18 Temmuz 2015 Cumartesi

#Astroloji Venüs Retro'da Neler Yapmalı ve Neler Yapmamalısınız ? Temmuz 2015 
Geçmişe dönüp bakmak iyidir; sana kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlatır !...
Yaşam daima senin ona ne verdiğin ve hizanı bilip bilmediğin ile ilgilenir..
Unutma; ne gönderirsen o geri gelir, ne verirsen onu alırsın ve ne yaparsan mutlaka bir bedeli vardır..  Hizanı bil.. Taklit etme, yaratıcı ol ve özgün kal... Kendinle kal..

Herkesin merakla takip ettiği Venüs’ün geri hareketine başlamasına sadece 3 gün kaldı. Gökyüzünde 25 Temmuz ile 5 Eylül aralığında Retro pozisyonda kalacak olan Venüs, durağan günleri ile birlikte bu hareketini 21 Temmuz-9 Eylül aralığında gerçekleştiriyor olacak.

Bir gezegen hiçbir zaman geri gitmemesine rağmen, hızı yavaşladığında yer merkezli bakışla onu geri gidiyormuş gibi görmekteyiz. Bu hareket esnasında gezegenin temsil ettiği konularda belirli bir durağanlık, yavaşlama ve geriye, geçmişe yönelik eylemler gözlemlenmektedir.

19 Temmuz sabahı Başak Burcu’nda hareket etmeye başlayan Venüs, 21 Temmuz itibariyle hızını yavaşlatarak, 25 Temmuz’da Başak alanında geri gitmeye başlayacak. Bu hareket 31 Temmuz itibariyle pozisyon değiştirerek, geri kalan zaman diliminde, 9 Eylül’e dek Aslan Burcu’nda devam edecek.

Öncelikle Venüs Geri Hareketi Boyunca Yapmamanız Gerekenler;

Venüs; evrensel olarak ilişkileri, evliliği, cinselliği, tercih yapmayı, uzlaşmayı, para kazanmayı, zevkleri, sosyalliği ve hobileri temsil etmektedir. Sürecin Başak ve Aslan Burcu’nda devam edeceğini göz önüne alarak;

-21 Temmuz-9 Eylül aralığında evlenmek, nişanlanmak, sözlenmek eylemlerinden uzak durmayı tercih edin.

-Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz; ancak bu ilişkide ciddi anlamda sosyal, fiziksel ve ilişkisel sorunlar sözkonusu olacaktır. Elbette Venüs Retro’da kimse ilişkiye başlayamaz diye bir kural yok. Başlayabilirsiniz; ancak bunun altındaki ruhsal nedeni görün ve bu ilişkinin sizin hangi duygunuza parmak bastığını, size neyi göstermeye çalıştığını fark edin. (Sizi eleştiren biri mi, değersizlik duygunuzu mu tetikliyor örneğin..)

-21 Temmuz-9 Eylül aralığında estetik operasyon yaptırmayın. İmaj değişikliğine gitmeyin ve güzellikle ilgili değişikliklerin tam performans vermeyeceğinin farkında kalın.

-Venüs Retro boyunca para kontrolü yapmaya çalışın ve gereksiz harcamalardan uzak durun.

-Özellikle 21 Temmuz-31 Temmuz aralığında iş anlaşması imzalamayın. (Venüs Başak Rx)

-Yaşamınızda evlilik, ilişkiler, önemli yatırımlar ve hatta ilk kez başlayacaksınız yeni kurslar, spor faaliyetleri gibi konularda keskin tercihler yapmayın ve ani kararlara varmayın. Sürecin sonradan kararsızlıklara ve yarıda bırakmaya gebe olduğunun farkında kalın.

-Ortaklıklardan ve resmi anlaşma ile kurulacak ortak işlerden uzak durmayı tercih edin. 

-Özellikle yeni bir marka çıkışında bu süreci kullanmayın.

-Moda, kadınlarla ilgili işler, güzellik sektöründe çalışanlar, borsacılar, kuyumcular, sporcular, yöneticiler, sanatçılar 9 Eylül'e dek işlerinizde durağanlık yaşayabilirsiniz ve süreç boyunca yeni bir şirket kurmak gibi bir eylemde bulunmamalısınız.

-Bu durum sanatçılarda farklı işler. Yeni projelere imza atmak için uygun zaman olmasa da, özellikle retro tarzda çalışmalar yapmak ve melankolik eserler üretmek, eserlerde eski aşkları anlatmak, dönem filmleri oluşturmak, geçmiş hakkında yazılar yazmak için harika zamanlamadır. 

Venüs Retro Notu: Venüs Retro döneminde uzun süreli bir dostluk veya özel yaşam ilişkinizi sonlandırmaya çalışmanızın faydasız kalacağını ve ileride tekrar biraraya geleceğinizi biliyor muydunuz ? Bu dönemde ayrılıklar yersizdir. Ancak uzun süredir devam eden ilişkiniz  defalardır ayrıl barış bir modelle ilerliyor ve bir türlü ayrılmanız gereken kişiden ayrılamıyorsanız, o vakit Venüs Retro bu ayrılığı kolaylaştıracaktır. İlk kez ayrılanlar için süreç ileride yeniden başlayacaktır.Venüs Retro'da En Fazla Geçmiş Vurgusu Deneyimleyecek Grup: Özellikle Yükselen Başak ve sonrasında Güneş'i yani burcu Başak olanlar..

Venüs Retro'da En Fazla Eski İlişkiler Hakkında Etki Alacak Grup: Yükselen Başak ve burcu Başak olanlar, Yükselen Kova ve burcu Kova olanlar, Yükselen Koç ve burcu Koç olanlar, Yükselen Aslan ve burcu Aslan olanlar, Yükselen Boğa ve Burcu boğa olanlar (31 Temmuz-9 Eylül aralığı)

Venüs Retro'da ikinci etki alanlar: (21 Temmuz-31 Temmuz aralığında) Yükselen Balık ve burcu Balık olanlar, Yükselen Başak ve burcu Başak olanlar, Yükselen Boğa ve burcu Boğa olanlar, yükselen Terazi ve burcu Terazi olanlar (10 günlük süreç 31 Temmuz'a dek)

Venüs Retro'da Kesinlikle Yeni İş Anlaşması Yapmaması Gereken Grup: İstisnasız herkesin bu kurala uyması gerekse de, özellikle Yükselen Balık ve burcu Balık olanlar, Yükselen Akrep ve burcu Akrep olanlar (31 Temmuz-9 Eylül aralığında kesinlikle yeni bir iş imzası atmamayı tercih edin)

21 Temmuz-31 Temmuz Aralığında ise; Yükselen Koç ve burcu Koç olanlar, Yükselen Yay ve burcu Yay olanlar bu 10 gün özellikle imza atmayın.


Venüs Retro Boyunca Yapılabilecekler;

-31 Temmuz’a dek eskiden bağlantı halinde olduğunuz iş yerleri ile görüşebilir, daha önce yarım bıraktığınız ve aslında sizi mutlu eden bir işe dönme kararı alabilirsiniz.

-Nostaljik ve romantik kıyafetleri tercih edebilir, Retro tarzı deneyebilirsiniz.

-Eskide kalmış, ruhsal olarak tamamlanmayan, aranızda hala karma olan ve bir türlü bitmeyen ilişkilerle yüzleşmek ve alınması gereken dersi almak üzere, bir dost, sevgili veya eski bir tanıdığınızla olan ilişkilerinize geri dönebilirsiniz. (Sadece aranızdaki öğrenme sürecini tamamlayıp, alınması gereken dersi alarak, bağları kesmek üzere..)

-Daha önceden borç verdiğiniz birinden paranızı isteyebilirsiniz. 

-Eski düzeninize geri dönmek üzere, yerleşim ve evinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

-Sizi eğlendiren sportif programlar ve yarışmaların tekrarlarını sürekli izleyebilirsiniz.

-İlişkilerde özellikle özgüven duygunuzu sorgulayarak, daha iyi neler yapabileceğiniz hakkında fikirler üretebilir ve yeni davranış modelleri deneyebilirsiniz.

-Sosyal çevre ve arkadaşlarınızla olan uyumsuzluklarınızı daha yakından görerek, ilişkilerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. 

-Tarihi ve eski yerleri ziyaret ederek, tarih bilginizi arttırıp aynı zamanda geçmişte bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

-Eskiden yaptığınız ancak daha sonra bıraktığınız ve yıllardır üzerinde çalışmadığınız bir spor dalına yeniden dönme kararı alabilirsiniz.

-Venüs Aslan Retro geçişinde, gerçek aşk üzerine yoğunlaşarak düşünebilir, ruhsal olarak geçmiş yaşamlardan bağlarınız olan insanlarla tekrar rastlaşabilirsiniz. Böyle bir durumda ilişkiniz kısa veya problemli sürse de, aslında yine yaşam yolunuza katkıda bulunan birisi ile denk gelmiş olacak ve belki de ruh ailenizden birinin kısa süreli yaşamınıza dahil olarak size ruhsal olarak yardım ettiği gerçeğini sonradan fark edebileceksiniz. (31 Temmuz-9 Eylül aralığında başlayan her ilişkide mutlaka ruhsal bir bağlantı aranmalı ancak bu peri masallarındaki aşk ile karıştırılmak yerine, gerçekçi davranarak, o kişinin size bir katkı sağlamak üzere geldiğini fark edebilirsiniz. Örnek: Venüs Retro’da tanıştığınız partneriniz bir ay sonra sizi terk etti ve gitti. Normalde çok üzülebilirsiniz; ancak belki de size “terk edilme korkunuz” üzerinde çalışmanız ve bunu fark etmenizi için ışık olmak için geldi.. Tanrısal plan sizin düşündüğünüzden farklı ve yüksek bir zeka ile işler. Bu yüzden istinasız herkes yaşamınızda bir gereklilik üzerine bulunur. Bazıları daha uzun süreli iken bazıları daha kısa süreli kalır ve giderler hepsi bu..

-Önemli zamanlarda kendinizi bir seçim yapmak veya karar almak için baskı altında hissetmeyin ve zorlamayın. Zamanı geldiğinde doğru kararı alacağınıza inanın.

-Eski dostlarınız, lise, üniversite arkadaşlarınızla biraraya gelin  ve sürecin tadını çıkarın.

Venüs Retro'da Sağlık; Böbrekler, cinsel organlar, karın, rahim ve sırt bölgesini ilgilendiren rahatsızlıklar, şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı ve omurgayı ilgilendiren hastalıklar ile ilgili önlemlerinzi alarak doktor kontrollerinizi yaptırmanız süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Sürecin burcunuza olan etkilerini tüm detayları ile Youtube kanalımdaki Venüs Retro videolarından kendi burcunuzu seçerek izleyebilirsiniz : 
https://www.youtube.com/channel/UC42HUs9EFa9oydjyzocUVOw

DİDEM ŞARMAN 
 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder