5 Aralık 2015 Cumartesi

7-13 Aralık Haftasında İlişkilerdeki Gerilimlerin Üstesinden Gelmenin Yolları #Astroloji
7-13 Aralık haftasının tamamında gökyüzünde Uranüs-Mars-Pluton arasında gerçekleşecek olan t-kare etkili olacak. Terazi Burcu’nda ilerlerken ilişkilerde hak ve adalet konularını ön plana çıkararak, çatışmaları özellikle bu konular üzerinden çıkaran Mars, bu hafta oldukça gergin etkiler alarak, ilişkilerinizde öfke ve nefretle hareket etmek yerine, sizi sakinleşip, olayları oldukları hali ile düşünme ve hoşgörülü olmaya davet ediyor. Eğer verdiklerinizin karşılığında, hiçbir şey alamadığınızı düşünüyorsanız, genel olarak yaşamla aranızda bir alma-verme döngüsü bozukluğu vardır. Bir duyguyu veya davranışı verdiğiniz ölçüde karşınızdaki kişiden talep edin. Bu özellikle kadınlarda görülen, “Hiçkimseye ihtiyacım yok, her şeyi kendi başıma halledebilirim..” düşüncesinin negatif sonuçları olarak sıklıkla karşımıza çıkmakta. 

Oysa yaşamın size sunduğu hediye ve yardımları kabul etmek sizi güçsüz kılmaz, aksine sevildiğinizi ve değerli olduğunuzu hissetmenize sebep olur. Bu yüzden kalbinizi yardıma, desteğe ve “Hak ettiğinizi almaya” açık tutun. Eğer siz kendinize bu değeri vermez ve kendinizi yeterince önemsemezseniz, karşınızdaki insanlar da size hiçbir şey vermedikleri gibi, yardıma kapalı olduğunuzu ve hatta zaten karşılığında bir şeye ihtiyaç duymadığınızı zannedebilirler. Sevginizi göstermek için sürekli bir şeyler vermeniz veya yapmanız gerektiğini zannetmeyin. Bu, “Eğer onun için bir şey yapmazsam, beni sevmez..” inancınızdan kaynaklanan bir durumdur. İnsanların sizi olduğunuz gibi sevmelerine, hiçbir şey yapmıyorken de sizi bu halinizle kabul etmelerine izin vermeyi tercih edin. 

Hafta genelinde gökyüzünde gerilimi arttıran Uranüs-Mars-Pluton t kare açısı, özellikle ilişki bağları sağlam olmayanlarınızı ciddi sınavlardan geçirirken, öfkenizi ne kadar denetleyebildiğinizi de test ediyor olacak. Öfke, çaresizlikten gelir. Oysa sizin gibi binbir özellikle donatılmış insanoğlu, kriz zamanlarında öfkesini nasıl denetleyebileceğini kolaylıkla öğrenebilir. Saldırgan ve agresif tavırlar hiçbir şeyi çözümlemedikleri gibi, her şeyi daha kötü hale de getirip, ilişkilere ve ruhunuza düğümler atarlar. Bu durumu kontrol altına almak için psikologlardan destek görebilirsiniz. Genel olarak bu haftanın etkisi ile, fevri davranışlardan kaçınmak yerinde olacaktır; ama bir şey sizin canınızı fazlası ile yakıyorsa, lütfen bu durumu görmezden gelmeyin ve acınızı, öfkenizi belirli bir ölçüde yaşayın. Yaşanmamış, görmezden gelinen her duygunun sonraki zamanlarda başka şekillerde tezahür ederek yaşam yolunuzda engeller oluşturabileceğinin farkında kalın.

Hafta genelinde etkili olan Venüs Neptün Üçgen açısı özellikle bekar olanlar için, bir yanda gerilimli görünümlere rağmen oldukça yumuşatıcı, naif, romantik ve etkileyici tanışmalara zemin hazırlıyor. Bu görünüm ilişkilerde tam olarak teslim olabildiğiniz, egoyu, hırsı, kibiri aradan çıkararak, düşünmeden ve karşı koyamadan başlanan ilişkileri göstermektedir. Gerçek aşk tam da böyle bir şey değil midir… Eğer plan yapamıyorsanız, herhangi bir konuda egonuzu yüksek perdeden devreye sokmuyorsanız, kalbinizi tam olarak açmaya hazır ve teslimiyet duygusu içindesiniz demektir. Yine de, tüm bu etkileyici atmosfere rağmen, bir ilişkiye tam anlamıyla güvenmek ve karşınızdakini tanımak için zaman vermeyi ihmal etmeyin. Böylece yaşadığınız sihirli duygunun bir yanılsama olarak geçip gitmesi değil, uzun vadede ayakları yere basan bir ilişki olarak kalabilmesi mümkün olabilir.

Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa veya evliyseniz, haftanın zorlayıcı açılarına rağmen, romantik görüşmeler planlayarak, birbirinize fiziksel ve ruhsal anlamda yakın olmayı seçerek, kısaca zorluklar karşısında elele ve birlikte durmayı tercih edip, tüm problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Yeter ki sevginize sahip çıkın ve sevdiğinizin elini bırakmayın. 

Didem ŞARMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder