18 Ekim 2015 Pazar

1 Kasım 2015 Seçimleri Ne Olacak ? Tüm Detaylar Bu yazıda ! Didem Şarman #Astroloji


Merhaba,

Takip ettiğiniz kişilerin, yaptıkları herhangi bir önemli öngörünün ilk kez hangi tarihte kayıt altına alınıp, blog veya siteye girildiğini,  bu öngörünün hangi açılar veya görünümlere dayanarak yazıldığını lütfen okuyucu olarak takip etmeyi prensip haline getirin. 

Örneğin benim Selahattin Demirtaş'ın kendi tabanı hariç diğer kitlelere de ulaşarak, öne çıkacağına ve barajı geçeceğine dair öngörüm Ağustos 2014,
Ekim'deki terör olayları ile ilgili uyarı yaptığım seçim yazım 8 Haziran 2015 tarihine aittir. Bunları aşağıda detayları ile okuyacaksınız.

Öncelikle;  

8 Haziran 2015 Pazartesi günü Haziran seçimleri için oluşturduğum yazımın son notlar bölümünü tekrar paylaşıyorum;

Yazının orjinali blogumda “Önümüzdeki dönem Türkiye & Seçim sonrası ülkeyi bekleyen süreç” olarak yer almaktadır.

8 Haziran 2015'te girdiğim öngörülerim; 
 
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 7.evinde ilerleyen Pluton, 2023 senesine dek orada kalacaktır. Bu da ister istemez açık düşmanlıklar yaratan, düşmanları ve dış tehditleri güçlendiren bir yapılanmadır. Bu tehditleri nasıl bertaraf edeceği ve açıkçası hem dış tehditler hem de iç tehditlerden nasıl ustalıkla sıyrılabileceği konusu merak konusudur; zira bu görünüm ülke açısından dış ve iç tehditlerle "savaşma" olasılığı doğurmaktadır.

Not 1: Olası bir Eylül (veya erken seçim) seçimlerinde Akp’nin yine aradığını bulması imkansızdır. Parti güç kaybetmekle birlikte seçimlerden yine koalisyon çıkacaktır.

Not 2: 2016’nın ilk 5 ayı özellikle Akp için olumsuz sonuçlar ve neticeler yaratacak, zaten Haziran 2015’ten beri yoğunlaşan olumsuz gidişat giderek artacaktır. 

Not 3: Nisan 2015 ile Mayıs 2016 arasında çok belirgin ve net olarak yeni bir liderin ortaya çıkması durumu sözkonusudur.

Not 4: Bu süreç boyunca kurulacak hiçbir koalisyon, dışarıdan destekleme vb. daimi kalmayacak ve ülke beklenenden daha erken zamanda seçimlere gidecektir. 

Not 5: Seçimler Merkür Retro zamanında yapılmıştır ve 1 ay önce belirttiğim üzere hatalı zamanlamadadır.

Not 6: Eylül için planlanan olası bir seçimde 14 Eylül-11 Ekim arasında Merkür Durağan günleri ile birlikte Retrodur ve yine hatalı zamanlamada olacak, yine uzun sürmesi mümkün olmayacaktır.

Not 7:  Hdp'nin barışıl tavrı, Eylül, Ekim, Kasım 2015 ve Ocak, Şubat, Mart 2016'da test edilecek ve barışçıl taraflarını ne kadar ortaya koyup koyamadıkları daha iyi gözlemlenebilecektir.

Özellikle Ekim 2015 için her yerde ve sürekli uyarı yaptığımı tekrar belirtmek isterim. Herkes her öngörüyü yapabiliyor; ancak Astrologlar arasında yazıların veya öngörülerin ilk ne zaman girildiği oldukça belirleyicidir.

         1) 1 Eylül 2015’te Bloguma girdiğim Güneş Tutulması’nın  önümüzdeki süreçte oluşabilecek sonuçları ile ilgili öngörümden bir bölüm; özellikle Ekim ayında ülkede oluşacak iç güvenlik riski açısından bir uyarıydı... (Ayrıca gazetecilerin gözaltı veya hapis cezası kararları gündeme geldi; örnek Uğur Dündar)


      2)17 Eylül 2015’Te Bloguma girdiğim, 28 Eylül 2015 Ay Tutulması Etkileri’nin Ekim ayını da ilgilendiren Ülke ile ilgili bir Bölümü, özellikle ismen patlamalar, iç güvenlik riskleri açısından uyarıcıydı..
 
Yazıların Tamamını blogumda Eylül ayı paylaşımlarımda bulabilirsiniz.


Peki 1 Kasım 2015 Seçimleri İçin Durum Nedir ?
 
Kasım 2015 seçimlerinde hala daha istenen şekilde bir hükümet sağlanamayabilir ve Mart-Nisan 2016 için tekrar bir seçim planlanabilir. 

CHP: Daha önce de defalarca belirttiğim gibi, 1 Kasım seçim zamanında CHP, Jüpiter Güneş kavuşumu yaşadığı için, seçimlerde kesinlikle bu kez daha fazla oy kazanacaktır. Üstelik bu açıyı Mart 2016 ve 29 Haziran 2016’da toplamda 3 kez olmak üzere, tekrar yaşayacakları için, Chp bu süreçten başlayarak, 2016’da yapılacak olası seçimlerde de dahil olmak üzere öne çıkacak, liderleri ile ön planda olacaklardır. (Umuyorum bu süreci Akp ile Kasım seçimlerinde koalisyon yaparak değerlendirmez)
2015 Kasım'dan itibaren, 2016 CHP'nin yükseliş ve hükümet kurabilme yılı !

HDP: Yukarıda size Not 7’de belirttiğim ve 8 Haziran’da öngördüğüm gibi, şu anda da öngörümü devam ettiriyorum ve zaten çok zor ve acı kayıplarla dolu bir Ekim geçirdikten sonra, Kasım ayının da seçimler açısından Hdp için zor olacağını öngörüyorum. Bunun sebepleri;

     1)      15 Kasım’ın artı eksi 20 gününde yaşayacakları Satürn Mars kavuşumu, Hdp’nin devlet tarafından zor duruma sokulabileceğini, bazı eylemlerinin engellenebileceğini ve hatta uğrayabilecekleri saldırıları da göstermekte. (Hdp’nin seçimlere dek parti propagandası yapmama kararını da yine bu görünüm açıklıyor)   

      2)      Ancak bu durum oy kaybı ile açıklamaz. Bu durum, oy kaybı yerine, “Karşılaşılan engeller, kasti engellenmeler, başa çıkılması gereken devletle ilgili zorluklar ve hatta özgürlüklerinin bir noktada kısıtlanmasını da anlatır. Hdp bu anlamda zorlu bir süreçten geçmekte ve mücadele edecekleri birden fazla alan doğmaktadır. (Saldırılar, kayıplar, engellenmeler, tutsak edilme vb) 

       """Örneğin herhangi bir gerekçe ile Hdp veya onun yapılanmaları ile ilgili resmi bir soruşturma açılması şeklinde de düşünülebilir."""

     3)      Eşbaşkan Selahattin Demitaş’ı bekleyen zorluklar faktörleri. (Suikast söylentilerinin gerçek bir olasılığı yansıtıyor olması)
Bu noktada henüz Selahattin Demirtaş kesinlikle öne çıkmayan bir isim iken, kendisi ile ilgili 7 Ağustos 2014 tarihinde, henüz Haziran 2015’te Hdp barajı aşmamışken yaptığım öngörüm didemsarman.com adresinde kayıtlı bulunmaktadır; 

O yazıdan kendisi ile ilgili bir bölüm,

     
Burada Selahhatin Demirtaş’ın dikkatle takip edilmesi gereken bir lider olduğu, gelecekte kendisinin öne çıkan bir isim olacağını öngörmüştüm. Nitekim kendisini seven ve sevmeyen çok insan olmasına rağmen, şu an içinde bulunduğu durumda, önemli bir kesime liderlik yapmaktadır. 
 
Selahattin Demirtaş’ın Kasım şu andan itibaren, önümüzdeki 6 ay boyunca, Mart ve Nisan dahil olmak üzere bir şekilde kendisini korumasını önermekteyim. Kendisi ve savunduğu düşünceyi destekleyenler açısından zorlayıcı bir dönemde olduklarını söyleyebilirim. 

Eğer bu dönemi sorunsuz geçirebilirlerse, zorlayıcı bir Mart ayının ardından, Nisan 2016 ile birlikte Selahattin Demirtaş yükselişe geçecek, liderlik özelliklerini daha geniş kesimlere gösterecektir. 2016’da Chp’nin de iyi olacağını öngördüğüme göre, 

Chp ve Hdp’nin 2016 açısından parlayacaklarını, sağlıklı bir hükümetin 2016 Mart-Nisan ve sonrasında kurulacağını öngörmekteyim. (Hdp için iyileşme Nisan sonrası)

(Bir düşünceyi desteklemeseniz bile, yüz kişiden fazla insanın öldürdüldüğü bir terör saldırısına “Oh olsun” demek, askerlerimiz, polisimiz veya 19 yaşındaki gençlerimiz öldürüldüğünde “İyi oldu” demek, düpedüz insanlıktan çıkmaktır. Her kim olursa olsun, asla ve hiçbir şekilde tek yol şiddet, hele ölüm hiç değildir. Bunu istemek, birinin öldürülmesini arzulamak ise kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktr. 

AKP: Kasım seçimleri kendileri için, yaşadıkları Uranüs-Yükselen karşıtı sebebiyle, oylarının düşeceği ve kendi içlerinde mecburi bir yeniden yapılanma, görev değişiklikleri sürecine girecekleri zamanı göstermektedir.  Partinin yaşayacağı Satürn Satürn etkileşimleri,
22 Ocak 2016 ve 31 Mayıs 2016 tarihlerinin artı eksi 20 gününde “Gizli bilgilerinin ortaya çıkmasına, kökenden sarsılmalarına ve bugüne dek yaptıklarının iyi veya kötü karşılıklarını almalarına sebep olacaktır.”

MHP: Bu seçimlerle birlikte Mhp kendi içinde kalıcı ve uzun vadeyi etkileyecek olumlu kararlar alacaktır. Parti içi görev değişimleri, yeni fikirler ve alınacak yeni kararlar gündemlerine Kasım ayında gelecektir.
Mhp, Kasım seçimlerinde herhangi bir parti tek parti olarak iktidara gelemezse, dışarıdan desteklemeyi veya birlikte hareket etmeyi bu seçimlerde somut olarak düşünebilecektir. 

Son Notlar
Kasım ayındaki olası karışıklık veya terör olayları en çok Hdp’yi etkileyecektir.     
      
Mart-Nisan 2016 ve sonrası yapılacak olası bir seçim, Türkiye’nin daha verimli şartlara ulaşmasına sebep olabilecek.

Bu süreçte lütfen;
Ölen bir asker veya polis olsa,
Ölen bir Hdp’li, Akp’li, Chp’li veya Mhp’li olsa,
Ölen bir Türk, Kürt, Alevi veya Sünni olsa da,
Eşit olarak tepkinizi gösterin ve acınızı herkes için eşit hissedebilmeyi dileyin.. Birine hakaret ederek, küfür ederek, bir başkasının ölmesini dileyerek toplumsal huzura katkıda bulunmazsınız. Aksine eleştirdiğiniz kötülüğün ta kendisi siz olursunuz.

Hepimiz birileri ile illa ki uyuşamıyor, illa ki birilerini daha az seviyor veya hiç sevmiyoruz..
Bırakalım zamanlama ve doğa nasıl işliyorsa işlesin. Biz yine kendi bildiğimiz doğruları söyleyelim; ancak bu doğruları söylerken başka insanların insanlık haklarına haakret etmeyelim. Bunu hepimiz başarabildiğimzide ülkemiz harika bir yer olacak.
Lütfen ama lütfen SANDIĞA GİDİN..
Durum ne olursa olsun metanetinizi, insanlığınızı koruyun ve demokratik seçim haklarınızı KULLANIN !

Didem Şarman
18 Ekim 2015 Pazar 
Mail: didemsarman@yandex.com 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder