak gördüğünüz kişilerden yardım almak ve iş seyahatler için bu haftayı verimli olarak kullanabilirsiniz. Parasal anlamda artıya geçeceğiniz bu süreçte aile içindeki olası karışıklıklardan uzak durmayı ve yaşamın size sunduğu fırsatlara odaklanmayı tercih etmelisiniz.

Kova Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde finansal durumunuzla ilgili gelişmeler yaşayacaksınız. Beklediğiniz miras, nafaka, prim, eş ve ortağın parası gibi konularda artıya geçebilir, fırsatlar elde edebilirsiniz. Hafta boyunca hayatınızdaki olaylar karşısında gereksiz kaygı üretmek yerine, sezgilerinize güvenerek ve olayları muhataplarına sorarak değerlendirmek daha yararlı olacaktır. Dolunayın olumlu bir etkisi size faydalı iş görüşmeleri yaptıracak olması, işle ilgili destekler bulabilmeniz ve aşk hayatınızda olumlu diyaloglar geliştirerek, bekar olanlarınızın flört tekliflerine açık bir enerjiye sahip olacak olması. Özel yaşamınızda evlilik, kutlama, ilişkilerle ilgili yeni kararları destekleyen bu hafta, yakın çevreniz, akrabalar, kardeşler ve komşular ile ilişkilerinizde daha toleranslı davranmaya çalışmalısınız. 

Balık Burcu
Başak Burcundaki Dolunay ile Mart ayının ilk on gününde ilişkiler, evlilik, ortaklılar ve yakın dostluklarla ilgili konulara konsantre olacaksınız. Yakın ilişkiler evinizde gerçekleşen dolunay ile birlikte uzun süreli ilişkilere başlayabilir, ilişkilerinizde sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Diğer yandan iş hayatınız ve finansal durumunuzu olumlu etkileyecek bu süreçte işlerinizle ilgili yeni fırsatlar yakalayabilir, maddi durumunuzu güçlendirecek tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte arkadaş çevrenizle ilgili birtakım sıkıntılar size yansıyabilir ve hayatınızdan bazı insanları gönderme kararı alabilirsiniz. Ancak genel hatlarıyla ilişkilerde ve iş hayatında fırsatlar haftasında bulunacağınız için, olası problemler size çok küçük gelecek.

DİDEM ŞARMAN

1 yorum:

  1. Emegine saglik canim...Izninle face deki sayfamda paylastim.Basarilarinin sonusuz olmasi dilegimle...

    YanıtlaSil