16 Mart 2016 Çarşamba

23 Mart 2016 Terazi Burcu'nda Ay Tutulması23 Mart 2016 Saat 14.00’da Terazi Burcu’nda 2016’nın ilk Ay Tutulması gerçekleşiyor. Ay Tutulmaları Güneş Tutulmaları’na göre çok daha enerji yüklü, hızlı olaylar getiren ve kısa sürede vaadlerini yerine getiren doğa olaylarıdır. Etkileri artı eksi 15 gün gibi kısa bir aralıkta hissedilecek olan bu Ay Tutulması, Terazi Burcu’nda gerçekleştiği için Venüs tarafından yönetiliyor. Venüs ise şu anda gökyüzünde Balık Burcu’nda yoluna devam etmekte. 


Genel olarak herkes Venüs’ü sevgi ve aşk ile bağdaştırsa da, Astroloji’de Venüs “seçim yapmayı, tercih etmeyi, ilişki kurmayı ve stratejik davranmayı” öncelikli olarak temsil eder. Venüs teknik ve taktik davranışlarla savaşları başlatan, feminen enerjisi yüksek bir alandır.

Şimdi Venüs’ün gökyüzünde bulunduğu Balık Burcu ise, modern yöneticisi Neptün ve klasik yönetici Jüpiter’den dolayı yanılgıları, şifayı, iyileşmeyi, ruhsal çalışmaları, genişlemeyi, bırakamamayı, sorgulamadan teslim olmayı ve bağımlılıkları gösterir. Venüs Balık Burcu’nda teknik olarak yüceldiği yerdedir ve ilişkilerde pasif davranmayı, bağımlı kalmayı, gerçekleri görmekten uzaklaşmayı, aşırıya kaçan ve kendinden ödün veren fedakarlık davranışlarını gösterir. Tanıştığınız yeni insanlara bir perde arkasından baktığınızı ve her şeyin fazla büyüleyici fakat gerçeklerden uzak olduğunu düşünün.. Bu sebeple herhangi bir konu veya kişiye kendinizi hemen kaptırmak yerine, süreci sorgulamanız ve mantığınızı devre dışı bırakmamanız son derece önemlidir.

Tutulma anında Venüs Neptün ile kavuşumda ve Satürn ile kare. Ayrıca Ay Tutulması Koç Burcu’nda ilerleyen Merkür’e karşıt açıda bulunmakta. Bunun yansıra gökyüzünde Satürn Jüpiter karesi etkinleşmiş durumda olacak.

Bu durumda Tutulma zamanında Genel Konu Başlıkları
-Ani ve hızlı kararlar almak yerine, uzun zamandır süregelen kararlarınızı devreye sokmaya çalışın.

 -Ağzınızdan çıkan her sözü hesaplayın; çünkü bu süreçte iletişim hataları, kızgınlıkla söylenen sözler ve ani patlamalar öne çıkıyor olacak.

-Herkese yardım edemeyeceğinizi ve güçlü olsanız bile her taşın altına elinizi koymamanız gerektiğini ağır bedellerle anlayıp öğrenmek yerine, yeri ve zamanı gelince durun ! Doğrudan yardım talep edilmedikçe insanların yaşamına iyi niyetle bile olsa müdahale etmemeyi seçin.

-Hayatınızın bir tarafında seçim yapmanız gerekecek. Bu seçimi yaparken, geçmişten bugüne dek süregelen, sizi bağımlı kılan ve aşağı çeken herkes ve her şeyden uzaklaşmanız hayrınıza olacak.

-Yaşamınızda beklenmedik olaylar hızla gelişirken, aslında Ay Tutulması size, “Yaşam planınız gereği, göremediğiniz veya görmemekte ısrar ettiğiniz hataları, yanılgıları ve yanlış insanları” birbir gösteriyor olacak. Eğer biri veya bir iş sizin için iyi değilse, bilin ki olaylar aracılığı ile hayatınızdan gidecektir..

-Yeni başlayan ilişkilerde hızlı bitişler gözlemleyebilirsiniz. Eğer Mart ayı ve Nisan ilk 15 günde ilişkilerinizde ciddi krizler yaşıyorsanız; bu aranızda enerjisel ve duygusal anlamda bir boşluk olduğunu, hatalardan iki tarafın da ders alması gerektiğini ve zamanı gelince yolları ayırmaktan çekinmemenizin faydalı olacağını gösteriyor.

-15 Mart-15 Nisan aralığında yakın çevre, akrabalar, kardeşler, komşular ve arkadaşlarla ilişkilerinizde fikir ayrılıkları ve çatışmaları gözlemleyebilirsiniz. Elbette her kriz, yeni çözümlerin veya keskin bitişlerin doğmasına sebep olan birer fırsattır.. Burada asıl olan, sizin ilişkilerinizin temelin ne derece sağlam olduğudur. 

-Trafikte dikkatli olmayı tercih edin ve her zaman olduğu gibi kurallara uyarak, emniyet kemerinizi takın, alkollü araç asla kullanmayın.

-15 Mart 15 Nisan aralığında birine, bir olaya veya bir alana bağımlı kalma halinizden uzaklaşmayı tercih edin. Sevgi başlığı altında size yapılan hatalara ve kalbinizin kırıklarına gözlerinizi kapamayın. Bu kendinize yapacağınız bir saygısızlıktır ve evren sizden daima kendinize, ruhunuza ve bedeninize öncelik vermenizi ister.. Çünkü bir kişi, birey olamamış ve karakteri tam oturamamışsa, ne başkasına yardım edebilir ne de kendi yolunun önünü açabilir.

-İnançlarınızı ve düşüncelerinizi ısrarla test eden, sizi sınırlayan, umutlarınız karşısında hep bir bahane bulan ve sizi karamsarlığa sürükleyen kişilerden uzaklaşmayı tercih edin.

-Finansal konular ve bir iş yeri açma, bir ev alma konusunda aceleci davranmamayı tercih edin. Eğer aciliyeti varsa 1- 14 Nisan aralığında bunu yapmayı seçebilirsiniz.

-Şirketler ve kurumlar mali olarak bu süreçte oldukça zorlayıcı bir süreçten geçebilirler.

-Birden fazla iş sektörü arasında kafanız karışabilir ve aynı anda birden fazla yerden teklif alabilir ya da iki işten hangisini yapacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Seçimlerinizde, şirket veya kişilerin geçmişlerine, vaadlerinin gerçekçilik boyutuna dikkat ederek karar verin.

-Alacağınız olası “Gitme, yeni yerleşim alanı belirleme, yurtdışına taşınma” gibi kararlar, kısa bir süre sonra yanlış bir zamanlama ile alınmış olacakları için, problemlere ve içsel huzursuzluklara sebep olabilirler. Taşınmak veya yeni yerleşim düzeni için de imkanınız varsa 1-14 Nisan tarihlerini tercih edin. (15 Nisan’dan 3 Temmuz’a dek Satürn haricinde Mars da Yay Burcu’nda gerileceği için, bu retro süreçlerinde taşınma, yurtdışı bağlantılı işler ve önemli kararlar desteklenmiyor olacak)

Olumlu Anlamda Yapabilecekleriniz;
-Diyete ve spora başlamak için ideal zamandasınız. Kilo vermek için her tür şart gökyüzünde etkin.

-Sigara, uyuşturucu, esrar vb fiziksel ve psikolojik bağımlılık yaratan maddeleri bırakma kararı alabilir, tedavi süreci başlatabilirsiniz.

-Haklarınızı daha iyi savunmak üzere harekete geçebilir, sorumluluk almaktan kaçmak yerine gerçeklerle yüzleşmeyi tercih ederek hem yasal hem de kişisel anlamda adalet arayabilirsiniz.

-Sanatsal faaliyetlerden yararlanabilir, dans kursu, resim gibi alanlara yönelerek enerjinizi rahatlatabilirsiniz

-Gezi planları oluşturabilir, kısa süreli seyahatlerden yararlanabilir, entelektüel kapasitenizi ve bilgi birikiminizi arttıracak kurslardan faydalanabilirsiniz.

-Sahte ve gerçek danışman, din adamı, öğretmenleri çok daha iyi ayırt edebileceğiniz bir zamandasınız

Sağlık Alanı;
Şeker hastalığı, böbrek hastalıkları, hormonal rahatsızlıkları olanlar, kadın hastalıkları ve rahim bölgesi ile ilgili problemleri olanların Tutulma zamanından önce kontrollerini yaptırmaları önemlidir. 

Ülke Alanı;
-Uçak düşürülmesi, limanlar, gemiler, üniversiteler ve uçaklarla ilgili teknik ve terör kaynaklı problemler

-Yargı alanında herhangi bir dava sürecine yapılacak yanlış müdahale veya haksız bir dava açılması

-Yargıçlar, hakimler, savcılar, adaletle, sanatla ve siyasetçilerle ilgili kurum ve kişilerin zor durumda kalabileceği olaylar.

-Gazeteciler ve basın yayın kuruluşlarını ilgilendiren zorlayıcı süreçler.

-Tutulma Türkiye haritasında Mars’ı aktif olarak etkiliyor ve bu ülke toprakları, iç güvenlik, muhalefet partileri ile ilgili konuları gündeme getiriyor. Bu durumda genelde yangınlar, patlamalar, terör olayları sıklıkla görülmekte; ancak ülkemizin geldiği son durum itibariyle, zaten tüm büyük illerde terör olayları için alarm verilmişken, bunu sadece Tutulmaya veya “14 Nisan-3 Temmuz” aralığındaki Mars Retro sürecine bağlamak çocukça olacaktır. 
Birçok Astrolog “Mart, Nisan ve Mayıs” aylarının felaket getireceğini söylerken, küçük tabloya en kolay yerden takılıp, ülkenin içinde bulunduğu kaotik ve uzun yıllara yayılan, önceden tahmin etmesi çok da zor olmayan, güç ve yaralayıcı süreçlerindeki büyük tabloyu pas geçmektedirler. Bu konuyla ilgili birçok soru gelmeye devam ederken, ne yazık ki Türkiye için “şu gün şu saatte her şey bitecek” demek oldukça zordur.
Şu anda sıradan bir vatandaş da, tıpkı biz Astrologlar kadar ülkenin herhangi bir yerinde büyük bir patlama ile facia yaşanabilme olasılığından haberdar durumdadır. Dolayısıyla her dakika bu tip haberleri yaymak, insanların içindeki korku, öfke ve nefreti arttırmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Tek gerçek, ülkemizin açık düşmanlık ve savaşlar alanındaki Pluton’un 2023 sonuna dek orada kalmaya devam edeceği ve 2018 sonuna dek iktidar alanında ani ve beklenmedik değişimlerin, güç mücadelelerinin sıklıkla devam edeceğidir. 

Burçların Genel Durumu

Koç
Ay Tutulması sizi evlilik, uzun süreli ilişkiler, yakın dostlar, avukatlar, ortaklar ve yakın ilişkiler alanınızda etkiliyor olacak. Eğer ilişkisi olan ve uzun süredir devam eden biri iseniz, tutulmanın artı eksi 15 gününde ilişkilerinizle ilgili oldukça hassas bir dönemden geçtiğinizi belirterek, özellikle sorunlu devam eden hem partnerlik hem de dostluk ilişkilerinizin biteceğini söyleyebilirim. Bu zaman diliminde avukat ile çalışmaya başlayabilir ancak ortaklık kurma konusunda acele etmemelisiniz. İletişim sorunlarının özellikle gündemde olacağı tutulma zamanında, ikili ilişkilerinizde geçmişten bugüne taşınan yanlış anlaşılmalarla meşgul olabilir ve yeni yeni gündeme gelen “anlaşamama” konuları ile uğraşabilirsiniz. Bağları zayıf olanlar için kesinlikle çok zor geçecek olan bu süreç, bağları güçlü olanları ufak testlerle sınıyor ve geçip gidiyor olacak. Tutulma esnasında etkin olan Satürn Jüpiter Venüs T karesi süreci ile hırsızlıklara karşı dikkatli olmanız gerekirken, yaşamınızdaki kadınlar ile ilgili sorunlar gündeme geliyor olacak. Bunun yanı sıra sorunlu iş ilişkileriniz gündeme gelirken, arkanızdan iş çeviren insanları da rahatlıkla görebileceksiniz. Hafıza sorunları, unutkanlık, dalgınlık, sıklıkla geçmişe kayan motivasyonunuz gibi konu başlıkları sizi yorabilecek olsa da, yaşamınızda önemli bir arınma ve dönüşüm zamanında olduğunuzu fark edin ve ruhsal olarak bu sürece hazır olun. İlişkiler alanınızda “zamanın ve sistemin gücüne inanarak” gelişen olası yeni durumları sakinlik ve içtenlikle karşılayın. Unutmayın ki bağları güçlü olanlara hiçbir şey zarar veremez. 

Boğa
Ay Tutulması sizi iş hayatı, sağlık, günlük rutin işler, evcil hayvanlar ve çalışanlarınız alanında etkiliyor. Öncelikle tutulmanın artı eksi 15 gününde çalışma yaşamınızda hem iş arkadaşlarınız hem de sizin çalışanlarınızla diyaloglarınız ve iletişiminizde karışıklık ve çatışmaya bir enerji söz konusu olacağı için önemli evrak, belge ve iletişim içeren konularda kendinizi mümkün olduğunca iyi ifade ederek, dikkatli olmayı tercih edin. Bu süreçte iş yeriniz veya evinize yeni bir yardımcı almak, çalışan değişikliği yapmak için uygun zamanda bulunmadığınız gibi bu alanda problemlerle de karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan günlük yaşamınızda dinlenmeye, rahatlamaya ve bir nebze içe dönmeye fazlasıyla ihtiyacınız olduğu için, bu süreci kişisel gelişiminiz açısından sizi rahatlatan, dinlendiren ve öğretici insanlarla, bu enerjiyi sağlayan ortamlarda geçirmeniz yararlı olacaktır. Sağlığınızla ilgili konular size uyarı olarak tutulma zamanı ortaya çıkabilir. Bu uyarı bedeninizin artık dur ve kendine zaman ayır uyarısı olacaktır. Baş bölgesi rahatsızlıkları özellikle dikkat çekici olabilir. İş hayatınızdaki olası iletişim problemleri ve çatışmalı enerjiye rağmen, diğer yandan tutulmanın olumlu bir etkisi olarak bambaşka bir yerden iyi bir görüşme, teklif ve geleceğe yönelik bir proje teklifi de alabilirsiniz. Gökyüzünde etkin olan Satürn JüpiterVenüs T karesi süreci ile gizli düşmanlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilir, ticari kayıplara uğrayabilir (ticarette dikkatli olmalı, yeni girişim ve anlaşmalardan uzak durmalısınız) arkadaşlık ilişkilerinizde sonlanmalar yaşayabilir ve parasal konularda zorlanabileceğiniz bir dönem görebilirsiniz. Bu süreçte özellikle sağlığınıza dikkat edin ve kazalardan, sağlık sorunlarından uzak kalmak için hem ruhunuza hem de bedeninize iyi bakın. Çalışma yaşamınızda gerçekleşebilecek sorunları fırsat olarak görün ve daha iyileri için yaşamınızda yer açıldığını fark edin. 

İkizler
Ay Tutulması sizi aşk hayatı, flörtler, tatiller, çocuklar, eğlence ve spekülasyonlar alanınızda etkiliyor. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde özel yaşamınızda belirli bir gelgit etkisi yaşamanız son derece olağan olacak. Bu durum özellikle henüz yeni başlamış ilişkiler ve bir süredir görüştüğünüz adı konmayan ilişkiler için de geçerli olacak. Belirli bir sınıra gelerek tutulma zamanında flörtlerinizle ilgili noktalama kararı alabilir, diğer yandan yeni insanlarla tanışabilirsiniz, ancak bu zaman diliminde tanıştığınız insanlar ile ilişkilerinizi uzun süre sürdüremeyebilme olasılığınızı da aklınızda tutarak, ilişkilerinize yüksek beklentiler koymamanız iyi bir adım olacak. Yine aynı şekilde arkadaş çevrenizle ilgili belirsizlikler gündeme gelebilirken, tutulma zamanı para konularında, alım satım işlerinde ve yeni projelere girme konusunda aceleci davranmayın. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili gelişmeler sizi meşgul edebilir. Tutulma anında etkili olan Satürn-Jüpiter, Venüs T karesi sizi kariyer, çalışma koşullarınız, sağlığınız, aile büyükleriniz, devlet ve resmi kurumlarla ilişkileriniz anlamında sınıyor olacak. Özellikle sağlık konusunda çok dikkatli olmaya ihtiyacınız var. (Hem bedensel hem ruhsal sağlık) Bu noktadan bakıldığında hem sağlık, hem özel ilişkiler hem de iş hayatınızın sınavlardan geçeceği bir zaman da olsanız da, uzun vadede işinize yaramayan veya size katkıda bulunamayacak her şeyin yaşamınızdan gideceğini düşürseniz, esasen avantaj elde etmiş olacaksınız. Tutulma haftasında bedensel ve ruhsal sağlığınıza dikkat ederek, kendinizi iyi hissedeceğiniz ortamlarda yer almaya çalışın, negatif düşünceli insanlardan mümkün olduğunca uzaklaşın ve ailenizin, sevdiklerinizin desteğini sevgi ile kabul edin. Bu sürecin sonunda tutulma size kendinizi daha çok göstermeniz, daha iyi işlerde yer almanız ve parlamanız için destek veriyor olacak.

Yengeç
Ay Tutulması sizi aile, yuva, aile büyükleri, yerleşim, iç dünya ve ruhsallık alanınızda etkiliyor olacak.  Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde aile büyüklerinizin problemleri ile meşgul olabilir, onların olası sağlık sorunları ile ilgili geçici endişe hissedebilirsiniz. Aile alanınızı etkileyen bu süreç aslında sizi kökten değiştirmek, ruhsal olarak bir yeniden yapılanma sağlamak için çalışıyor olacak. Özel hayatınız, patronlar ve aile alanınızda ciddi tartışmalar ve gerilimler de yaratabilecek olan tutulma, son aylarda biriktirdiğiniz yükleri, ruhunuza ağır gelenleri son bir kez görüp, bırakma zamanı geldiğini hatırlatıyor. Kendisiyle, ilişkileri ve geçmişi ile yüzleşmekten korkanlarınız için bu süreç, genetik hastalıklar ve depresyonunuzu tetikleyerek sizi uyarıyor ve artık kendi yaşamınıza odaklanmanız konusunda yol gösteriyor olacak. Bu zaman diliminde taşınmak, yer değiştirmek uygun görünmese de, evinizle ilgili düzenlemeler, değişiklikler, renk değişimi oldukça uygun ve motive edici olacak. Diğer yandan tutulma zamanı aile danışmanları, spiritüel danışmanlar ve ruhsal yolculuğunuza katkıda bulunacak kişilerden destek almanız kesinlikle süreci son derece rahat atlatmanıza yardımcı olacak gibi görünüyor. Bu zaman diliminde belki kısa bir gezi, tatil ve kafa dinleme aralığı size oldukça iyi gelecektir, zira bu kendinizle baş başa kalıp, hayatınızla ilgili yeni bir yön değişikliği yapmanızı sağlayacak bir süreç olacak. Tutulma zamanı etkili olan Satürn- Jüpiter-Venüs T karesi, eğitim süreçleri, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler ve ilişkilerinizdeki iletişim alanında sizi sınıyor olacak. Bu görünümle özellikle arkadaş çevrenizle ilgili sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken depresyon ve yalnızlık hissine kapılmadan, yaşamınızdaki problemlerle yüzleşmek ve gerekiyorsa ailenizi bir noktada karşınıza bile alarak, kendi yaşamınız için gerekeni yapmak olacak. Tutulmanın sizin için önemli temalarından biri şüphesiz “geçmişle ve kendinle yüzleşmek” olacak

Aslan
Ay Tutulması sizi yazılı ve sözlü iletişim, görüşmeler, anlaşmalar, kardeşler, yakın çevre, trafik ve seyahatler alanınızda etkiliyor olacak. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde akrabalarınız, komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde uzun zamandır geriye atılan problemler bir bir ortaya çıkabileceği için yakın ilişkiler alanınızda belirli bir sınıra gelecek, ilişkilerinizi yeniden düzenliyor olacaksınız. Tutulma zamanında trafikte yaşanabilecek dalgınlıklar, kazalar ve kavgalara karşı temkinli davranmayı tercih ederek, gereksiz hiçbir tartışma ve diyaloğa girmemeyi tercih etmeli, tutulma zamanında araba kullanırken daha dikkatli davranmalısınız. Tutulma anında etkin olan Satürn, Jüpiter, Venüs T karesi ile finansal konularda, miras, nafaka burs, toplu paralar, geçmişe ait borçlar gibi alanlarda problemlerle karşılaşabilir, ölüm ve ölüm ötesi konularda daha sık düşünebilir ve bu konuları araştırabilirsiniz. Bu enerji ile arkadaşlık ilişkilerinizdeki sorunlar da ortaya çıkarken, ilişkilerinizde keskin kararlar almaya çok yakın olacaksınız. Diğer yandan sağlık sorunlarınızın ortaya çıkabileceği bu zaman diliminde, esasen ruhsal olarak bir kırılma yaşıyor ve yüklerinizden kurtuluyor olacaksınız, ancak sözkonusu yakın ilişkilerinizde kaybetmek istemediğiniz insanlarla olan çatışmalar ise, biraz daha alttan alan ve kendini daha yumuşak ifade eden taraf olmanız son derece önemli olacak. Özel hayatınızda uzun süredir devam eden ilişkiler ve evlilikler için, bu tutulma zamanında özellikle iletişim alanı problemli görünürken, daha dengeleyici ve empatik iletişim kurmaya çalışan taraf olmayı tercih etmelisiniz. Tutulmanın etkili olduğu süreçte iletişim alanınız doğrudan etki aldığı için, hiç kimsenin hakkında konuşmamanız, görüşmelerde kendinizi daha iyi ifade etmeye çalışmanız, yakın çevre ilişkilerinizdeki gerginlikleri iyi yönetmeniz ve anlaşmalar konusunda her şeyi dikkatli okuyup, anlayarak bir işe girmeniz size yardımcı olacaktır.

Başak
Ay Tutulması sizi finansal kaynaklar, para, alım satım, kendinize verdiğiniz değer ve sahip olduğunuz eşya, mallar alanında birinci olarak etkiliyor olacak. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde finansal durumunuz ve para kaynaklarınız, banka hesaplarınız, alacak verecek konularınız ve alım satım işlerinizle ilgili problemler yaşayabileceğiniz için, bu süreçte dengeli bir bütçe planı ile gitmek, para konusunda kimseye güvenmekte acele etmemek ve alım satım işlerinizi son derece dikkatli yaparak, banka hesaplarınızı ve faturalarınızı kontrol etmek son derece yardımcı olacaktır. Bu süreçte kendinize verdiğiniz değer olaylar aracılığı ile testten geçerken, aslında sahip olduklarınıza ne kadar şükrediyorsunuz ve bunların ne kadar farkındasınız gibi konular sorgulanıyor olacak. Sonuç olarak gerçekten de hayalleriniz dışında şu an elinizde olanların bir listesini yapmak ve size mutluluk veren şeyleri gözden geçirmek sanırım bu süreçte iyi bir fikir olacaktır. Geçmişten gelen vergi, trafik cezası vb. borçlar için kontrol yapmanız size yardımcı olurken, gökyüzünde etkin olan Satürn Jüpiter, Venüs T karesi, bu süreçte evlilik, ortaklık, dostluk ve özel yaşamınızda sizi çok sert derslerle sınıyor olacak. Bağları zayıf olanlarınız için net ayrılıklara sebep olacak bu süreçte, ilişkilerinizde patronlarınızla iletişiminizde dahil çatışmalardan uzak durmayı tercih eden taraf olmanız size avantaj sağlarken, iletişim konusunda konu her ne olursa olsun kendinizi ani ve fevri çıkışlarla ön plana çıkarmaktan geride durmanız ve sabrınızı korumanız kesinlikle düşmanlarınızın ekmeğine yağ sürmemeniz anlamını taşıyor olacak. Bu süreçte baş ağrıları, yanıklar, kesikler ve baş bölgesi sorunları gözlemlenebilir.

Terazi
Ay Tutulması sizi genel sağlık durumunuz, davranışlarınız, motivasyon ve konsantrasyonunuz, topluma sunduğunuz enerji ile ilişkiler alanınızda birinci olarak etkiliyor olacak. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde genel bir motivasyon, konsantrasyon kaybı, çevreye ve insanlara aşırı duyarlılık, ruhsal hassasiyet, sağlık problemleri ve genel bir isteksizlik gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu olağan durumlar burcunuzda gerçekleşen tutulmadan birebir etkileneceğiniz için ortaya çıkmakla birlikte, sağlık konusunda bir check-up tan geçmeniz süreci endişesiz geçirmenize sebep olacaktır. Diğer yandan bu aşırı hassasiyet durumu ilişkilerinize de yansırken, hayatınızdaki insanlardan daha fazla ilgi ve sevgi bekleyecek, karşılık göremediğiniz yerde ise ilişkilerinizi bu kez siz sonlandırmak istiyor olacaksınız. Gökyüzünde etkin olan Satürn, Jüpiter, Venüs T karesi ile, bu süreçte finansal olarak bütçenizi zorlayacak adımlar atmamanız, iş ilişkilerinizde olası problemleri normal karşılamanız, sorunlu iş ilişkilerini bitirmekten geride durmamanız ve para konusundaki beklentilerinizde sabırlı olmanız size yardımcı olacaktır. Eğer bekarsanız hayatınıza yeni görüşeceğiniz insanlar, flörtler dahil olabilir, ancak bu görüşmeler belirli bir zorluklardan sonra bir sonuca bağlanabilir. Örneğin başta siz istemeyebilirsiniz, sonra o istemeyebilir, görüşmeleriniz iş vb konulardan ertelenebilir ve beklediğinizden daha sonra bir sonuca erişebilirsiniz. Gerçekleri açığa çıkaran ve karmik dersleri gösteren Ay Tutulması sürecini unutmayın ve ilişkiler alanında acele etmemeyi tercih edin. Geçmişten gelen dostluklar ve özel ilişkilerle ilgili karar verme süreciniz tutulma zamanında devam ederken, yakın çevre ilişkilerinizin de testlerden geçeceğini unutmayın ve hem ilişkiler hem de yaşamınızdaki görüşmeler alanında varolan gecikmeler, problemler ve sonlanmalarda bir hayır arayarak, her şeyin size hizmet ettiğini hatırlamayı tercih edin.

Akrep
Ay Tutulması sizin kayıplar, rüyalar, hayaller, iyileşme, şifa bulma ve yeniden doğum alanınızda gerçekleşiyor. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde yasadışı ortamlardan, yasadışı işlerle meşgul olanlardan uzak durmayı tercih etmenizi öneririm. Ruhsal alanınız önemli ölçüde etkilendiği için, bu süreçte bir hastalığın ardından şifa bulma durumunuz sözkonusu olacak ki bunu sadece fiziksel olarak da düşünmemelisiniz. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşme sürecinizi başlatacaksınız. Bu süreci daha verimli, en az kayıpla ve sakin geçirmek istiyorsanız size önerim muhakkak kişisel gelişim çalışmaları, dua, meditasyon, astroloji ve ruhsal konularla ilgilenmeniz olacak. Tutulma zamanında yakın çevre, akrabalar, arkadaşlar ve iş hayatınızı ilgilendiren kişilerle olan diyaloglarınızda agresifleşmeye ve tartışmaya açık bir enerji sergileyeceğiniz için özellikle iş hayatınız ve finansal alan başta olmak üzere yakın ilişkilerinizde de iletişimi iyi tutmanızı önermekteyim. Yine bu süreçte yeni bir iş yeri açmak, ticari anlaşma yapmak kesinlikle uygun değildir, zira gökyüzünde etkin olan Satürn, Jüpiter, Venüs T karesi bunlara uygun enerjiyi vermemekte. Yine de bu dönemde eğer uzun zamandır istemeyerek gittiğiniz bir işiniz varsa artık bir şekilde sona erdiğini de gözlemleyebilirsiniz. Bu zamanda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu yaşamınıza giren insanlar öylesine insanlar olmaktan ziyade “ruhsal bağlantınız olan” insanlar olacaktır. Karma alanınızda gerçekleşen Ay Tutulması size geçmişten insanları ve olayları sıklıkla getirebilirken, yaşamınızdan bazı insanların hızla çıkmasını sağlayarak aslında büyük bir hayra vesile olmuş olacak. Tutulma zamanında hırsızlıklara, baş bölgesi ile ilgili rahatsızlıklar ve kazalara karşı dikkatli olmanız gerekirken, özellikle kimsenin sizden “cesaretinizi ve kendinize olan güveninizi” almasına izin vermeyin ve kendi yaşamınızın kontrolünü almak üzere direksiyonun başına geçmeyi tercih edin. Sakin olun, nefes alın ve sizi büyüten, iyileştiren ortamlarda yer alarak, tutulmayı iyi bir gözlemci pozisyonunda izlemeye başlayın. Unutmayın hayatınızdan her çıkan bir kayıp değildir, bazen büyük kazanımlar için bir şeyleri bırakmanız gerekir.

Yay
Ay Tutulması sizin arkadaşlık ilişkileriniz, organizasyon ve etkinlikler, kariyer gelirleri ile geleceğe yönelik projeler alanınızı etkiliyor olacak. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde finansal olarak beklediklerinizi hemen gerçekleştiremeyebileceğiniz için bütçe anlamında bir denge kurmaya ihtiyacınız olacak. Kariyerinizde beklediğiniz bir gelişme özellikle finansal artış beklentisini bir süre ertelemenizde yarar var. Arkadaş çevreniz ve sosyal ortamlarla ilişkinizi bozacak etkiler sunan bu tutulma zamanında, güveninizi boşa çıkaran, kelimeleri yanıltıcı olan insanlarla ilişkilerinizi sonlandırıyor olacaksınız. Özel yaşamınızda, yakın dostluklarınız ve partnerinizle ilişkilerinizde ani ve beklenmedik davranış sorunları getirebilecek olan bu zamanda, kaybetmek istemediğiniz insanlarla olan ilişkileriniz için fazladan bir denge, fazladan bir çaba ve sabra ihtiyacınız olacak. Satürn, Jüpiter, Venüs T karesi sizi ikili ilişkiler ve kariyer alanınızda test ederken, bağları zayıf olan veya artık yaşamınıza katkıda bulunmayan her ilişki ve işi geride bırakıyor olacaksınız. Uzun etaplı değerlendirildiğinde, sizin planlarınız ve gelecek projelerinizin önünde engel teşkil eden herkesin bir bir yolunuzdan çekileceği bu zaman diliminde, çocuklarınız ve aile ilişkilerinizi de iyi ve stabil tutmanız son derece önemli olacak. Ailevi problemlerin ek olarak yansıyabileceği bu zaman diliminde, sinir sisteminiz hassasiyet göstereceği için, sakin davranmayı ve size iyi gelen insanlarla olmayı tercih edin. Özel yaşamınızda geçmişte kalan insanlardan haber alma olasılığınız tutulma zamanında son derece yüksek olacak.

Oğlak
Ay Tutulması sizi kariyer, aile büyükleri, devlet ve resmi işler ile topluma sunduğunuz enerji alanınızda etkiliyor olacak. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde aile büyükleriniz ve onların problemleri ile ilgilenmek zorunda kalabilir, ilişkilerinizin hassaslaştığını fark edebilir ve onların sağlıkları ile ilgili endişe hissedebilirsiniz. Tutulma zamanının artı eksi 15 gününde kendinizi toplum içinde ruhsal olarak karmaşık, kaotik ve ne istediğini bilmeyen bir enerjide yansıtabileceğiniz için özellikle bu duruma dikkat etmeli ve kimsenin eline koz vermemeyi tercih etmelisiniz. Bu süreçte patronlarınız, sizden yaşça büyük kişiler, aile büyükleri ve devletle ilgili işlerinizi ilgilendiren ilişkilerinizde problemlere açık bir zamandan geçerken, kariyer konusunda ikilem yaşayabilir, iş hayatınızda geçici tatminsizlik hissedebilirsiniz. Esasen bu tutulma durup hedeflerinize bakmanız ve yaşamınızın geleceğini tüm yönleri ile düşünmeniz açısından iyi bir fırsat olacak. Tutulma zamanı yaşayacağınız olası motivasyon ve konsantrasyon kayıplarını olağan karşılayarak, kendinizi bu süreçte spiritüel çalışmalar ve sanatsal aktivitelere vermenizin sonucu size pozitif olarak dönecek ve bu süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Diğer yandan sorunlara rağmen yeni iş teklifleri ve görüşmelerle karşılaşacağınız bir zamanda bulunuyorsunuz, ancak bunları hayata geçirmek için 1 Nisan-15 Nisan aralığını beklemeniz önemlidir. Tutulma zamanında gökyüzünde etkin olan Satürn, Jüpiter, Venüs T Karesi ile yakın çevre ilişkileri, kardeşler, akrabalar ve aile ilişkileriniz testlerden geçiyor olacak. Bu zaman diliminde özellikle iş hayatınızdaki görüşmelerinizde yaşanabilecek problemleri olağan karşılayın ve yakın çevre ilişkilerinizde gelişebilecek problemlere karşı temkinli davranın, herkese her şeyi anlatmamayı tercih edin. Özel yaşamınızda bağlarınız zayıfsa, etkinleşen T karenin sizi çok ciddi anlamda test edeceğini ve hatta yol ayrımına getirebileceğini unutmayın. Bu süreçte kendinize güvenin ve yaşamınızdaki yeni deneyimleri kabul etmek üzere hareket edin, kadersel olarak bir plan değişikliğinin yaklaştığını fark edin ve sahip olduklarınız için şükretmeyi tercih edin.

Kova
Ay Tutulması sizi eğitim öğretim, yurtdışı bağlantılı işler, basın yayın, medya, partneriniz, yakın dostlarınız ve eşinizle iletişim, davalar ile umutlar alanınızda etkiliyor olacak. Öncelikle 23 Mart’ın artı eksi 15 gününde moral ve motivasyonunuzda ani dalgalanmalar, ruhsal durumunuzda ani iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte partneriniz, öğretmenleriniz ve yakın dostlarınızla iletişiminizde belirli bazı sınırlara geleceğiniz için, diyaloglarınız keyifli olmaktan çok tahammül içerebilir ve sizden sabırlı olmanız beklenebilir. Kaybetmek istemediğiniz ilişkileriniz için gerçekten de daha sabırlı iletişim geliştirmeniz gereken bu süreçte, ruhsal çalışmalara yönelmek, spiritüel öğretmenlerden yardım almak, yurtdışı veya sizden uzak bir şehre seyahat etmek ruhsal olarak bir nebze iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ruhsal gelişiminiz için yardımcı faktörler sunan bu zaman diliminde, özel yaşamınızda iletişim problemleri ve engellenmişlik hissi yaşayabilirsiniz. Özellikle partnerim ve dostlarım “beni her halimle sevebiliyor ve kabul edebiliyorlar mı” sorusu sizin için anahtar nokta olacak. Tutulma zamanı etkin olan Satürn, Jüpiter, Venüs T Karesi ile finansal olarak problemlerle karşılaşabileceğiniz gibi, özellikle yeni başlayan ve bir süredir devam eden flörtleriniz sona erebilir. Burada önemli nokta kendinize verdiğiniz değeri kaybetmemeniz ve gidene dur dememenizdir. Diğer taraftan iş ve özel yaşamınızdaki görüşmeler, arkadaşlık ilişkileriniz ve yakın çevre ilişkilerinizde karışıklıklara açık bir süreçten geçtiğiniz için sakinliğinizi korumanız önemlidir. 

Balık
Ay Tutulması sizi ameliyatlar, yaşamsal tehlikeler, araştırmalar, gizli öğretiler, bilinmeyenler, psikolojik durum ve maddi gelir, giderler alanınızda etkiliyor olacak. Tutulmanın artı eksi 15 gününde yeni kararlar alabilir, geçmişi sonlandırabilir, böylece eski haliniz tavrınızla yeni halinizin birbirinden ne kadar farklı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Son zamanlarda özellikle yakın ilişkiler alanınızda kendinizden çok fazla verdiğiniz ve insanları mutluluğunu düşünerek hareket ettiğinizde üzüldüğünüz için, şimdi sizin adınıza yeni kararlar alarak, kendi psikolojinizi ve sağlığınızı, mutluluğunuzu düşünme vakti geldi.  Her ne kadar bu dönüşümü geçirirken başta size ruhsal olarak zor gelse ve bu da fiziksel sağlığınıza baş ağrıları, baş dönmesi, ruhsal rahatsızlıklar ve dengesizlikler olarak dönebilecek olsa da, uzun vadede siz tanrısal güç tarafından korunuyor ve kollanıyor olacaksınız. Tutulma zamanında miraslar, toplu paralar, nafaka, burs gibi konularda gelişmeler yaşayabilir, vergi borçları ve geçmişten gelen cezaların tutarları gibi konularla maşgul olabilirsiniz. Uzun süreli ilişkiler ve evliliklerinizde partnerinizin ruhsal dünyasındaki gelgitler ve depresyona meyilli tavrını bu zaman diliminde normal karşılamalı ve elinizden geldiğince destek olmayı düşünerek hareket etmelisiniz, zira tüm bu olanlar onun yaşamındaki finansal konular veya problemlerden ortaya çıkabilir. Tutulma zamanı etkin olan Satürn Jüpiter Venüs T Karesi ile birlikte ilişkilerde konsantrasyonunuz çoğu zaman geçmişe kayarken, para konusunda karışıklıklar yaşabilir, ailevi konularda gerilimlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle sağlık durumunuza dikkat etmeniz gereken bu zaman diliminde, ilişkiler ve aile alanınızda çok keskin ve net tavırlar geliştirerek, bazı insanlardan uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Estetik operasyonlar ve aniden karar alarak yeni bir iş sektörüne geçiş yapmak için ideal zamanda değilsiniz.

Didem Şarman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder