25 Ocak 2017 Çarşamba

10 Mart'a dek Mars Koç Burcu'nda ! Size Olan Etkileri Neler ? Didem Şarman


 28 Ocak-10 Mart 2017 tarihlerinde gökyüzünde Mars Koç Burcu’nda ilerliyor olacak. Yaklaşık olarak son bir ay boyunca üstümüze çöken ağır enerji, yavaşlık, rehavet, seçim yapma, konsantre olma ve motivasyon zorlukları böylece sona eriyor olacak. 

Mars Koç Burcu’nda yöneticidir; yani iyi ve kötü tüm özelliklerini en rahat sergileyebildiği üç burçtan birindedir. (Diğerleri Mars Akrep ve Mars Oğlak pozisyonları) Bu duruma iyi yönden bakarsak; güçlü bir motivasyon sahibi olacağımız, girişimler, yenilikler ve yeni başlangıçlar için gerekli enerjiye sahip olacağımız süreci anlattığını fark edebiliriz. Diğer yönden ele alırsak, güçlü agresiflik, direkt ve açık mücadele doğuran, enerjinin dengesiz kullanımında şiddet içerikli bir Mars Koç süreci ile karşı karşıya kalabiliriz. 

Gökyüzünde bu esnada Güneş 18 Şubat’a dek Kova Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor olacak. Hızlı gelişen fikirler, adapte olunması gereken yeni insanlar ve olaylar, güçlü bir değişim enerjisi ile karşı karşıya kalacak olsak da, karşımıza çıkan yeni deneyimlerde sabırlı ve istikrarlı olmak, sürece güvenmek, sakin bir ruh halinde kalarak hareket etmek oldukça önemli olacak. Bu süreç özellikle yaratıcılık gerektiren alanlar, bilimsel ve sanatsal çalışma alanları, diğer yandan yeni keşifler açısından oldukça verimlidir. Fikirlerde ve çalışma alanlarında çeşitlilik gözlemlenebilir. Takım çalışmaları, yurtdışı bağlantılı işler ve yeni katılacağınız organizasyonlar için ideal zamandır.

Twitter/İnstagram: didem_sarman

18 Şubat-10 Mart aralığında ise bu kez Mars Koç Burcu’nda iken, Güneş Balık Burcu’nda ilerliyor olacak. Bu süreçte kendini cesaretle kurban edenleri görebileceğiz. Bu sembolik anlatım ile aslında şunu kast ediyorum; kendinizde sevmediğiniz huylar, bağımlılık yaratan koşullar veya zarar veren kişileri hayatınızdan uzaklaştırma konusunda daha cesur davranabilirsiniz. Ancak tabi ki, uzun süredir psikyatrik bir tedavi süreci olan yakınlarınız varsa, intihara eğilim artabileceği için, onların duygusal durumunu yakından takip etmeniz, doktorları ile iletişimde olmanız önemlidir. Bu süreç boyunca herkesin duygusal tepkilerinde artış olacaktır. Mantıkla hareket etmek yerine, duygusal çıkışlar göstermek çoğu zaman sizi haklı iken haksız duruma düşürebileceği için dikkatli davranmak önemlidir.

Birden fazla iş alanını denemek, iş hayatına çeşitlilik katmak, sanatsal aktiviteler ile ilgilenmek için harika zamandır. Örneğin bu süreçte çok istediğiniz bir kursa yazılabilir, yüzmeye başlayabilir, resim yapabilir veya farklı renk kullanımlarını hem eviniz hem de giysilerinizde deneyebilirsiniz.

Haritanıza özgü etkileri öğrenmek için yıllık veya tek alan danışmanlıktan faydalanabilirsiniz. Danışmanlık ile ilgili bilgi almak için; didemsarman@yandex.com adresine mail atabilirsiniz.
 
Mars’ın bu yaklaşık 42 günlük geçişinde olumlu anlamda ortaya çıkacak etkiler,

-Günlük yaşama canlılık, dinamizm, hareketlilik gelmesi ve enerjinin yükselmesi
-Girişimler için gerekli cesarete sahip olunabilecek zaman.
-İnsiyatif almak, bir gruba liderlik etmek için etkili süreç
-Spora başlamak için olumlu zamanlama.
-Davranışlarda kendine güvenin artması
-Başkalarına bağlı olmadan bağımsız hareket edebilme avantajı
-Açık sözlü, doğrudan ve direkt davranışlarla karşılaşabileceğiniz zaman.
-Herhangi bir konuda yeniden denemeye cesaret etmek için gerekli motivasyonun sağlanması
-Kendi içsel enerjinize güvenerek, cesaretli adımlar atabilmek.

-Mars’ın yaklaşık 42 günlük geçişinde dikkat edilmesi gerekenler;

-Bir anda yıkıcı davranışlar sergilememeye özen gösterilmelidir.
-Diplomatik ve dengeli davranamayanların çoğunlukla kaybettiği süreçtir. Bu yüzden bir nebze esneklik avantaj doğuracaktır.

-Öfkesini denetleyemeyen, agresif insanlarla karşılaşma ihtimali.
-Hatalardan ders almama enerjisi etkili olacağı için, geçmişten ders çıkarabilmeye özen gösterilmeli ve yeni bir adım atılacakken geçmiş deneyimler göz önünde bulundurulmalıdır.
-İyi niyetle bile olsa her şeye bir kurtarıcı gözü ile yaklaşırken kendini kurban durumuna düşürmek (örneğin kavgayı ayırmaya çalışan kişinin zarar görmesi)
-Plansız ve spontane eylemlerin bir yere varamaması olasılığına karşılık, enerjiyi dengeli ve planlı kullanmaya çalışmalısınız.

-Meydan okuyan, isteklerinin hemen gerçekleşmesini isteyen insanlarla denk gelebilme ihtimaline karşılık kendi sınırlarınızı korumanız gerekmekte.
-Ani, acele ve dikkatsiz alınan kararlar bu süreçte sıkıntı yaratabileceği için, herhangi bir adım atmadan önce enine boyuna düşünerek karar almaya çalışın.

Mars’ın 42 gün boyunca sağlık üzerinde etkileri;
-Baş bölgesi ile ilgili hastalıkları olanların dikkat etmesi gereken bu süreçte, mide bulantıları, ateşli hastalıklar, baş ağrıları, migren ve beyinle ilgili hastalıklar tetiklenebileceği için doktor kontrollerinizi yaptırmanız önemlidir.
-Bu etki kazalar, kesici delici aletlerle yaralanmalar ve yanıklara karşı sizi uyarıyor !

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Tarihler;

15-16 ve 16 Şubat tarihlerindeki üç gün boyunca; seminer, sunum, iş görüşmesi, proje teslimi, sınavlara girmek, yeni insanlarla bağlantı kurmak, davetleri değerlendirmek ve seyahatler açısından son derece olumlu etkiler sözkonusu olacak.

Özellikle 20 Şubat-3 Mart zaman aralığında gökyüzünde etkin olan Uranüs, Pluton, Jüpiter TKare açı kalıbına dahil olan Mars, bu zaman aralığında ilişkiler ve iş hayatınızda öfkeli davranışlardan, ani kararlardan ve yıkıcılıktan uzak durmanız gerektiğini hatırlatarak, hız yapmamanız ve genel sağlık durumunuza her zamankinden daha fazla özen göstermeniz gereken süreci anlatıyor. Buradaki enerjiyi projeler veya çalışma hayatında yaratıcılığa kanalize ederek etkili kullanabilirsiniz.

1-8 Mart 2017 tarihleri arasında gökyüzünde Satürn Mars üçgeni etkili olacak.

Bu zaman diliminde gökyüzünde Venüs Retro pozisyonda olacağınız için, 8 gün boyunca etkili olarak yapabilecekleriniz;
-Yarım bıraktığınız bir aktiviteye geri dönmek.
-Uzun zamandır başaramadığınız bir rejim uygulamasına şimdi tekrar başlamak.
-Memnun olmadığınız saç renginizi değiştirmek
-İş hayatınızda planlama yapmak, motive olmak ve konsantrasyonun yükselmesi.
-Disipline olarak devam eden işleri daha düzenli şekilde bitirebilmek.
-Önceden iş bağlantısı bulunan kişilerle görüşmeler yapmak.
-Yarım bırakılan sportif bir aktiviteye yeniden başlamak.
-İkili ilişkilerde geçmiş konularla yüzleşmek ve buna göre yeniden kararlar almak.

 Haritanıza özgü etkileri öğrenmek için yıllık veya tek alan danışmanlıktan faydalanabilirsiniz. Danışmanlık ile ilgili bilgi almak için; didemsarman@yandex.com adresine mail atabilirsiniz.

Türkiye Haritasında Mars Geçişi
Öncelikle bu süreçte yangınlara karşı önlem alınmalıdır. Genel olarak büyük yangın veya patlamaların şiddetli olduğu zamanlara denk gelmektedir.
-5-8 Şubat 2017 tarihleri arasındaki üç gün, transit Mars, ülkemizin haritasının Mars Terazi pozisyonuna karşıt açıda bulunurken, açık düşmanlıklarla karşılaşabilir, yangınlar, patlamalar ve terör eylemleri ile karşılaşabiliriz.

-20-23 Şubat, 28 Şubat-1 Mart 2017 aralıkları aynı konu ve alanlarda riskli zamanları anlatmaktadır.

Devam eden Sertifikalı Astroloji eğitimlerimize Türkiye'nin her yerinden katılmak ve bilgi almak için candarlisarman@yandex.com adresine mail atabilirsiniz.

**Türkiye haritasındaki Ocak-Şubat-Mart ve Nisan ayları etkilerini öğrenmek için hemen bu yazıma tıklayın:
 

**28 Ocak 2017 Yeniay etkilerini öğrenmek için hemen yazıma tıklayın:

**4 Şubat 2017’ye dek etkin olan ilişkiler ve para konularının gezegeni Venüs Balık geçişinin etkilerini okumak için hemen tıklayın:
 
BURÇ YORUMLARI

Twitter/İnstagram: didem_sarman adresinden takip edebilirsiniz.

 Facebook'ta beni buradan takip edebilirsiniz:


Koç ve Başak Burçları arasında olanlar için ay ay hazırladığımız yıllık ajandaya hemen buradan ulaşabilir, burcunuzun Şubat ayı detaylı etkilerini okuyabilirsiniz:
 
Terazi ve Balık Burçları arasında olanlar için ay ay hazırladığımız yıllık ajandaya hemen buradan ulaşabilir, burcunuzun Şubat ayı detaylı etkilerini okuyabilirsiniz: 

Didem Şarman 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder