21 Ağustos 2015 Cuma

Balık Burcu'nda DOLUNAY 29 Ağustos 2015 #Astroloji


 29 Ağustos 2015 Cumartesi sat 21.33 itibariyle Balık Burcu’nda bir Dolunay gerçekleşiyor. En yoğun etkilerini yaklaşan dört ve uzaklaşan üç gün içinde hissettiren Dolunay zamanları, Yeniay’lara göre daha etkili ve tamamlayıcı bir enerjiye sahiptir. 


Dolunay’a kavuşum yapan Neptün ve Şiron, sürecin herkes için öncelikle “Sevgi, aşk ve şifa odaklı” olduğunu göstermekte. Ülkemizin içinde bulunduğu bu acı ve zor günlerde, hepimizin tam da ihtiyacı olan şey sevmek ve sevilmek. Üstelik Balık, fedakarlık yapmayı, hoşgörüyü, evrensel sevgiyi, ruhsal olarak teslim olmayı anlatır. 


Bu hafta “kurban gitme” teması gölge olarak vurgulanıyor olacak.


Haftanın Mesajı: “Yurtta Barış, Dünyada Barış..”


Dolunay anında etkin sabit yıldızlar;


Deneb Adige, Dubhe, Mirach, Toliman ve Rukbat.

Bu sabit yıldızların kavuştukları gezegenlere göre anlamları ile birlikte, bu süreçte özellikle bilgiyi elde etme ve öğrenme isteğinin öne çıktığını gözlemliyoruz. Kararlılık, güç ve dayanıklılığa işaret eden etkiler, ikili ilişkilerde daha koruyucu ve sahiplenici bir yapı sergilenmesine sebep olabilir. Bir başka etki sonucu, gizli ve felsefi eğilimlerin artabileceği, ruhsal gelişimin ön planda olduğu, hayat derslerinin belirgin bir şekilde fark edileceği, mental olarak da korkuların su yüzüne çıkabileceği bir zamandayız.


Ülke anlamında; Ülkemizde ve dünyada depremler ile tsunamiler tetiklenebilir. Hastaneler, hapishaneler, yetimhaneler, huzurevleri, denizler, denizciler, yelkenciler, dalgıçlar, şifahaneler, sinema sektörü, sanatçılar ve ruhsal çalışmalarla ilgilenenler birinci derecede etkileneceklerdir.

Bu Dolunay anında özellikle “kurban gitme, yasalar ve yargı ile ilgili gelişmeler” teması ile karşılaşabiliriz.


Sağlık;

Dolunay haftasında özellikle şeker hastalığı ve hormonal rahatsızlıkları olanlar dikkat etmelidir. Ayrıca ayak ağrıları bu süreçte görülebilir. Bu süreç bağımlılıklara vurgu yaptığı için, keyif verici her maddeden ve alkolden hafta genelinde uzak durmayı tercih edin. 


Ne Yapabilirsiniz; 


***Dolunay haftasında oldukça ruhsal ve hassas bir süreçte olacağınız için, bedeninize ve ruhunuz iyi gelecek aktiviteler içinde olmayı deneyebilir, eğer çalışma planınız uygunsa sessiz sakin yerlerde kısa da olsa bir tatil düşünebilirsiniz. Psikologlar, danışmanlara başvurmak, enerji çalışmalarından faydalanmak, ruhsal çalışmalara katılmak için harika bir zamanlamadasınız. Özellikle süreç boyunca rüyalarınızı yazmayı hedefleyin ve yaşamın içindeki işaretleri okumayı seçin. Balık’ın dünyası tamamen soyut ve ruhsal olana odaklıdır. 9 Eylül’e dek Venüs Retro sürecinde olduğumuzu da hatırlarsak, bu süreçte tanışacağınız herkesin ruhunuzda bir noktaya temas etmesi kaçınılmaz olacak.


***Hafta geneline Balık’ın enerjisinin sembolize ettiği üzere; sokak hayvanlarına ve kendinden güçsüz olana yardım etmek, huzurevi, hapishane, hastane ziyaretleri gibi karşılık beklemeden yapacağınız yardımlar huzurlu hissetmenize ve sevgi enerjisi yaymanıza sebep olacak.


***Yine bu süreç, yaratıcı çalışmalar, sanatsal faaliyetler ve sinema ile doğrudan bağlantılı olduğuna göre, sanatsal ve yaratıcı alanlarda çalışanlar için eşsiz bir yaratım ve ilham sürecidir. 


***Dolunay haftasında yaşamınızda nasıl bir ilişki istediğinizi hayal edeceğiniz bir meditasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Bunu hem bekar hem de evli olanlar yapabilirler; zira Neptün ile kavuşan Dolunay, gerçek aşk, teslimiyet ve sevgi enerjisinin çoğalması anlamında size yardım ediyor olacak. Üstelik çok kolay; sessiz bir yere gidin, gözlerinizi kapatın ve örneğin eşinizin size nasıl davranmasını isterdiniz ve siz ona hangi güzel ve sevgi dolu kelimelerle hitap ediyorsunuz imajine etmeye başlayın. Bekarsanız, yaşamınızda olmasını istediğiniz ideal partneri ve size hissettirdiği güzel duyguları hayal edin.. Unutmayın ki, hayal edilebilen, canlandırılabilen her şeyin gerçekleşme potansiyeli vardır :)


***Süreç boyunca deniz kenarı bir yerde olmanız enerjinizi yükseltecek olsa da, eğer denize yakın değilseniz, bulunduğunuz ortama istediğiniz güzel bir kap içinde su koyarak, evinizde ve alanınızdaki su enerjisini arttırabilirsiniz :) Suyun şifalandırıcı ve sezgileri arttırıcı gücünden faydalanmayı deneyin.


***Hayatınızda biri varsa, sessiz ve sakin ortamlarda görüşerek, sevginizi paylaşmayı ve ruhsal olarak bağlarınızı güçlendirmeyi tercih edin.


Ne Yapmamalısınız ?

Bağımlı kalmak, kendi karakterinden vazgeçip bir başkasına olduğu gibi teslim olmak, yardım talep edilmeden fedakarlık yapmak, herkese iyi niyetli yaklaşarak, size perde arkasından davranan insanların gerçek yüzünü kaçırmak, size hiç ilgi duymayan birine karşı platonik aşk geliştirmek ve bağımlı kalmak. Kurban psikolojisine girip “Hep ben kaybediyorum” demek.


Not: Bağımlılık ile bağlılık aynı şeyler değildir. Bağımlılığın içinde bir karakter olamama ve ancak diğeri ile varolma, bağlılığın içinde ise bir karakter olmanız ve bu karakteri bir diğer karakterle sevgi ile paylaşmanız esası vardır.


Dolunay haftasında alkol, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılık yaratan maddelerden esasen yılın her günü uzak durmanız gerektiği gibi, bu haftada özellikle uzak durmanızı önermekteyim. Neptün ile kavuşum halinde olan Dolunay etkisi, dalgınlıklar, bağımlılıklar, bilinç kaybı vb. gibi konularda sizi doğrudan uyarmakta.


Koç Burcu, Dolunay haftasında, yaşamınızda ruhsal aydınlanma dönemi yaşarken, manevi olarak çok daha iyi hissedecek, yaşamınızda olması gereken insanları daha net görecek ve gizli düşmanlarınızı fark ederek yaşamınızdan uzaklaştıracaksınız. Bu şifalanma dönemi sizin için bir hastalığın ardından iyileşme olabileceği gibi, ruhsal alanınız ve karmanızın iyileşmesi anlamını da taşıyor; ancak burada risk, evli insanlarla veya ilişkide açık olamayacak insanlarla karşılaşabilmeniz, sizde bağımlılık yaratabilecek veya geçmişten gelen insanlara takılıp kalmanız olacak. Dolayısıyla iyileşmek ve daha iyi olana yönelmek için bu hafta bu tuzaklara düşmemeniz gerekiyor. Rüyalar yolu ile alacağınız mesajların son derece önemli olacağı bu süreçte organizasyonlarda, kalabalık ortamlarda yer alarak, hem iş hayatı ilişkilerinizi hem de arkadaşlık ilişkilerinizi geliştirecek, geleceğe yönelik atacağınız adımların bu hafta desteklendiğini fark edeceksiniz. 24-30 Ağustos haftasında kendinize mutlaka bir dinlenme zamanı oluşturun ve sessiz, sakin, meditatif ortamlarda yer alarak enerjinizi dengelemeyi tercih edin. Süreç boyunca psikologlardan, danışmanlardan faydalanın. Hırsızlıklara karşı önlem alın ve yaşamınızda sizi aşağı çeken herkes ve her şeyden arınmaya niyet edin.


Boğa Burcu, Dolunay haftasında, geleceğe yönelik proje ve hedeflerinizde son derece desteklenirken, toplumsal olaylarda, vakıf, dernek ve etkinliklerde yer alabilir, enerjinizi kalabalık ortamlarda, organizasyonlar, konserler, etkinlikler, seminerler ve arkadaş topluluklarında yüksek bir etki ile paylaşabilirsiniz. Özellikle iş hayatınız açısından olumlu etkiler sunan bu hafta, üstleriniz ve iş yaptığınız kişilerle etkili diyaloglar geliştirebilirsiniz. İlişkilerinizde kendinizden çok fazla vererek devam ettiğiniz bu zaman diliminde, eğer bekarsanız gerçek aşkı bulmak için hala daha zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Halihazırda zaten bir birlikteliğiniz varsa, bu süreçte alma verme dengesine dikkat ederek, dengeli paylaşımlarla ilişkinizi sürdürmeyi tercih edin ve evrenin size bu hafta sunacağı sürpriz hediyelere odaklanın. Eşinizin veya partnerinizin daha flörtöz ve romantik yaklaşımlarda bulunabileceği bu süreçte, problemli giden ilişkilerde bir aldatma haberi alınabilir. Haftanın güzel etkilerine odaklanarak, bu Dolunay’ın iyi şans ve gelecek alanınızda olduğunu unutmayın ve istediklerinize odaklanarak, mutlaka bir niyette bulunun. Çocuk sahibi olmak isteyen veya çocuğuyla ilgili güzel gelişmeler bekleyenlerinizi de olumlu etkileyecek bir haftadasınız.


İkizler Burcu, Dolunay haftasında kariyeriniz açısından muazzam olumlu etkiler alırken, aile büyükleriniz, patronlarınız ve sizden yaşça büyük kişilerin desteğini bu hafta daha fazla alma imkanınız olacak; ancak sadece anneniz veya babanız olduğu için ve saygınızdan dolayı, aslında kabul etmeyeceğiniz bir fikri kabul etmeyin ve karşınızda her kim olursa olsun, kendi isteklerinizi ve sınırlarınızı çok net bir şekilde aktarmaya çalışın. Hafta genelinde toplum içinde muazzam bir ışık ve enerji yayarak hareket edeceğiniz için, özellikle yapacağınız görüşmelerde ve kalabalık ortamlarda ışığınızla dikkat çeken isim olacaksınız. Yolculuklar, yeni görüşmeler, eğitimler ve kişisel gelişimin size katkı sunacağı bu hafta moral olarak son derece iyi hissedecek, yaşamınızda sizi motive eden yeni kararlar alacak ve eğer bekarsanız seçici olmayı bir kenara bırakarak flört edebileceğiniz insanlarla karşılaşacaksınız. Ancak Venüs Rx sürecini unutmayın ve süreç 5 Eylül’de bitecek olsa da, durağan günleri ile birlikte 9 Eylül’e dek ilişkilerde acele davranmamaya özen gösterin. İlişkisi olanlarınız için, yüksek beklentilerle hareket etmek yerine, herkesin bir potansiyeli olduğunu bilerek hareket etmeniz ve birlikteliğinizin olumlu taraflarına odaklanarak, paylaşımlarda bulunmanız bu hafta size iyi gelecek.


Yengeç Burcu, Dolunay haftasında yaşamınızda umutlarınızın artacağı, öğrenme sürecinizin desteklendiği, eğitim ve hukuksal konular, uzak seyahatler, davalar, iletişim alanlarının destek bulacağı bir süreç yaşıyor olacaksınız. Dolunay zamanında iş hayatınızda ilgi çekici bir teklifle karşılaşabilir, beklediğiniz finansal konularla ilgili gelişmelerin karşılığını alabilir, günlük yaşamınızda giderek artan kalitede kuracağınız iletişim ile hem özel hayatınız hem de iş yaşamınızda nihayet ayakları yere basan sağlam görüşmeler yapabilirsiniz. Durağan günleri ile birlikte 9 Eylül’e dek süren Venüs Retro süreci biter bitmez şimdi yakalayacağınız fırsatları o tarih ve sonrasında kullanabileceğiniz bu süreçte, özel hayatınızda yapıcı diyaloglar, yeni başlangıçlar ve tanışmalar için fırsatınız olurken, ticari anlaşmalar ve iş hayatınızda da destekleniyor olacaksınız. 


Aslan Burcu, Dolunay haftasında, yaşamınızda merak ettiğiniz ve sonucunun nereye varacağını düşündüğünüz konularla ilgili bilgiler size bir bir gelmeye başlarken, hafta genelinde finansal konularda şansınız son derece açık olacak. Toplu paralar ve beklenen bir iş görüşmesi konusunda başarı veren bu enerji, özel yaşamınızda romantizm, flörtler ve etkili iletişim kurma fırsatı da sunuyor olacak. Ancak 9 Eylül’e dek durağan günleri ile birlikte Venüs Retro sürecinin farkında kalın ve ilişkilerde acele yaklaşmayın. Özellikle açık bir ilişki yaşayamayacağınız koşullardan uzaklaşın ve kendiniz için daima en iyi olanı isteyin. Süreç, size ruhsal olarak büyüme, yaşamındaki her şeyi anlama, farkına varma ve hayatına yeni bir yön verme etkisi sunuyor olacak. Ameliyatlarınızı imkanınız varsa erteleyin ve keyif verici maddeler ile alkolden bu süreçte uzak durun. Psikoloji, parapsikoloji, okültizm, gizemli ilimler gibi alanları araştırmak için harika olan bu hafta, rüyalar aracılığı ile en temel içgüdüleriniz ve arzularınız ile karşılaşabilir, önemli mesajlar alabilirsiniz.


Başak Burcu, Dolunay haftasında,  ortaklıklar, özel yaşamınızdaki ilişkiler, partnerlik, evlilik ve yakın dostluklar alanınız keyifli bir şekilde vurgulanırken, yaşamınızın orta yerinde aşk duygusunu en yoğun hali ile deneyimleyeceksiniz diyebilirim. Bu hafta karşınıza çıkan kişileri iyi değerlendirmeniz ve Venüs Retro’ya rağmen onlara mutlaka bir şans vermeniz, süreci zamana yayarak, arkadaşlık ederek, 9 Eylül ve sonrasında daha ciddi bir bakış açısı elde etmeniz önemlidir. İlişkisi devam edenler için, şifalandırıcı, iyileştirci ve sevgi duygusunun daha fazla paylaşılacağı bir zamana girmiş bulunuyorsunuz. Bu hafta ayrıca avukata başvurabilir, danışmanlık alabilir, kendinizi ilişkilerinizde çok daha iyi yansıtabilirsiniz. Diğer yandan yaşamınızdaki olası sorunlarda iş yaptığınız insanlar ve dostlarınızdan muazzam destek görecek, çalışma hayatınızdaki diyaloglarınızı iyileştirecek ve etkili görüşmeler sayesinde hafta genelinde hem özel yaşamınız hem de iş hayatınızda nihayet aradığınızı bulacaksınız. Dolunay zamanında girişimleriniz desteklenirken, yaşamınıza sizi çok mutlu edecek yeni gelişmeler giriyor olacak. Geçmişten gelen insanlara takılmayın ve yolunuza size yeni deneyimler sunacak insanlarla devam etmeyi tercih edin.


Terazi Burcu, Dolunay haftasında, günlük yaşamınızdaki olağan standartlarınızda büyük bir rahatlama ve kolaylık enerjisi sizinle iken, nihayet konfor, huzur ve mutluluğu gündelik yaşamınızın içinde daha çok bulacak, iş görüşmelerinde fırsatlar elde edecek ve genel sağlık durumunuzun bu moralli halinizle giderek daha da iyi olup, etrafa her zamankinden daha fazla pozitif ve iyi enerji saçmanıza sebep olacağını göreceksiniz; ancak alkol, bağımlılık yaratan maddeler ve melankoliden kesinlikle uzak durmanız gerekmekte. Zira sürece stresli girerseniz, sağlık alanınızda sebebi tam olarak belirlenemeyen ve üzüntüye bağlı rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Şeker hastalığı, ayak ağrıları ve hormonal dengesizliklere karşı da önlem almanız gerekmekte. Akrabalar, yakın çevre ve kardeşlerinizden destek göreceğiniz bu süreçte, seyahat edebilir, görüşmeler yapabilir ve yapacağınız görüşmelerden olumlu neticeler alabilirsiniz. Flörtler anlamında size yeni fırsatlar da sunacak olan bu süreci harika bir fırsat olarak değerlendirmenizi ve keyfini çıkarmanızı önermekteyim. İlişkilerinizde özellikle bu hafta geçmişten gelen konu ve insanlarla sıklıkla denk gelebilirsiniz.


Akrep Burcu, Dolunay haftasında, aşk hayatı, eğlence, risk, tatiller, spekülasyonlar, çocuklar ve sportif faaliyetler alanınız öncelikli olarak etki alırken, süreç size muazzam bir aşk getirecek gibi görünüyor. Halihazırda devam eden ilişkilerinizde romantizmi daha yoğun yaşayacağınız bu süreçte yaşamınızda cinsellik, tutku, aşk ve sevgi paylaşımı artıyor olacak. Yeni tanışmaları, flörtleri öncelikli olarak destekleyen bu süreçte, yaptığınız işlerle kendinizi daha iyi tanıtabilir, reklam verebilir, sahne sanat işlerinde daha fazla önplanda olabilir ve yaratıcı, sportif faaliyetlerden fayda elde edebilirsiniz. Tatile çıkmak, sevdiklerinizle huzurlu yerlere gitmek için ideal olan bu zamanda, evinizle ilgili düzenlemeleriniz ve alım satım işlerinizde de başarı görünmekte. Dolayısıyla 9 Eylül’e dek bu dönemde elde edeceğiniz fırsatlara odaklanın ve 9 Eylül sonrası harekete geçin. 


Yay Burcu, Dolunay haftasında, ruhsal olarak son derece iyi hissedeceğiniz etkiler alırken, ev, aile, yerleşim ve ruhsal alanınız öncelikli olarak vurgulanıyor ve evinizle ilgili düzenlemeler, aile içi görüşmeler, yeni bir yerleşim planı oluşturma ve hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak adına fırsatlarınız oluyor olacak. Bu noktada yaşamınıza giren insanlara hafta genelinde dikkat etmenizi önermekteyim, zira aranızda bir karma olan, geçmişten tanıdığınız insanlar bir şekilde yaşamınıza gelebilir ve onlarla aranızda derin bir ruhsal bağ hissedebilirsiniz. Hafta boyunca basın, yayın, yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, kalabalık ortamlar, etkinlikler, organizasyonlar, seminerler ve eğitimlerden yana şansınız devam ederken, aşk hayatınızda belirli yeni gelişmeler sizi bekliyor olacak. 9 Eylül’e dek bu dönemde elde edeceğiniz fırsatlara odaklanın ve 9 Eylül sonrası harekete geçin.Oğlak Burcu, Dolunay haftasında, yaşamınızdaki olaylarda yakın çevreniz, kardeşleriniz ve hatta akrabalarınızdan daha fazla destek görme şansınız varken, yapacağınız yeni görüşmeler yaşamınızda yeni bir sayfa açılmasını sağlıyor olacak. Bu süreçte iş hayatınız ve özel yaşamınızda yeni bağlantılar dikkat çekerken, zamanınızı önemli görüşmelerinize ayırabilir, iş ve özel yaşamınızdaki olası teklifleri değerlendirebilirsiniz. İletişim alanınızdaki güçlü vurgu, insanlarla aranızdaki bağları güçlendirmenize yardımcı olurken, hafta genelinde ev ve yerleşimle ilgili isteklerinizi de rahatça gerçekleştirecek, küçük de olsa finansal olarak bir rahatlama yaşayacaksınız. Bu hafta sizin için yeni insanlarla tanışmak, bir işin öngörüşmesini yapmak, internet ve sosyal medya ile ilgili işlerinizi tamamlamak, seyahatler ve yazı yazmayı gerektiren işler için ideal görünmekte. Çok istediğiniz bir haberin geldiğini veya uzun zamandır kurmak istediğiniz bir iletişimin gerçekleştiğini görmek size iyi gelecek.


Kova Burcu, Dolunay haftasında, kendinize olan güveniniz sahip olduğunuz somut şeylerden değil, manevi hazlar, mutluluk ve sevildiğini fark etmekten kaynaklanıyor olacak. Bu süreçte gelirlerinizle ilgili olumlu bir gelişme yaşayabilir, alım satım ve finansal işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz; ancak yanıltılmamaya ve şartların tamamen açık ve net olduğuna kesin olarak emin olmanız gerekecek. Sürpriz gelişen görüşmeler ve yeni diyalogların ortaya çıkacağı hafta genelinde, partneriniz veya eşinizin yaşamında gelişebilecek bazı sıkıntılar geçici olarak size yansıyabilir. Beklemediğiniz bir şekilde yeni projeler ve kalabalık ortamlarda kendinizi bulabileceğiniz bu zaman diliminde, yaşamınıza yardımcı olacak ve geleceğinizi olumlu etkileyecek yeni gelişmeler yaşayacaksınız.


Balık Burcu, Dolunay haftasında, ruhsal ve bedensel olarak çok daha güçlü hissedeceğiniz bir sürece giriş yapıyorsunuz. Hafta genelinde enerjiniz, yetenekleriniz, ortaya koyacağınız fikirler ve davranışlarla bulunduğunuz her ortamda ilgiyi kendine çeken ve etrafa olumlu enerji gönderen taraf olacaksınız. Genel sağlık ve moral durumunuzda hızla yaşayacağınız bu olumlu gelişmeler, tabi ki iş hayatı ve özel yaşamınıza da olumlu katkı sağlayacak. Özellikle finansal olarak elinize bir miktar para geçebilir ve iş konusunda sürpriz gelişmeler yaşayarak yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İlişkilerinizde akılıcı yaklaşımlar, yeni kararlar ve tanışmaları destekleyen pozitif bir süreçtesiniz. Dolunay haftasına depresif ve melankolik etkilerle girmek yerine, olumlu beklentilere şartlanın, alkol ve keyif verici maddelerden uzak durmayı tercih edin. Yaşayacağınız rahatsızlıkların fiziksel değil, ruhsal süreçlerin bir uyarısı olduğunun farkında kalın ve zaman zaman yaşayacağınız duygusal atakları olağan karşılayın.

Didem Şarman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder