13 Ağustos 2011 Cumartesi

DOLUNAY-AFFETME-RİTÜELLER

Sevgili dostlar bugün 21:57 itibariyle, Kova Burcu'nda Dolunay gerçekleşiyor. Kova hava grubudur; yenilik, yaratıcılık, özgürlük ve dahiyane fikirleri temsil eder.
Her Dolunay zamanı yaptığımız gibi, bu Dolunay'da da evimizde kendimize göre bir meditasyon-ritiüel yapabiliriz.Yalnız hatırlatmak isterim ki, biz Güneş veya Ay'a tapmıyoruz, istediklerimizi,arzularımızı ve niyetlerimizi, kendimiz ve Allah'tan istiyoruz. Güneş,Ay ve geri kalanlar sadece aracıdır. Yine bir hatırlatmam olacak, son zamanlarda gördüğüm kadarıyla niyet kağıtları veya affedilecek insanların ismini bir kağıda yazıp yakmak ritüeli uygulanıyor.Benim ateş ve ateş grubu ritüellerine karşı tavrımı bilen bilir. Bilmeyenler de bu konuda ufak bir araştırma yaparlarsa, ışığa ve aydınlığa hizmet edenlerin nerede hangi koşulda ateş elementi ile çalıştıklarını veya çalışmadıklarını görürler.
Benim önerim, affetmenin içte başlayan bir süreç olduğunu kavramanız.Bu öncelikle kendi öz benliğini affetme süreci ile başlıyor.Kendimizi tüm deneyimlerimizle olduğumuz gibi kabul ettikten sonra gerçekten karşı tarafı tam olarak affedebiliriz. Bunun için affedeceğiniz insanlar varsa, gerçekten hazır olduğunuz,iyi hissettiğiniz, karşı tarafı affetmeye kalpten açık olduğunuz bir zamanda affetme çalışması yapın. O zamana kadar kendiniz üzerinde çalışın.Kendinizi tüm negatif iz bırakan deneyimleriniz için affedin. "Kendimi tüm yaşam formlarında, tüm zamanlar içinde, tüm benliklerimde, tüm boyutlarda ve zaman-mekan uzantılarında yaşadığım ve yaşattığım olumsuz ve acı veren deneyimler için affediyorum..Bu deneyimlerimi seviyorum; çünkü Tanrısallığımı keşfetmek için onları o dönem yaşamaya ihtiyacım vardı.."
Bunu gerçekleştirdiğinizden tam emin olduktan sonra, gerçekten rahatlayıp, iyi hissettikten sonra karşı tarafla ilgili çalışmaya başlamanızı öneriyorum.
Sonrasında eğer Dolunay zamanları herhangi birini affetmek için yazarak çalışacaksanız, o isimleri yazın, size hissettirdiği negatif duyguyu da yazın (bu duygunun sizin içinizdeki bir şeyden kaynaklandığını unutmayın) ve sonrasında o kağıdı bir gece Dolunay'ın ışığında bekleterek ertesi gün denize atın.. veya suya tutun..Suyun dönüştürücülüğünü,bilgeliğini,​arındırıcı özelliklerini bilmeyeniniz yoktur.Siz affederken karşı tarafı unutmuyor ve yok saymıyorsunuz.Sadece o duyguyu dönüştürmeye çalışıyorsunuz. ! Bu sebeple bu çalışma için en uygun element tartışmasız SU elementidir.
Gelelim bu güzel Dolunay için yapılabileceklere..Dolunay tamamlanma enerjisi taşıdığı için esasen yeni niyetler yaratmak için uygun bir dönem değildir. Yeni niyetleri oluşturma enerjisi Yeni Ay'la başlar.
"Sevgili Tanrım, hizmetime sunduğun Ay'ın ışığı,bilgeliği,dönüştürücülüğ​ü ve bereket enerjisi ile yıkanmaya, bunu tüm hücrelerimde hissetmeye,yaşamımda uygulamaya ve bilgeliğimi görmeye niyet ediyorum. Her Yeni Ay ile bana verdiğin tazelenme enerjisini kendim için en yüksek düzeyde kullanıyor ve yeni fikirlerim, yeni enerjimle yoluma devam ediyorum.Bugüne kadar yaşadığım deneyimler için kendimi kutluyorum. Her daim elimden gelenin en iyisini yaptım ve yapıyorum.İnsanlara ve çevremdeki her şeye baktığımda yalnız ve yalnızca "koşulsuz sevgi" izleri görüyorum."Ay dişidir, kadındır, bu sebeple kadınsam, kadınlığımı görüyorum ve Ay'ın yüksek enerjisi ile besleniyorum.Erkeksem, Ay'ın sunduğu dişil enerjiyi görüyor ve içimdeki dişil yanımı görüyor, onaylıyor, seviyor ve hissediyorum diyebilirsiniz."
Bu Dolunay ile birlikte karanlıkta kalan,göremediğim yönlerimi,davranışlarımı, düşünce ve sözlerimi değiştirmeye, dönüştürmeye sevgi ile çoğaltmaya ve büyümeye niyet ediyorum. Niyetim odur ki, tüm evren sevgi ile yükselsin, dünyada huzur, mutluluk ve barış enerjisi hüküm sürsün. Bir insan bir dünyadır, dünya bugün benimle güzelleşsin !"
Niyetinizi bu şekilde yapabilirsiniz.Konuyla ilgili detaylı soruları olanlar lütfen bana yazın, bilmeden veya yanlış bilgi ile hareket etmeyelim. 2012 yaklasırken, toplu olarak hep beraber yapacağımız niyetler çok önemli.Dünya'nın sevgi, huzur, mutluluk ve barış enerjileri ile dönmesi dileğimle..
İnci Didem Şarman.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder