8 Ekim 2015 Perşembe

13 Ekim 2015 Terazi Burcu'nda Yeniay Didem Şarman #Astroloji


Gözlerinin bağlı olması tarafsızlığını, vicdanı ile karar verebilmesini anlatırken, kılıcı, savaşları başlatabilme gücüne de işaret eder. Terazi, sakin ve iyi gibi görünen, ancak tüm savaşların başlangıç aşamasını oluşturan en önemli alandır.

13 Ekim 2015 saat 03.04’te Terazi Burcu'nun 19. derecesinde gerçekleşen Yeniay, artı eksi 3 günde etki ederek, 10-17 Ekim tarihlerinde birinci olarak etki ediyor olacak. Yeniayların genel olarak yeni başlangıçlarla ilgili olduğu iddiası birçok astrolog tarafından kullanılmaya devam ediyor olsa da, bunun gerçeklik payı tartışmalıdır. Diğer yandan, bir Yeniay veya Dolunay’ın “Başlangıç” zamanını anlatıp anlatmadığı, onun kendi içinde oluşturduğu açılar ve pozisyonlarla da yakından ilgilidir. 

Terazi, seçim ve tercih yapmayı, sosyal ilişkileri, adalet kavramını (adaletli davranmak veya davranmamak), dengelemeyi (denge veya dengesizlik) ve genel olarak “İkili ilişki halinde olmayı” anlatan bir alandır. Bu alan, genel olarak aşk ile anılsa da, Terazi ve aşk arasında doğrudan veya direkt değil, ikinci ve dolaylı anlamlar aranmalıdır. Gerçek aşk, Balık Burcu’nun sembolize ettiği bir konudur. 

Yeniay ve Dolunay’lar aldıkları açılara göre, hayatı kolaylaştıran veya zorlaştıran enerjiler yayarlar. Siz de bu enerjilere göre yaşamınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Gökyüzünde veya yeryüzünde gerçekleşen hiçbir doğa olayının belirli bir “amacı” yoktur. Ortaya çıkan enerjiler sadece birer aracıdır.  Dolayısıyla “Kahrolası Satürn” gibi tabirler, tabi ki yine ve sadece insanoğlunun kullanabileceği tanımlamalardır. Unutmayın ki, herkes kendi ışığının yettiği kadarını yaşayabilir..

13 Ekim’de gerçekleşen Yeniay’ın, Uranüs ile oluşturduğu tam karşıt açı, yaşamınızda hiç beklemediğiniz şekilde hızlı, ani ve devrim yaratabilecek gelişmeleri göstermekte. Bu ikili ilişkilerinizde ani krizler anlamı taşıyabileceği gibi, ilişkisi olmayan biri için ani bir tanışmaya da sebep olabilecek. Dolayısıyla yine, “Herkes kendi haritasında aldığı açılara göre bu Yeniay’ı olumlu veya olumsuz yaşıyor olacak..”

Benim önerim, gökyüzü bu kadar anilik işareti verirken, kemerleri bağlamak ve koltuğunuzda sakince oturarak gelişmeleri beklemek olacak :)
 
Terazi, diplomasiyi anlatan alan olarak; anlaştığınız, uzlaşmaya vardığınız, ilişki geliştirdiğiniz kişiler ve konularda ani krizlerin gündeme gelebileceği ve uzlaşmaların bozulabileceği zamanı anlatmakta.  
Dünyada da etkisi, ılımlı görülen ilişkilerin aniden bozulması ve hatta “Hiçbir şeye karışmıyor gibi görünen” bir ülkenin adeta savaşın fitilini ateşlemesi ve diğer ülkelerin arasını bozması şeklinde gözlemleyebilirsiniz.  Terazi, yeri gelince ikili oynamak, böylece savaşları başlatmaktır.

Yeniay’ın yöneticisi, gökyüzünde Başak Burcu’nda ilerleyen Venüs, Satürn ile kare, Neptün ile de karşıt açıya gitmekte: Bu süreçte arkadaşlık ilişkileri, ortaklıklar ve özel yaşamı ilgilendiren ilişkilerde memnuniyetsizlik, yetersiz görme, iş hayatı engelleri, fazla eleştiri, beğenmeme, yüzeysel kalma gibi durumların engel yaratabileceği ve sonlandırıcı etki yaratabileceği görülmekte. Hayatta hiçbir şeyin dört dörtlük olamayacağını hatırlamalısınız; ancak yine de hoşnut olmadığınız şeyleri söylerken, bunu karşınızdakini incitmeden ve onun izin verdiği kadar yapmalısınız. Bu zaman diliminde yapılan iş ortaklıkları ve kurulan özel ilişkiler Neptün etkisinden dolayı ileriki dönemde yanıltıcı olabilir. Bu yüzden yeni tanıştığınız insanlara şans vermeyi, zaman tanımayı tercih edin.

Yeniay açıları ve haritasına göre, bu süreçte başlayan ilişkilerin bir kısmının uzun süreli ve hatta evlilik bilinci ile devam etmesi son derece yüksek olasılık olacak. Bu yüzden tanıştığınız insanları iyi gözlemlemelisiniz :) (Bunu sizin haritanız belirliyor)

Yeniay anında etkin olan Pluton etkileşimleri; Haritasında tetiklenenler için, büyük para kazanımlarına, miras sahibi olmaya, şans oyunları gibi alanlardan para kazanmaya da işaret etmekte. Haritanızı takip edemiyorsanız, en azından bu hafta bir şans oyunu deneyin derim :)

Sağlık Anlamında;
Bel bölgesi, böbrekler, rahim ve karın hassastır. Şeker hastalığı, soğuk algınlığı yatkınlığı ve bağırsak problemleriniz varsa, bu Yeniay haftasında bedeninizi daha fazla koruyun.

Ülke Anlamında;
Arabuluculuk, uzlaştırıcılık gibi konuların ani şekilde sona ermesine sebep olacak, anlaşmaların bozulacağı bir Yeniay zamanındayız. Dünya genelinde “savaş” konusu ile ilgili anlaşmaların, barış sağlanan tarafların yok olabileceği bir süreçten geçmekteyiz. Bu süreçte ani şekilde “Açık düşmanlıklarla” karşılaşabiliriz. 

Avukatlar, adalet kurumları, adaletle ilgili kişiler kesinlikle bu hafta risk altındadır. Bu yüzden adaletle ilgili kurumların, siyasetçilerin ve kişilerin dikkatli olması, gereken önlemlerin sağlanması gerekir.
Gazeteciler, üniversite görevlileri, yazarlar, okutmanlar ve gazetelere davaların açılabileceği ve onlarla ilgili konuların ön plana çıkabileceği bir haftadayız.

Bu hafta polis, bir gazete, üniversite, gazeteciler veya yazarları ilgilendiren konularla ilgili gözaltı yapabilir.
Hafta genelinde önemli bir mafya olayı gündeme gelebilir.

Ani özgürlük hareketleri, haklarını arayan gruplar, marjinal insanları sahnede görebiliriz. 

Neler Yapabilirsiniz
-Durağan günleri ile 12 Ekim’de sona eren Merkür Retro’nun ardından güzellik ve bakım işlerinizle meşgul olabilirsiniz.
-Boşanma davası açabilirsiniz.
-Sosyalleşmek için yeni bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. (Sanatsal faaliyetler, dans kursu vb)
-Yaşamınızda devrim niteliğinde kararlar alabilir, iki durumdan birini seçebilirsiniz.
-Zararlı bir alışkanlığı bırakmak üzere harekete geçebilir, kilo vermek için de diyete başlayabilirsiniz, tam zamanı ! 
-Yeni insanlarla flört edebilir, yeni bir ilişki başlatabilirsiniz.
-Ani şekilde evlenme kararı alabilirsiniz.
-Ani bir dava açmaya karar verebilirsiniz. 
-Haklarınızı daha fazla korumaya karar verebilirsiniz.
-Hakkınızı ve hak ettiğinizi almak ile ilgili bir meditasyon yapabilir, yaşamınızda alma verme dengesi enerjileri üzerine çalışabilir, danışman ve psikologlardan destek alabilirsiniz.
 

Neler Yapmamalısınız
-Eğer herhangi bir ilişkiniz ince bir ipte ise kesinlikle risk almayın ve tartışmaların üzerine gitmeyin.
-Bir karar vermek için kendinizi zorlamayın, çünkü iç sesinize yöneldiğinizde, olaylar yıldırım hızı ile gerçekleşecek ve bir şekilde doğru kararı almış olacaksınız.
-Bitmesi gereken ilişkileri bitirmekten, geride bırakmaktan kaçmayın.
-Kaygı ve korku enerjisine giriyorsanız, lütfen “Psikologlardan” destek alın.
-İlişkilerde memnuniyetsiz veya hoşgörüsüz davranmak yerine, nelerden hoşlandığınıza, bu ilişkinin iyi taraflarına odaklanmayı tercih edin.
-Çalıştığınız, iş yaptığınız insanların “adaletli olup olmadığını” iyi gözlemleyin.
-Sizi mecburen bir seçim yapmak zorunda bırakan her şeyden uzaklaşmayı tercih edin.
-Tarafsız davranmak veya sadece karşınızdakinin istediği olsun diye onun istediğini yapmak, istemediğiniz şeyleri gülümseme ile karşılamak veya “Tarafımı belli etmesem de ben her şeyi hallederim” gibi düşüncelerden hızla arınmayı ve belirli bir karakter sergilemeyi tercih edin. 

Burçlara olan etkisini Cumartesi akşamı Youtube kanalımda 12-18 Ekim haftası videolarımda izleyebilirsiniz. 

Didem Şarman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder