22 Ekim 2017 Pazar

Jüpiter Akrep Burcu'nda #Astroloji
Merhaba değerli okuyucular,

Jüpiter Akrep Burcu geçişinin ülke ve burçlar üzerindeki etkilerini sizler için video olarak anlattım. Buraya tıklayarak hemen izleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=wqchaDtGpuo

 Danışmanlık ve eğitimlerle ilgili bilgi almak için bana mail yazabilirsiniz: didemsarman@yandex.com

Aşağıdaki yazılar, İleri Seviye Astroloji dersleri "devam eden" bazı öğrencilerimin  Jüpiter Akrep Burcu'na giriş haritasını incelemesi ile yazılmıştır.

1) Meral SÜMER yazdı;
10.Ekim.2017 Ankara saatine göre16:21 de Jüpiter yaklaşık 1 senelik Terazi yolculuğunu bitirip Akrep Burcundaki seyrine başlamış bulunuyor. Ankara saatine göre açılan haritada ASC’de 00 drc. 54 dk. Balık Burcu yer almakta, Jüpiter ise 8. Evde ASC ve MC yöneticisi olarak yolculuğuna başlamakta. Dispozitor Mars ise 7. Evde Başak Burcunda ve Venüs(Düşük) ile kavuşum halinde ve 2. ve 9. Evleri yöneterek 7. Eve gelmiş. Dispozitor köşe evler dediğimiz, harita hakkında önemli bilgiler veren ve vaatlerini inatla gerçekleştiren 1-4-7 ve 10. Evlerde bir büyük kare (Grand Gross) değişken burçlarda kendini göstermekte. Apexte ise Satürn 10. Evde 22 drc. 50 dk. Yay Burcunda yine Jüpiter hakimiyetinde ve otorite, iktidar partisi, komutanlar, yargı, anayasa, eğitim, din, deniz ve hava araçları, limanlar ve hava alanları gibi konularda olaylar yaratacak nitelikte.
Dispozitör Mars mundane astrolojide ordunun ve polisin genel temsilcisidir. Terörü ve teröristleri, ülkeyi zayıflatmaya çalışan her türlü karşıt gücü, yangınları, sporcuları, ameliyatları ve cerrahları temsil eder. Jüpiter Akrep süresince özellikle hava ve deniz araçlarına veya limanlar ve hava alanlarında gerçekleşecek terör olaylarına, bu sebeple oluşabilecek kayıplara, kurbanlara ve kaosa (1. Ev Şiron Balık), ülke toprakları içersinde gerçekleşecek ve halkın özellikle kadınlarını, öğretmen ve öğrencileri ilgilendiren eğitim, iç güvenlik ve aile politikaları ile ilgili yeni düzenlemelere (4. Ev Ay İkizler), bir takım uluslar arası yeni anlaşmalar ki bu anlaşmalar yeni sağlık ve spor politikaları, savaş ittifaklığı, ticari anlaşmalar, uluslararası kaçak suçluları temsil edebilir (7. Ev Mars Başak kavuşum Venüs ) ve bütün bunların uluslar arası bağlayıcılığı ve sorumluluğu da olan, ülkeyi ve ülke yöneticilerini bağlayıcı, ülke prestijini etkileyecek hukuki ve maddi temelleri olan, zorlayıcı ve çok da kalıcı olmayan (Değişken Burçlar) olayları (10. Ev Satürn Yay)  bize gösterebilir.
Jüpiter Akrep dönemi bize Akrep Burcunun temsil ettiği diğer konular olan cinsellik, kıskançlık ve bu sebeplerle işlenecek suçları, yer altı, petrol ve madenlerle ilgili yeni düzenlemeleri, mafya ve ajanlık gibi gizli konuların ülke gündemine gelmesi, yer altı demişken daha önce Didem Hocanın bahsettiği depremleri de gündemimize getirebilir. 8. Evde 17 drc. 25 dk. Terazi Burcunda olan ve Merkür ile kavuşum yapan Güneş’in (Düşük)11. Evde 16 drc. 53 dk. Oğlak Burcunda bulunan Plüton ile yaptığı kare açı toplu ölümlere, bina, köprü ve duvarların yıkımına ve bunların Terazi Burcunun temsil ettiği İstanbul’da yoğunlukla olabileceğine işaret edebilir.
Yine Güneş’in 12. Evdeki GAD ve 4. Evdeki Ay ile yaptığı hava üçgeni halkın her zaman en iyi bildiği işin birlikte hareket ederek (GAD Kova ) duygusal krizleri güçlü bir şekilde dengeleyebilecek (Terazi) olunacağıdır. Aynı görünüm kadınlar ve çocuklarla ilgili haksızlık ve kayıplara, cinayet, taciz ve tecavüzlere ve buna karşı muhalefet partisinin tepkilerini de gösteriyor olabilir.
2-6 ve 10. Evlerdeki ateş üçgeni ise otoritenin iradesi ile (10. Ev Satürn Yay) ülke ekonomisinde daha önce olmamış bir takım bankacılık düzenlemeleri, teknolojiye dayalı maddi varlıklar edinme (2. Ev Uranüs) ve bu maddi teknolojinin ülke sektörüne ve kamuya yaygınlaştırılmasının gerekliliği (KAD Aslan) ve aslında rahat bir akışla sağlanabileceğini anlatıyor olabilir. 
                                                                                                                                                  
2) Fulya SİVRİ yazdı;

Jüpiter ingress haritasına göre;
 Jüpiter akrep 8.evde /ASC Balık /yöneticisi olarak 10. ve 1. evlerden gelerek 8. eve yerleşmiş. Mars Başakta 7. evde Venüs Başak Kavuşumu var ve karşıt şiron Balık 1. evde ayrıca 8. evdeki Merkür Terazi 7. evdeki Venüs Başak karşılıklı ağılamada. Venüs başakta düşük konumda sıkıntılı ama kendi doğal evinde olduğu için rahatlatıcı etki alabilir.

Ekonomi ,inanç,eğitim,miraslar,vergiler,sigortalar,borçlar,doğal kaynaklar,maddi ve manevi krizlerle yeniden doğuş,dönüşüm söz konusu. 

Ayrıca Jüpiter akrep akrebin doğal evinde olması gizli, açığa çıkmamış konuların  ortaya çıkması mümkün .Kadın ve kadınlara yönelik kıskançlık cinsellik konularınında artacağını gösteriyor.

Haritada Şiron Balık 1. ev/Satürn Yay 10. ev/Ay İkizler 4. ev /Mars Başak 7. ev  Değişken burçların oluşturduğu büyük kare mevcut. Otorite ,devlet konumundaki kişilerin,yönetimin,inaçların ,hukukun,akademisyenlerin,şimdiye kadar köklü manevi değer ve aile, askeri, toprak ve sistemin sorgulanacağı ,bu süreçte zorlanılacağı zamanı gösteriyor

Marsın 7. evde düşük oluşuyla ortaklılıklar alanında olan ilişkilerin(yurt dışı bağlantılı ) stratejiye dayalı olmak yerine fevri, egosantrik, kibirli, öfkeli tavırlar sergilenmesine bu da görüntüde kurban durumuna düşülmesine sebep olabilir.

-ASC Neptün Balıkta ve Mc ye kare buda bizim dış ülkeler nezninde aldatan ve aldatılan durumuna düşmemizin mümkün olduğu ve ayrıca kaos ortam ı yaratılabilecek süreci gösteriyor.


 3) Gören ORHON yazdı;
Jüpiter 8 ev akrep  asc balık  yöneticisi olarak 10 ve 1. Evlerden gelerek 8. Eve yerleşmiş.
Ortakların parası, miras, vergi, kredi ve nafakalar konusunda yurt dışı uzak yerlerden gelecek etkilerle dalgalanmaların krizlerin abartılı olarak göründüğü bir dönem
 
Dini konuların, tabuların değişim dönüşümünde zorlanma yaşanabilecek, bilinç altımızda başta dini ve herhangi bir konudaki baskıların sorgulandığı bir dönem 
 
Eğitim yurt dışı seyahatler konusunda otorite kararlarından gelecek krizlere açıklık.
 
Balık neptün ve şiron  nedeniyle kimlik bunalımları kendini kaybolmuş hissetme duygularının yoğun yaşanacağı dönem.
 
Bu geçişte Jüpiter dispozütörü Mars 9 ve 2. Evlerden gelerek 7. Evde Venüs kavuşum (venüs Başak’ta düşer) Satürn’ün ay ve şiron büyük  kare ilişkilerde  ortaklıklarda fevri davranışların araştırmadan yapılacak hareketlerin sonuçlarında maddi kayıplar yaşanabilir
 
Kadınlarla ilgili baskını arttığı bir dönem. 
 
Tecavuz taciz davalarının haber olduğu cinsel istismar konularında çokça konuşulacak bir dönem
 
Otorite kişilerle yaşanaçak çatışmalarla maddi kayıplarla birlikte imaj kayıpları da yaşınabilir
 
Yurt dışı uzun seyahatlerde ilişkilerdeki anı davranışlarla çatışmalarla kısıtlanmalar nedeniyle sert tepkiler verebiliriz

Psikolojık ve depresif olaylarda artışlar
 
Hava ve ateş gurubundaki büyük üçgenler ise para konusundaki ani değişim ve sirkülasyonlarda bilinçli ve sabırlı davranışlarla ortamdaki değişimlere konuyla ilgili haberleri iyi analiz ederek krizleri şansa çevirebiliriz.
 
Jüpiter akrep ıngress haritası Jüpiter’in akrep geçişinde çok olumlu olmadığı maddi kayıpların çok olduğu manevi değerlerin sorgulandığı  kayıpların yaşandığı dönüşümlerin zor olacağını düşündürüyor.
 
4) Kamile Güneş yazdı;
 
Anın yükseleni balık kaosa açık bir sene belirsizlik ve iradenin zayıf olması izolasyon içe dönüş ruhani konuları anlatıyor.
 
 Kısa mesafedeki düşmanlıklar, başkalarından gelen gelirler ,yakın çevreden gelen aşklar, ölüm ve ötesi konular, sağlıklı beslenme ve aile güvenliğini daha fazla gözönünde bulundurarak üzerine düşeceğimiz zamandayız.

 Mars Venüs kavuşumu Satürn Şiron ve Ay ile büyük bir kare oluşturmuş Türkiyedeki kadınların devlete ya da otoriteye karşı gelmesi ve aynı zamanda  yönetimden kadınların çektirilmesi ya da uzaklaştırılması şeklinde yorumlanabilir.
 
 Bu süreçte kadın erkek ilişkileri de değişim dönüşüm yaşayacak. Parayı kullanma şeklimiz değişecek. Bu arada 2.evdeki uranüsün Satürn e 120 sini de devletin para politikalarındaki devrim niteliğindeki kararlarının ona yarayacağını anlatıyor.
 
 1.evdeki neptünün de MC ye kare açısı var yönetimde aldatılmalar aldatmalar devam edecek diyebiliriz. Açık düşmanlıklarla baş etmekte zorlanan bir yönetim var karşımızda. Pluto açısı alan Mars, ülkemize karşı iyi organize olmuş kötü niyetli düşmanlar ya da askerler olarak yorumlanabilir.
 
 
SOSYAL MEDYA

Facebook’ta beni takip edin:

Twitter’da beni takip edin:

 İnstagram’da beni takip edin: 

Youtube Kanalıma ücretsiz üye olarak yeni videolarımdan hemen haberdar olun:

Kişiye Özel Danışmanlık için inceleyin:
 
 
Sosyal Medya Tasarımlar:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder