14 Mart 2014 Cuma

30 Mart 2014 Yerel Seçim Tahminleri & Türkiye’nin Karanlık Günleri

Özgürlükler sessizlikle gelmez..”7 Aralık 2013 tarihinde yazdığım “Mars Terazi’de Yargı ve Adalet Zarar Görüyor, İktidar yara alıyor, Bir Lider Gidiyor” isimli yazımda, Türkiye’ye dair önemli süreçleri değerlendirmiş ve öngörülerimde büyük bir başarı yakalamıştım. 17 Aralık operasyonu ve devamında Akp’nin aldığı derin yara, Chp’nin kendi içindeki yeni oluşumlar, Ali İsmail Korkmaz davasındaki belirsizlik ve skandallar ve 2014 ile ilgili süreci değerlendirdiğim yazım sizlerden büyük ilgi gördü. Tekrar okumak isteyenler için link: http://incididem.blogspot.com.tr/2013/12/mars-terazide-yarg-ve-adalet-zarar.html

Bugün bu yazıda ise seçimleri ve yaklaşan zamanın astrolojik olarak etkilerini paylaşacağım.

Değerli okuyucularım öncelikle ülkemizin içinden geçtiği süreç, Satürn’ün Akrep burcundaki tüm karanlık güçlere darbe vurmasının, temizlemesinin verdiği olağan sıkıntıların oraya çıktığı, tam bir dönüşüm dönemidir. Satürn'ün Akrep burcundan geçişi  2015'e kadar devam edecektir. Bu süreçte 2012 Ekim ayından bu yana ekilmeye devam eden zehirli tohumlar büyüyüp, filizlenirken, onların meyvesini ilk yiyecek olanlar da yine halkın psikolojisini gizliden gizliye, sanki vatanını çok seviyormuş gibi bir maskeyle altüst edip, insanları yıllardır suistimal eden, ağır vergiler ödeterek, işsizliğe, yoksulluk sınırına yaklaştırarak, halkın değerleriyle oynayıp, geçmişini unutturmak isteyen, ilkokul çocuklarına bile kimi daha çok seviyorsun sorularını sorduran, andımızı kaldıran, ülkenin en kritik noktalarını karış karış satan, yabancıların eline tepsi ile sunan, milletinden aldığı paraları evinde eritecek yer bulamayan, sürekli yalanlar söyleyerek, Haziran 2013’ten bu yana 8 gencimizi katleden, üzerine psikolojik baskı yaratarak, onları terörist ilan edip, ailelerinden bir başsağlığı bile dileyemeyen, kendi ülkesindeki olaylara sağır ve kör olmuş, ancak Mısır’daki olaylar için televizyonlara çıkıp gözyaşı döken, valisi buraya gelen herkesi s… atarım diye bir uslup kullanabilen, kendi çocuklarını paraya boğup da, bakkaldan ekmek almaya giden çocuğu gaza boğan, kafasına gaz fişeği isabet ettiren, halkın demokratik hakları çerçevesinde yapacağı gösterilere engel olan, tomalarla 5 metre yakından tazikli ve ilaçlı soğuk su sıkan, halkına plastik mermi kullanan, onlarca kişinin gözünü kör eden, üstelik tüm bunlara da, paralel yapıların oyunları diyen, bizi güçten düşürmek için sizi alet ediyorlar diyerek, son noktada hepimizi terörist ilan eden, zamanında bu devletin genelkurmay başkanını içeri alıp, üzerine onu da terörist bir yapı kuruyor diye fişlemeye çalışan, eğitim sistemini seneler içinde “kendi çıkarlarına göre” yasalarla yönlendiren, hukuk sistemini çökerten, sürekli baskı uygulayan faşist ve diktatör sistem ve kişilerdir.

Akrep burcu astrolojide katillerle ilişkilendirilmektedir ve Satürn’ün Akrep burcundaki bu seyri, Katil’in kim olduğunu somut olarak ortaya koyma vaadinde bulunmaktadır ki şu ana kadar gözlemlediğim kadarıyla sonuç yeterince ortada ve açıktır.

Öncelikle önümüzde 16 Mart 2014’te Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecektir. Bu Dolunay’ın ülkemize etkileri:

Dolunay anının haritasında 11 drc Terazi yükselmektedir ve bu görünüm Türkiye haritasının 4.evine düşmektedir. Dolunay an haritasında Ay 12.evde yer almaktadır. Öncelikle Dolunay anına eşlik eden sabit yıldızı incelediğimde bunun ülkemiz açısından orta ölçekli depremleri tetikleyebileceğini belirtmeliyim. Devamında Türkiye haritası ile Dolunay haritası eşleştirdiğimde, muhalefet partisini ilgilendiren konuların önplana çıkacağını gözlemledim. Muhalefet partisi 19 Mart’a kadar kendi içinde güçlü destekler alıyor olacak. Partilerine dolunay haftası boyunca yeni ve güçlü bir isim katılabilir, zira dolunay anında Satürn’den destek alıyor olacaklar.

31 Mart tarihinde ise gökyüzünde Uranüs-Pluton karesi exact hale gelerek, tüm dengeleri değiştiriyor olacak. Bunun etkilerine göz atacak olursak,

-iktidar partisinin sonunu gösteren yerde yerleşen transit Jüpiter, Türkiye haritasında iktidarı temsil etmektedir ve yine iktidarı temsil eden bölgeye düşen Transit Uranüs’ten kare, Pluton’dan karşıt açı almaya başlamıştır. Böylece gökyüzünde birincil olarak Uranüs-Pluton karesi exact, yaklaşan Uranüs-Pluton-Jüpiter T-karesi sınır dahilindedir.

-İktidar partisi kendi içinde önemli birini, lider olarak tanımlayabilecekleri birini kaybedebilir ve parti seçim zamanında büyük zarar görecektir.  (Uranüs-Pluton exact / 10-7)

-30 Mart 2014’te Türkiye saati ile 20.44’te gerçekleşen Koç burcundaki Yeniay, Uranüs-Pluton-Jüpiter T-Karesine dahil olmakta ve Algenib sabit yıldızı ile birleşerek, tatsız sonuçlar yaratabilecek etkiler yaratmaktadır. Öncelikle bu yıldız mundan astrolojide doğrudan “hırsızlık” ile ilgilidir. Buradan sonuçla, Yeniay haftasında (26 mart-3 Nisan) hırsızlık konusunun daha belirginleşeceği, yapılan hırsızlıkların ön plana çıkacağı ve belki de seçime “oy hırsızlığı” karılaşabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bu yine de hırsızlık vurgusu ile bir kazanan olmayacağını, yapılan olası bir hırsızlık veya skandal önplana çıkacağı için, bunu yapana doğrudan “kayıp” olarak geri döneceğine işaret etmektedir.
-Yeni ay haftasına önemli ve şiddetli bir kaza/yaralanma haberi damga vurabilir. Bu sonucu ölüm olabilecek büyük olay, iktidar partisinden birinin yaşamını tehlikeye sokabilir veya Türkiye için önemli bir isim olabilir.

-Yeniayın etkisi ile çeşitli illerde alışılagelmişin dışında, sıradan düzeni bozan yeni liderler ortaya çıkacaktır. (Yeniay kavuşum Uranüs) Bu da demek oluyor ki örneğin Akp’nin 5 yıldır sürekli kazandığı bir yeri artık başka biri kazanacaktır.

-Seçimin hemen önce veya sonrası olası eylemlerde, haklarını arayanlar çok sert müdahalelerle karşılaşacaklardır ve bunun sonucu daha ağır kayıplar verilmemesi için herkesin dikkatli ve sakin olmaya çalışması önemlidir (Satürn 90 Venüs)

-Seçim öncesinde ve hemen sonrasında tutuklu ordu mensuplarından biri veya birkaçının serbest bırakılma olasılığı yüksektir. (6. Ev’in 5.evinde yeni ay kavuşum Uranüs)
-Koç burcundaki yeniay, dünya genelinde gemi ve okyanuslarla ilgili olayları da gündeme getirecektir.

Öne çıkan Adaylar:
Astrolojik olarak doğum saatlerini bilmememe rağmen, güneş doğuş haritası çıkartarak, seçim tahminlerinde bulunuyorum:

Ankara

i.Melih Gökçek: Melih Gökçek seçim esnasında Satürn 180 Ay yaşayıp, gökyüzündeki Satürn-Venüs karesi, Ay’ı ile birleşip T-kare oluşturduğu için, seçimlerde çok zorlanacak ve rahat edemeyecek. Bu kesinlikle onun çok kolay kazanabildiği bir seçim olmayacak. (doğum saati olmadığı için net konuşamamaktayım)

Mevlüt Karakaya: Seçim esnasında transit Satürn, Güneş’ine 90 yapmaktadır. Bu onun kazanma olasılığını oldukça düşüren önemli bir görünümdür.

Mansur Yavaş: Transit Pluton, Merkür’üne kavuşum yapmakta, Koç burcunda yerleşmiş Ay’ı ise 8 drc orbla Yeniay ile kavuşumdadır. Aksi bir gösterge olmadığı için Ankara için en güçlü aday Mansur Yavaş olmakla birlikte, Melih Gökçekle oyları büyük oranda paylaşabileceklerini düşünmekteyim.

İzmir

Aziz Kocaoğlu: Gerçekleşen Yeniay ve Uranüs,  Kocaoğlunun Neptün ve Merkür’üne karşıt açı yapıyor. Transit Jüpiter, yine Neptün ve Merkür’e karşıt açı yaparak, transit Jüpiter ve Uranüs’ün Aziz Kocaoğlu’nun haritasındaki Neptün-Merkür kavuşumu ile T-kare oluşturduğunu gözlemliyorum. Açıkçası Aziz Kocaoğlu açısından zorlayıcı bir seçim süreci kendisini bekliyor. Kazanması için fazladan iyicil bir etki almadığı gibi, seçim sürecinde zor bir dönemden geçtiği görünmekte.

Binali Yıldırım:  Ay düğümleri Plutonuna uyumlu açı kuruyor. Doğum saatleri olmadığı için, bunun hangi evlerden olduğunu göremiyorum ancak bu ona güç verebilir ve seçim zamanı normalden daha yüksek oy alabilir.

Murat Taşer: Doğum günü bilgileri yoktur.

İstanbul

Kadir Topbaş: Uranüs ve Yeniay, Topbaş’ın Neptün’üne karşıt, Satürn’üne kare açı oluşturmaktadır. Ayrıca Neptün 120 Ay yaşamaktadır ve Akrep burcunda yerleşmiş Ay’ı dağılma yaşayacaktır (hangi alanda olduğunu doğum saati olmadığından göremiyorum) Her koşulda bu görünümler,  hayal kırıklığı yaşayacağını ve gücü istediği oranda elinde tutamayıp, bu seçimlerden beklediği büyük başarıyı alamayacağını göstermektedir. Örneğin daha önce 10 birim başarılı ise, bu seçimlerde 3 birim başarılı olacaktır.

Mustafa Sarıgül: Seçim günü, Satürn Güneş kavuşumu ve Yeniay ile Uranüs’ün, natal Ay’ına kavuşumunu yaşamaktadır. Satürn natal Mars ile 120 drc açı kurmaktadır. Bu Sarıgül’ün her şekilde seçimlerde öne çıktığını, büyük bir çıkış ivmesi yakalayacağına işaret etmektedir ve en güçlü aday olarak görünmektedir. Yaşamında kariyer konusunda somut anlamda yeni bir dönem açılabilir. (Satürn 0 Güneş)

Rasim Acar: Doğum bilgileri yok.

Levent Kırca: Uranüs ve Yeniay, natal haritasında Neptün ve Güneş’i ile 180 drc açı kuracaktır. Bu Kırca’nın kariyeri ve başarısı açısından yükseltici, pozitif bir etki değildir, kazanma şansını düşürür.

Yukarıdaki öngörüler, kişilerin doğum saati olmadığı için, ortalama tahmin gücüne sahiptir. Yerel seçimlerde oy vermek her Türk vatandaşının kendisine, ailesine, devletine ve geleceğine karşı sorumluluğu ve borcudur. Unutmayın bir oy ile tüm dengeler değişebilir. Seçim zamanınızda oyunuzu kullanın, oy verin.

Aydınlık Günler İçin..  Oyunuzu Kullanın !

Sürecin burçlarla ilgili günlük, haftalık, aylık ve yıllık yorumlarını Radikal gazetesi astroloji bölümünde kendi burcunuzun resmine tıklayarak okuyabilirsiniz: http://www.radikal.com.tr/astroloji/

Didem ŞARMANHiç yorum yok:

Yorum Gönder