23 Ocak 2017 Pazartesi

28 Ocak 2017 Kova Burcu'nda Yeniay


28 Ocak 2017 saat 03.07 itibariyle Kova Burcu’na bir Yeni Ay meydana geliyor. Yeniaylar etkilerini tıpkı Dolunay süreçleri gibi artı eksi bir haftada göstermeye devam ederler.

Her Yeniay veya Dolunay süreci yeni bir başlangıcı göstermez.


Eski Mısır’da Kova Burcu Nil Nehri’nin taşma zamanlarından birine denk gelirdi. Bu yüzden toprakları ve deltayı değiştiren, besleyen yeni bir dönemin açılışını simgelerdi. İnsan ve doğa kaynaklı karşı konuşmaz hareketler Kova Burcu semboliği olarak kaydedilmiştir. Devrimciler ve dahiler de birer Kova Burcu semboliğidir.


Bu Yeni Ay’ın etkileri,

-Arkadaşlıklar ve sosyal ortamlar önem kazanacaktır.
-Takım çalışmaları yapmak, etkinliklere katılmak için idealdir.
-Aklınıza yeni ve yaratıcı, dahiyane fikirler gelebilir.
-Plan ve projeler havada uçuşur, ancak somuta indirgemek zaman alabilir.
-Geleceğe yönelik planlar yapma zamanıdır.
-Egoist ve bencil davranışlardan uzak, “Biz” enerjisi ile hareket etmeniz gereken zamandır.


-Yeni Ay’ın konumuna göre, bugünlerde sözleşme imzalamak, birilerine söz vermek ve anlaşma yapmak için uygun zamandasınız; ancak süregelen problemli ortaklıkları sona erdirebilirsiniz.

-Yeni Ay haftası ani öfke patlamaları yaşamamak için, içinizde hiçbir duyguyu biriktirmemeye özen göstermelisiniz, zira iletişimde kayıplar ve zorluklar oluşacaktır.

-Yeni Ay haftası olayları ve konuşmaları abartma, kelimelere takılma görülebilir. Bunu yaparsanız zararlı çıkarsınız. Bu yüzden bu hafta hiçbir şeyi kişisel algılamayı tercih edin.


-Arkadaşlıklar ve sosyal ortamlardaki problemleri çözümleyebilirsiniz.

-Diyete veya spora başlamak, bir bağımlılığı geride bırakmak için etkili zamandasınız.


-Bu günlerde Venüs/Satün karesi de etkin olacağı için, bu Yeni Ay haftasında yeni maddi girişimlerde bulunmak uygun değildir. Bir hafta kadar beklemeyi tercih etmek faydalıdır.

-İkili ilişkilerde özgürlük ihtiyacı şiddetle artacağı için, kimsenin üstüne gitmemenizi öneriyorum. Bağımlılık gösteren davranışlar ters tepebilir ve ilişkilerinizi bitme noktasına getirebilir.

-Bu Yeni Ay’da varisler ve bacaklarınızdaki ağrılar için doktora görünebilirsiniz. Bunun dışında detaylı bir kan tahlili yaptırmak için uygun günlerdir.


-Bilim, keşif, teknoloji ve teknolojik aletler ile ilgili film izleyebilir, kitap okuyabilir ve bu konu başlıkları ile ilgili yeni bilgiler edinerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

-Bu Yeniay özgürlük ihtiyacınızın maksimum derecede arttığı zamanlardır. Ayrıca her zamankinden farklı görünmek isteyebilir, sıradanlıktan sıkıldığınızı fark edip hayatınızda yeni bir takım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.


Tek soru ve yıllık danışmanlık ile ilgili bilgi almak için didemsarman@yandex.com a mail atabilirsiniz.

Devam eden Astroloji eğitimleri ile ilgili bilgi almak için candarlisarman@yandex.com a mail atabilirsiniz. 

-Bu süreçte yavaş olan her şey can sıkıcıdır. Bu yüzden enerjinizin arttığı, daha aktif olduğunuz zamanlardır. Bütün işleriniz hızlı bir şekilde bitirilmeli, böylece birçok yeni fikir üzerinde düşünmeye vaktiniz kalmalıdır.
 -Yeniay zamanı bir takım değişiklikler yapma arzusu hissedebilirsiniz. Varolan sisteminizi değiştirmek, yerine yeni bir sistem kurmak isteyebilirsiniz.

-Gökyüzünde Kova Burcu’nda Yeniay gerçekleşiyorken,  duygusal tavırlardan ziyade, mantıksal tavırlar ve konuşmalar yapılması için uygundur. İkili ilişkilerde dikkat edilmesi gereken nokta bugünlerde baskıya ve kısıtlanmaya karşı büyük reaksiyonlar görme ihtimalinizdir, zira özgürlük ihtiyacı şiddetle artar ve ani gelişen öfke anlarında, ipleri koparıp giden bir taraf olabilir.
Yeniay sürecinde etkin olan Venüs Balık geçişi sizi nasıl etkiliyor hemen bu yazımdan okuyabilirsiniz: http://incididem.blogspot.com.tr/2017/01/4-subat-2017ye-dek-venus-balk-gecisi.html
 

Yeniay sürecinde etkin olan Mars Balık geçişi sizi nasıl etkilemeye devam ediyor hemen bu yazımdan okuyabilirsiniz: http://incididem.blogspot.com.tr/2016/12/29-aralk-2016-yln-son-yeniay-sizi-nasl.htmlYeniay’ın Burçlara Etkisi

Eğer Koç ve Başak burçları arasında bir burca sahipseniz bu linke tıklayarak, burcunuzun Ocak ayı yorumunda, Kova Yeniay etkisini hemen okuyabilirsiniz: http://incididem.blogspot.com.tr/2017/01/2017-yllk-burc-yorumlar-didem-sarman.html


Eğer Terazi ve Balık burçları arasında bir burca sahipseniz bu linke tıklayarak, burcunuzun Ocak ayı yorumunda, Kova Yeniay etkisini hemen okuyabilirsiniz: http://incididem.blogspot.com.tr/2017/01/2017-yllk-burc-yorumlar-2bolum-didem.html

Türkiye ile ilgili etkiler
20 Temmuz 2016’da girdiğim ülke öngörülerimi ay ay hemen bu yazımdan okuyabilirsiniz: http://incididem.blogspot.com.tr/2016/07/darbe-girisimi-sonrasi-turkiye-astroloji.html


Didem Şarman 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder