17 Eylül 2015 Perşembe

28 Eylül 2015 Ay Tutulması ve Etkileri #Astroloji                               
 (Erhan Cihangiroğlu / Adak )

28 Eylül 2015 saat 05:49 itibariyle Koç Burcu’nun dördüncü derecesinde Tam Ay Tutulması gerçekleşiyor.  

Ay Tutulmaları, Güneş Tutulmalarına nazaran daha kısa sürede ancak çok daha hızlı etki eden, genellikle kaotik, yaşamımızda bilinmeyen ve görünmeyeni görmemize aracı olarak, hızlı çözülmeler yaratan doğa olaylarıdır. Böylece 28 Eylül’e yaklaşan 15 gün ve bu tarihi geçen 15 gün Ay Tutulması etkisi altında olacağız. 

Tutulmanın etkileri her harita için ayrıdır; tutulma derecesinin sizin haritanızda hangi gezegen ve nokta ile açı kurduğu, yapabileceği değişimler tamamen kişiye özeldir.

Tutulmanın etkisi ile yaşamınızda oldukça hızlı değişimler yaşarsınız; ancak bunları yaşarken, deneyimleriniz zor veya acı verici olabilirler. Bu sebeple siz olmakta olanı “kötü” olarak nitelendirirken, aslında yaşamınızda muazzam bir yenilenme, arınma ve değişim enerjisi çalışmaya devam ediyor olacak. Örneğin bir arkadaşınız hızla yaşamınızdan uzaklaşabilir, sevgiliniz sizi terk edebilir veya bir ölüm haberi alabilirsiniz.. Evren daima sizi görünenin ardındakini görmeye, olayların altında bir anlam aramaya, amaçsız ve boş yaşamaktansa, aklınızı ve gönlünüzü işletmeye davet eder..

Tutulmanın gerçekleştiği burç;
Koç Burcu cesareti, insiyatif almayı, öne çıkmayı, açıklıkla birden bire girişimde bulunmak veya konuşmayı anlatır. Yaşamınızda yeni başlangıçların oluşacağı, hızlı olaylar göreceğiniz bir zamandasınız. Burada gölge yön aşırı agresiflik, bilinçsizce ve çocukça yapılan hareketler, hatalardan ders çıkarmamak, acele davranmak ve tecrübelerini işin içine sokmamaktır.

Tutulma Yöneticisi Mars, Satürn’e kare;
Tutulmanın etki aralığındaki zamanda, özellikle iş yaşamınızda ve çalışma koşullarınızda değişiklikler gündeme gelebilir. Bu bazılarınız için daha çok sorumluluk almak ve daha çok yıpranmak anlamı taşırken, bazılarınız için ise doğrudan bir iş kesintisi, işten ayrılmayı gösteriyor olacak (Doğum zamanınıza göre çıkarılan haritalar bunlara netlik kazandırır) Bu açı ile birlikte, özellikle Eylül 15 sonrasında, Ekim 15’e dek, herhangi bir alanda “takdir veya onaylanma” beklemeyin. Takdir ihtiyacınızı ortadan kaldırın ve yaptıklarınızın sorumluluğunu alarak; kendinize, “Elimden gelenin en iyisini yapıyorum, yaptığım çalışmalar için kendimi kutluyorum..” telkininde bulunmayı tercih edin. 

Merkür, Tutulmaya karşıt ve Pluton ile kare;
Tutulma anında Terazi Burcu’nda Retro harekette olan Merkür, tutulma ve Pluton ile olumsuz bakış açı oluşturarak, ikili ilişkiler ve adalet alanlarında oldukça kaotik bir atmosferde olduğunuzu, İlişkiler alanında kaygı ve korkularınızın ortaya çıkabileceği, özellikle geçmiş meselelerin gündeme taşınabileceği, hali hazırda devam eden ilişkilerde ciddi iletişim krizleri yaratabilecek bir zamana işaret ederken, bu süreçte yakın çevre, akrabalar, komşular, kardeşler, arkadaşlar ile olan ilişkileriniz testten geçmeye devam ediyor olacak. Yine bu görünüm ile birlikte seyahatler ile ilgili problemler de gündeminize gelebilir. Bu etkileri aşmanın en iyi yollarından birkaçı; resim yapmak, çizmek, karalamak, danışmanlara başvurmak, bilinçaltı terapisi görmek (psikologdan), geçmişten kalan anı albümlerine bakmak, korkularla yüzleşmek adına yapılan çalışmalara katılmak, psikiyatrist, psikolog, geçmiş yaşam terapisti gibi kişilere başvurmak.

Tutulma Anında Güneş ve Venüs Karşılıklı Ağırlamada;
Bu enerji özellikle sanatsal çalışmaların popülerlik kazanması, öne çıkması için gerekli olan altyapı çalışmalarınızı kullanmanız ve gerekli bağlantıları kurmanız adına harika bir zemin hazırlar. Elbette Merkür Retro’yu hesaba katarak 12 Ekim sonrasında girişimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreç çalışmalarınız için muazzam bir yaratım sürecini göstermekte. Kadınlar için güzelleşme, estetik yaptırma, sosyal ilişkilerde uyum geliştirme, arkadaşlıkları kullanarak, istediklerine daha kolay ulaşabilme gibi etkiler sunan bu görünüm, Merkür Retro engeline takılarak, 12 Ekim’e dek sabretmeniz gerektiğini söylüyor.

Sağlık Alanında;
Felç, kazalar, kesici delici alet yaralanmaları, yanma, bağırsak ve sinir sistemi rahatsızlıkları, baş bölgesi ile ilgili her tür rahatsızlık (migren, beyin kanaması, baş ağrıları, beyin bölgesi rahatsızlıkları vb) için gereken önlemlerin alınması elzemdir. 

Dünya Astrolojisi ve Ülke Etkileri;

Yangınlar, patlamalar, şiddet içeren eylemler, askerleri içine alan olaylar, sporcular, iş makinelerini ilgilendiren konular, liderler ve itfaiyeciler birinci olarak bu tutulmanın etki alan konuları ve kişileridir.

Tutulma ülkemizin Mars’ına karşıt açıda bulunduğu için,
Ülke toprakları, iç güvenlik, patlamalar, yangınlar, muhalefet partileri ile ilgili sorunlar, ulusal güvenliği ilgilendiren meseleler ve meclis içindeki karışıklıklar öncelikli olarak vurgulanıyor olacak.
Bu tutulma küçük çaplı deprem risklerini, askerlerimizi zora sokabilecek terör olaylarını ve yine halkın huzurunu kaçırabilecek ulusal güvenlik risklerini gündeme taşıyabilecek nitelikte görünmekte.

Erhan Cihangiroğlu/Koza
Neler Yapabilirsiniz ?
Tutulma zamanında yaşamınızda en temel gerçeklerin aydınlığa kavuşacağından emin olun ve yaşayacağınız her deneyimin sizin yolunuza katkıda bulunacağına tam bir inanç gösterin. Geçmişten gelen insanların kafanızı karıştırmasına izin vermeyin ve devam eden ilişkilerinizde iletişim karışıklıklarını önlemek adına elinizden geleni yapın. Söyleyeceğiniz önemli şeyleri, iyice düşünüp, ölçüp tartarak söylemeniz, olası problemlerin önüne geçebilir. Rüya defteri tutun, danışmanlardan yardım alın ve enerji çalışmalarını ihmal etmeyin. Eski zamanları anmak adına, eski arkadaşlarınızla görüşmek, anılarınızı hatırlatan eylemlerde bulunmak, eğer geçmişte size acı veren deneyimler varsa bunları hatırladıktan sonra onlara tamamen veda etmeyi seçmek adına iyi bir zamandasınız. Eğer yaptığınız iş sanatsal veya yaratıcılık gerektiren bir iş ise, muazzam bir ilham alma ve yaratma zamanında olduğunuzu belirtmeliyim.
 
 Neler Yapmamalısınız ?
 
Ticari girişimde bulunmak, iş yeri açmak, sizi doğrudan ilgilendirmeyen konularda yardımcı olmaya ve çözümleyici taraf olmaya çalışmak, yaşamınızı riske sokacak eylemler, estetik operasyonlar, ilişkilerde apar topar kararlar almak, doğru bildiğini, etraflıca düşünmeden patavatsızca söylemek ve kavgaların fitilini ateşlemek. Belirli bir konuda ısrarcı davranmak, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmak.

Burçlara Göre;

Koç
Ay Tutulması sizi genel sağlık durumunuz, davranışlarınız, motivasyon ve konsantrasyonunuz, topluma sunduğunuz enerji ile ilişkiler alanınızda birinci olarak etkiliyor olacak. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde genel bir motivasyon, konsantrasyon kaybı, çevreye ve insanlara aşırı duyarlılık, ruhsal hassasiyet, sağlık problemleri ve genel bir isteksizlik gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu olağan durumlar burcunuzda gerçekleşen tutulmadan birebir etkileneceğiniz için ortaya çıkmakla birlikte, sağlık konusunda bir check-up tan geçmeniz süreci endişesiz geçirmenize sebep olacaktır. Diğer yandan bu aşırı hassasiyet durumu ilişkilerinize de yansırken, hayatınızdaki insanlardan daha fazla ilgi ve sevgi bekleyecek, karşılık göremediğiniz yerde ise ilişkilerinizi bu kez siz sonlandırmak istiyor olacaksınız. Gökyüzünde etkin olan Satürn Mars karesi ile, bu süreçte finansal olarak bütçenizi zorlayacak adımlar atmamanız ve para konusundaki beklentilerinizde sabırlı olmanız size yardımcı olacaktır. Eğer bekar bir Koç’sanız, hayatınıza yeni görüşeceğiniz insanlar, flörtler dahil olabilir, ancak bu görüşmeler belirli bir zorluklardan sonra bir sonuca bağlanabilir. Örneğin başta siz istemeyebilirsiniz, sonra o istemeyebilir, görüşmeleriniz iş vb konulardan ertelenebilir ve beklediğinizden daha sonra bir sonuca erişebilirsiniz. Merkür Retro sürecini unutmayın ve ilişkiler alanında acele etmemeyi tercih edin. Geçmişten gelen dostluklar ve özel ilişkilerle ilgili karar verme süreciniz tutulma zamanında devam ederken, yakın çevre ilişkilerinizin de testlerden geçeceğini unutmayın ve hem ilişkiler hem de yaşamınızdaki görüşmeler alanında varolan gecikmeler, problemler ve sonlanmalarda bir hayır arayarak, her şeyin size hizmet ettiğini hatırlamayı tercih edin.

Boğa
Ay Tutulması sizin kayıplar, rüyalar, hayaller, iyileşme, şifa bulma ve yeniden doğum alanınızda gerçekleşiyor. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde yasadışı ortamlardan, yasadışı işlerle meşgul olanlardan uzak durmayı tercih etmenizi öneririm. Ruhsal alanınız önemli ölçüde etkilendiği için, bu süreçte bir hastalığın ardından şifa bulma durumunuz sözkonusu olacak ki bunu sadece fiziksel olarak da düşünmemelisiniz. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşme sürecinizi başlatacaksınız. Bu süreci daha verimli, en az kayıpla ve sakin geçirmek istiyorsanız size önerim muhakkak kişisel gelişim çalışmaları, dua, meditasyon, astroloji ve ruhsal konularla ilgilenmeniz olacak. Tutulma zamanında yakın çevre, akrabalar, arkadaşlar ve iş hayatınızı ilgilendiren kişilerle olan diyaloglarınızda agresifleşmeye, tartışmaya açık bir enerji sergileyeceğiniz için özellikle iş hayatınız ve finansal alan başta olmak üzere yakın ilişkilerinizde de iletişimi iyi tutmanızı önermekteyim. Yine bu süreçte yeni bir iş yeri açmak, ticari anlaşma yapmak kesinlikle uygun değildir, zira gökyüzünde etkin olan Merkür Retro ve Satürn Mars karesi bunlara uygun enerjiyi vermemekte. Yine de bu dönemde eğer uzun zamandır istemeyerek gittiğiniz bir işiniz varsa artık bir şekilde sona erdiğini de gözlemleyebilirsiniz. Bu zamanda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu yaşamınıza giren insanlar öylesine insanlar olmaktan ziyade “ruhsal bağlantınız olan” insanlar olacaktır. Karma alanınızda gerçekleşen Ay Tutulması size geçmişten insanları ve olayları sıklıkla getirebilirken, yaşamınızdan bazı insanların hızla çıkmasını sağlayarak aslında büyük bir hayra vesile olmuş olacak. Tutulma zamanında hırsızlıklara, baş bölgesi ile ilgili rahatsızlıklar ve kazalara karşı dikkatli olmanız gerekirken, özellikle kimsenin sizden “cesaretinizi ve kendinize olan güveninizi” almasına izin vermeyin ve kendi yaşamınızın kontrolünü almak üzere direksiyonun başına geçmeyi tercih edin. Sakin olun, nefes alın ve sizi büyüten, iyileştiren ortamlarda yer alarak, tutulmayı iyi bir gözlemci pozisyonunda izlemeye başlayın :) Unutmayın hayatınızdan her çıkan bir kayıp değildir, bazen büyük kazanımlar için bir şeyleri bırakmanız gerekir.

İkizler
Ay Tutulması sizin arkadaşlık ilişkileriniz, organizasyon ve etkinlikler, kariyer gelirleri ile geleceğe yönelik projeler alanınızı etkiliyor olacak. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde finansal olarak beklediklerinizi hemen gerçekleştiremeyebileceğiniz için bütçe anlamında bir denge kurmaya ihtiyacınız olacak. Kariyerinizde beklediğiniz bir gelişme özellikle finansal artış beklentisini bir süre ertelemenizde yarar var. Arkadaş çevreniz ve sosyal ortamlarla ilişkinizi bozacak etkiler sunan bu tutulma zamanında, güveninizi boşa çıkaran, kelimeleri yanıltıcı olan insanlarla ilişkilerinizi sonlandırıyor olacaksınız. Özel yaşamınızda, yakın dostluklarınız ve partnerinizle ilişkilerinizde ani ve beklenmedik davranış sorunları getirebilecek olan bu zamanda, kaybetmek istemediğiniz insanlarla olan ilişkileriniz için fazladan bir denge, fazladan bir çaba ve sabra ihtiyacınız olacak. Satürn Mars karesi sizi ikili ilişkiler ve kariyer alanınızda test ederken, bağları zayıf olan veya artık yaşamınıza katkıda bulunmayan her ilişki ve işi geride bırakıyor olacaksınız. Uzun etaplı değerlendirildiğinde, sizin planlarınız ve gelecek projelerinizin önünde engel teşkil eden herkesin bir bir yolunuzdan çekileceği bu zaman diliminde, çocuklarınız ve aile ilişkilerinizi de iyi ve stabil tutmanız son derece önemli olacak. Ailevi problemlerin ek olarak yansıyabileceği bu zaman diliminde, sinir sisteminiz hassasiyet göstereceği için, sakin davranmayı ve size iyi gelen insanlarla olmayı tercih edin. Özel yaşamınızda geçmişte kalan insanlardan haber alma olasılığınız tutulma zamanında son derece yüksek olacak.

Yengeç
Ay Tutulması sizi kariyer, aile büyükleri, devlet ve resmi işler ile topluma sunduğunuz enerji alanınızda etkiliyor olacak. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde aile büyükleriniz ve onların problemleri ile ilgilenmek zorunda kalabilir, ilişkilerinizin hassaslaştığını fark edebilir ve onların sağlıkları ile ilgili endişe hissedebilirsiniz. Tutulma zamanının artı eksi 15 gününde kendinizi toplum içinde ruhsal olarak karmaşık, kaotik ve ne istediğini bilmeyen bir enerjide yansıtabileceğiniz için özellikle bu duruma dikkat etmeli ve kimsenin eline koz vermemeyi tercih etmelisiniz. Bu süreçte patronlarınız, sizden yaşça büyük kişiler, aile büyükleri ve devletle ilgili işlerinizi ilgilendiren ilişkilerinizde problemlere açık bir zamandan geçerken, kariyer konusunda ikilem yaşayabilir, iş hayatınızda geçici tatminsizlik hissedebilirsiniz. Esasen bu tutulma durup hedeflerinize bakmanız ve yaşamınızın geleceğini tüm yönleri ile düşünmeniz açısından iyi bir fırsat olacak. Tutulma zamanı yaşayacağınız olası motivasyon ve konsantrasyon kayıplarını olağan karşılayarak, kendinizi bu süreçte spiritüel çalışmalar ve sanatsal aktivitelere vermenizin sonucu size pozitif olarak dönecek ve bu süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Diğer yandan sorunlara rağmen yeni iş teklifleri ve görüşmelerle karşılaşacağınız bir zamanda bulunuyorsunuz, ancak bunları hayata geçirmek için 12 Ekim ve sonrasını beklemeniz önemlidir. Tutulma zamanında gökyüzünde etkin olan Satürn Mars karesi ve Merkür Retro ile, yakın çevre ilişkileri, kardeşler, akrabalar ve aile ilişkileriniz testlerden geçiyor olacak. Bu zaman diliminde özellikle iş hayatınızdaki görüşmelerinizde yaşanabilecek problemleri olağan karşılayın ve yakın çevre ilişkilerinizde gelişebilecek problemlere karşı temkinli davranın, herkese her şeyi anlatmamayı tercih edin. Özel yaşamınızda bağlarınız zayıfsa, Satürn Mars karesinin sizi çok ciddi anlamda test edeceğini ve hatta yol ayrımına getirebileceğini unutmayın. Bu süreçte kendinize güvenin ve yaşamınızdaki yeni deneyimleri kabul etmek üzere hareket edin, kadersel olarak bir plan değişikliğinin yaklaştığını fark edin ve sahip olduklarınız için şükretmeyi tercih edin.

Aslan
Ay Tutulması sizi eğitim öğretim, yurtdışı bağlantılı işler, basın yayın, medya, partneriniz, yakın dostlarınız ve eşinizle iletişim, davalar ile umutlar alanınızda etkiliyor olacak. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde moral ve motivasyonunuzda ani dalgalanmalar, ruhsal durumunuzda ani iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte partneriniz, öğretmenleriniz ve yakın dostlarınızla iletişiminizde belirli bazı sınırlara geleceğiniz için, diyaloglarınız keyifli olmaktan çok tahammül içerebilir ve sizden sabırlı olmanız beklenebilir. Kaybetmek istemediğiniz ilişkileriniz için gerçekten de daha sabırlı iletişim geliştirmeniz gereken bu süreçte, ruhsal çalışmalara yönelmek, spiritüel öğretmenlerden yardım almak, yurtdışı veya sizden uzak bir şehre seyahat etmek ruhsal olarak bir nebze iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ruhsal gelişiminiz için yardımcı faktörler sunan bu zaman diliminde, özel yaşamınızda iletişim problemleri ve engellenmişlik hissi yaşayabilirsiniz. Özellikle partnerim ve dostlarım “beni her halimle sevebiliyor ve kabul edebiliyorlar mı” sorusu sizin için anahtar nokta olacak. Tutulma zamanı etkin olan Satürn Mars karesi ve Merkür Retro süreci ile, finansal olarak problemlerle karşılaşabileceğiniz gibi, özellikle yeni başlayan ve bir süredir devam eden flörtleriniz sona erebilir. Burada önemli nokta kendinize verdiğiniz değeri kaybetmemeniz ve gidene dur dememenizdir. Diğer taraftan iş ve özel yaşamınızdaki görüşmeler, arkadaşlık ilişkileriniz ve yakın çevre ilişkilerinizde karışıklıklara açık bir süreçten geçtiğiniz için sakinliğinizi korumanız önemlidir. Tutulma size 12 Ekim sonrasında hareket edebileceğiniz  ve umutlarınızı arttırabileceğiniz bir yenilik getiriyor olacak, ancak bunu görmeniz hemen önümüzdeki 15 gün içinde olmayabilir. 

Başak
Ay Tutulması sizi ölüm, ameliyatlar, yaşamsal tehlikeler, araştırmalar, gizli öğretiler, bilinmeyenler, psikolojik durum ve maddi gelir, giderler alanınızda etkiliyor olacak. Ölüm kelimesi her ne kadar kulağa kötü görünse de, tutulmanın artı eksi 15 gününde psikolojik olarak ölüm deneyimleyebilir, böylece eski haliniz tavrınızla yeni halinizin birbirinden ne kadar farklı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Son zamanlarda özellikle yakın ilişkiler alanınızda kendinizden çok fazla verdiğiniz ve insanları mutluluğunu düşünerek hareket ettiğinizde üzüldüğünüz için, şimdi sizin adınıza yeni kararlar alarak, kendi psikolojinizi ve sağlığınızı, mutluluğunuzu düşünme vakti geldi.  Her ne kadar bu dönüşümü geçirirken başta size ruhsal olarak zor gelse ve bu da fiziksel sağlığınıza baş ağrıları, baş dönmesi, ruhsal rahatsızlıklar ve dengesizlikler olarak dönebilecek olsa da, uzun vadede siz tanrısal güç tarafından korunuyor ve kollanıyor olacaksınız. Tutulma zamanında miraslar, toplu paralar, nafaka, burs gibi konularda gelişmeler yaşayabilir, vergi borçları ve geçmişten gelen cezaların tutarları gibi konularla maşgul olabilirsiniz. Uzun süreli ilişkiler ve evliliklerinizde partnerinizin ruhsal dünyasındaki gelgitler ve depresyona meyilli tavrını bu zaman diliminde normal karşılamalı ve elinizden geldiğince destek olmayı düşünerek hareket etmelisiniz, zira tüm bu olanlar onun yaşamındaki finansal konular veya problemlerden ortaya çıkabilir. Tutulma zamanı etkin olan Mars Satürn karesi ve Merkür Retro süreci ile birlikte ilişkilerde konsantrasyonunuz çoğu zaman geçmişe kayarken, para konusunda karışıklıklar yaşabilir, ailevi konularda gerilimlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle sağlık durumunuza dikkat etmeniz gereken bu zaman diliminde, ilişkiler ve aile alanınızda çok keskin ve net tavırlar geliştirerek, bazı insanlardan uzaklaşma kararı alabilirsiniz.

Terazi
Ay Tutulması sizi evlilik, uzun süreli ilişkiler, yakın dostlar, avukatlar, ortaklar ve yakın ilişkiler alanınızda etkiliyor olacak. Eğer ilişkisi olan ve uzun süredir devam eden biri iseniz, tutulmanın artı eksi 15 gününde ilişkilerinizle ilgili oldukça hassas bir dönemden geçtiğinizi belirterek, özellikle sorunlu devam eden hem partnerlik hem de dostluk ilişkilerinizin biteceğini söyleyebilirim. Bu zaman diliminde avukat ile çalışmaya başlamak, ortaklık kurmak için uygun zamanda bulunmuyorsunuz. Bu girişimlerinizi 12 Ekim sonrasına ertelemeniz daha olumlu çalışma koşulları yaratacaktır. İletişim sorunlarının özellikle gündemde olacağı tutulma zamanında, ikili ilişkilerinizde geçmişten bugüne taşınan yanlış anlaşılmalarla meşgul olabilir ve yeni yeni gündeme gelen “anlaşamama” konuları ile uğraşabilirsiniz. Bağları zayıf olanlar için kesinlikle çok zor geçecek olan bu süreç, bağları güçlü olanları ufak testlerle sınıyor ve geçip gidiyor olacak. Tutulma esnasında etkin olan Satürn Mars karesi ve Merkür Retro süreci ile hırsızlıklara karşı dikkatli olmanız gerekirken, yaşamınızdaki erkeklerle ilgili sorunlar gündeme geliyor olacak. Bunun yanı sıra sorunlu iş ilişkileriniz gündeme gelirken, arkanızdan iş çeviren insanları da rahatlıkla görebileceksiniz. Hafıza sorunları, unutkanlık, dalgınlık, sıklıkla geçmişe kayan motivasyonunuz gibi konu başlıkları sizi yorabilecek olsa da, yaşamınızda önemli bir arınma ve dönüşüm zamanında olduğunuzu fark edin ve ruhsal olarak bu sürece hazır olun ve sizi engelleyen, cesaretinizi kırmak isteyen, yapmak istediklerinizi sürekli eleştiren insanları yaşamınızdan çıkarmakta tereddüt etmeyin..

Akrep
Ay Tutulması sizi iş hayatı, sağlık, günlük rutin işler, evcil hayvanlar ve çalışanlarınız alanında etkiliyor. Öncelikle tutulmanın artı eksi 15 gününde çalışma yaşamınızda hem iş arkadaşlarınız hem de sizin çalışanlarınızla diyaloglarınız ve iletişiminizde karışıklık ve çatışmaya bir enerji söz konusu olacağı için önemli evrak, belge ve iletişim içeren konularda kendinizi mümkün olduğunca iyi ifade ederek, dikkatli olmayı tercih edin. Bu süreçte iş yeriniz veya evinize yeni bir yardımcı almak, çalışan değişikliği yapmak için uygun zamanda bulunmadığınız gibi bu alanda problemlerle de karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan günlük yaşamınızda dinlenmeye, rahatlamaya ve bir nebze içe dönmeye fazlasıyla ihtiyacınız olduğu için, bu süreci kişisel gelişiminiz açısından sizi rahatlatan, dinlendiren ve öğretici insanlarla, bu enerjiyi sağlayan ortamlarda geçirmeniz yararlı olacaktır. Sağlığınızla ilgili konular size uyarı olarak tutulma zamanı ortaya çıkabilir. Bu uyarı bedeninizin artık dur ve kendine zaman ayır uyarısı olacaktır.Baş bölgesi rahatsızlıkları özellikle dikkat çekici olabilir. İş hayatınızdaki olası iletişim problemleri ve çatışmalı enerjiye rağmen, diğer yandan tutulmanın olumlu bir etkisi olarak bambaşka bir yerden iyi bir görüşme, teklif ve geleceğe yönelik bir proje teklifi de alabilirsiniz. Bu durumu tabi ki 12 Ekim sonrasında değerlendirmeniz iyi bir adım olacak. Gökyüzünde etkin olan Satürn Mars karesi ve Merkür Retro süreci ile, gizli düşmanlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilir, ticari kayıplara uğrayabilir (ticarette dikkatli olmalı, yeni girişim ve anlaşmalardan uzak durmalısınız) arkadaşlık ilişkilerinizde sonlanmalar yaşayabilir ve parasal konularda zorlanabileceğiniz bir dönem görebilirsiniz. Bu süreçte özellikle sağlığınıza dikkat edin ve kazalardan, sağlık sorunlarından uzak kalmak için hem ruhunuza hem de bedeninize iyi bakın. Çalışma yaşamınızda gerçekleşebilecek sorunları fırsat olarak görün ve daha iyileri için yaşamınızda yer açıldığını fark edin. Eğer bir evcil hayvanınız varsa kaçmaması için önlem alın ve olası sağlığındaki değişimleri dikkatli gözlemleyerek, önlem almış olun. 

Yay
Ay Tutulması sizi aşk hayatı, flörtler, tatiller, çocuklar, eğlence ve spekülasyonlar alanınızda etkiliyor. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde özel yaşamınızda belirli bir gelgit etkisi yaşamanız son derece olağan olacak. Bu durum özellikle henüz yeni başlamış ilişkiler ve bir süredir görüştüğünüz adı konmayan ilişkiler için de geçerli olacak. Belirli bir sınıra gelerek tutulma zamanında flörtlerinizle ilgili noktalama kararı alabilir, diğer yandan yeni insanlarla tanışabilirsiniz, ancak bu zaman diliminde tanıştığınız insanlar ile ilişkilerinizi uzun süre sürdüremeyebilme olasılığınızı da aklınızda tutarak, ilişkilerinizi 12 Ekim ve sonrasına göre planlamanız, eğer imkanınız varsa iyi bir adım olacak. Yine aynı şekilde arkadaş çevrenizle ilgili belirsizlikler gündeme gelebilirken, tutulma zamanı para konularında, alım satım işlerinde ve yeni projelere girme konusunda aceleci davranmayın. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili gelişmeler sizi meşgul edebilir. Tutulma anında etkili olan Satürn Mars karesi sizi kariyer, çalışma koşullarınız, sağlığınız, aile büyükleriniz, devlet ve resmi kurumlarla ilişkileriniz anlamında sınıyor olacak. Özellikle sağlık konusunda çok dikkatli olmaya ihtiyacınız var. (Hem bedensel hem ruhsal sağlık) Bu noktadan bakıldığında hem sağlık, hem özel ilişkiler hem de iş hayatınızın sınavlardan geçeceği bir zaman da olsanız da, uzun vadede işinize yaramayan veya size katkıda bulunamayacak her şeyin yaşamınızdan gideceğini düşürseniz, esasen avantaj elde etmiş olacaksınız. Tutulma haftasında bedensel ve ruhsal sağlığınıza dikkat ederek, kendinizi iyi hissedeceğiniz ortamlarda yer almaya çalışın, negatif düşünceli insanlardan mümkün olduğunca uzaklaşın ve ailenizin, sevdiklerinizin desteğini sevgi ile kabul edin. Bu sürecin sonunda tutulma size kendinizi daha çok göstermeniz, daha iyi işlerde yer almanız ve parlamanız için destek veriyor olacak. Bu süreçte devam eden Merkür Retro’yu hesaba katarak, gruplar, organizasyonlar, etkinlikler ile ilgili gelişebilecek problemleri olağan karşılayın ve örneğin zam istemek, düğün yapmak gibi eylemlerden uzak kalın.

Oğlak
Ay Tutulması sizi aile, yuva, aile büyükleri, yerleşim, iç dünya ve ruhsallık alanınızda etkiliyor olacak.  Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde aile büyüklerinizin problemleri ile meşgul olabilir, onların olası sağlık sorunları ile ilgili geçici endişe hissedebilirsiniz. Aile alanınızı etkileyen bu süreç aslında sizi kökten değiştirmek, ruhsal olarak bir yeniden yapılanma sağlamak için çalışıyor olacak. Özel hayatınız ve aile alanınızda ciddi tartışmalar ve gerilimler de yaratabilecek olan tutulma, son aylarda biriktirdiğiniz yükleri, ruhunuza ağır gelenleri son bir kez görüp, bırakma zamanı geldiğini hatırlatıyor. Kendisi ile, ilişkileri ve geçmişi ile yüzleşmekten korkanlarınız için bu süreç, genetik hastalıklar ve depresyonunuzu tetikleyerek sizi uyarıyor ve artık kendi yaşamınıza odaklanmanız konusunda yol gösteriyor olacak. Bu zaman diliminde taşınmak, yer değiştirmek uygun görünmese de, evinizle ilgili düzenlemeler, değişiklikler, renk değişimi oldukça uygun ve motive edici olacak. Diğer yandan tutulma zamanı aile danışmanları, spiritüel danışmanlar ve ruhsal yolculuğunuza katkıda bulunacak kişilerden destek almanız kesinlikle süreci son derece rahat atlatmanıza yardımcı olacak gibi görünüyor. Bu zaman diliminde belki kısa bir gezi, tatil ve kafa dinleme aralığı size oldukça iyi gelecektir, zira bu kendinizle baş başa kalıp, hayatınızla ilgili yeni bir yön değişikliği yapmanızı sağlayacak bir süreç olacak. Tutulma zamanı etkili olan Satürn Mars karesi, eğitim süreçleri, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler ve ilişkilerinizdeki iletişim alanında sizi sınıyor olacak. Bu görünümle özellikle arkadaş çevrenizle ilgili sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gerkeen depresyon ve yalnızlık hissine kapılmadan, yaşamınızdaki problemlerle yüzleşmek ve gerekiyorsa ailenizi bir noktada karşınıza bile alarak, kendi yaşamınız için gerekeni yapmak olacak. Tutulmanın sizin için önemli temalarından biri şüphesiz “geçmişle yüzleşmek” olacak. Devam eden Merkür Retro süreci ile birlikte, patronlarla iletişim, iş hayatı ve devletle ilgili işlerinizde sürünceme ve problemlerle karşılaşabileceğiniz için, iş hayatınızla ilgili konularda da aceleci davranmamanız faydalı olacak.

Kova
Ay Tutulması sizi yazılı ve sözlü iletişim, görüşmeler, anlaşmalar, kardeşler, yakın çevre, trafik ve seyahatler alanınızda etkiliyor olacak. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde akrabalarınız, komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde uzun zamandır geriye atılan problemler bir bir ortaya çıkabileceği için yakın ilişkiler alanınızda belirli bir sınıra gelecek, ilişkilerinizi yeniden düzenliyor olacaksınız. Tutulma zamanında trafikte yaşanabilecek dalgınlıklar, kazalar ve kavgalara karşı temkinli davranmayı tercih ederek, gereksiz hiçbir tartışma ve diyaloğa girmemeyi tercih etmeli, tutulma zamanında araba kullanırken daha dikkatli davranmalısınız. Tutulma anında etkin olan Satürn Mars karesi ile finansal konularda, miras, nafaka burs, toplu paralar, geçmişe ait borçlar gibi alanlarda problemlerle karşılaşabilir, ölüm ve ölüm ötesi konularda daha sık düşünebilir ve bu konuları araştırabilirsiniz. Bu enerji ile arkadaşlık ilişkilerinizdeki sorunlar da ortaya çıkarken, ilişkilerinizde keskin kararlar almaya çok yakın olacaksınız. Diğer yandan sağlık sorunlarınızın ortaya çıkabileceği bu zaman diliminde, esasen ruhsal olarak bir kırılma yaşıyor ve yüklerinizden kurtuluyor olacaksınız, ancak sözkonusu yakın ilişkilerinizde kaybetmek istemediğiniz insanlarla olan çatışmalar ise, biraz daha alttan alan ve kendini daha yumuşak ifade eden taraf olmanız son derece önemli olacak. Özel hayatınızda uzun süredir devam eden ilişkiler ve evlilikler için, bu tutulma zamanında özellikle iletişim alanı problemli görünürken, daha dengeleyici ve empatik iletişim kurmaya çalışan taraf olmayı tercih etmelisiniz. Tutulmanın etkili olduğu süreçte iletişim alanınız doğrudan etki aldığı için, hiç kimsenin hakkında konuşmamanız, görüşmelerde kendinizi daha iyi ifade etmeye çalışmanız, yakın çevre ilişkilerinizdeki gerginlikleri iyi yönetmeniz ve anlaşmalar konusunda her şeyi dikkatli okuyup, anlayarak bir işe girmeniz sözkonusu ise “fırsatınız varsa” 12 Ekim ve sonrasında bunu gerçekleştirmeniz size yardımcı olacaktır.

Balık
Ay Tutulması sizi finansal kaynaklar, para, alım satım, kendinize verdiğiniz değer ve sahip olduğunuz eşya, mallar alanında birinci olarak etkiliyor olacak. Öncelikle 28 Eylül’ün artı eksi 15 gününde finansal durumunuz ve para kaynaklarınız, banka hesaplarınız, alacak verecek konularınız ve alım satım işlerinizle ilgili problemler yaşayabileceğiniz için bu süreçte dengeli bir bütçe planı ile gitmek, para konusunda kimseye güvenmekte acele etmemek ve alım satım işlerinizi son derece dikkatli yaparak, banka hesaplarınızı ve faturalarınızı kontrol etmek son derece yardımcı olacaktır. Bu süreçte kendinize verdiğiniz değer olaylar aracılığı ile testten geçerken, aslında sahip olduklarınıza ne kadar şükrediyorsunuz ve bunların ne kadar farkındasınız gibi konular sorgulanıyor olacak. Sonuç olarak gerçekten de hayalleriniz dışında şu an elinizde olanların bir listesini yapmak ve size mutluluk veren şeyleri gözden geçirmek sanırım bu süreçte iyi bir fikir olacaktır. Gökyüzünde etkin olan Satürn Mars karesi, bu süreçte evlilik, ortaklık, dostluk ve özel yaşamınızda sizi çok sert derslerle sınıyor olacak. Bağları zayıf olanlarınız için net ayrılıklara sebep olacak bu süreçte, ilişkilerinizde patronlarınızla iletişiminizde dahil çatışmalardan uzak durmayı tercih eden taraf olmanız size avantaj sağlıyor olacak. Devam eden Merkür retro süreci ile birlikte, ev alım satımı, taşınma, estetik operasyonlar, kredi çekmek, para alış verişi gibi konulardan uzak durun ve partnerinizin yaşamından kaynaklanabilecek sorunların, bugününüzü meşgul edebilceğini unutmayın. 

Didem ŞARMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder